שתף קטע נבחר

שר בליכוד: נורא שרה"מ הורס את אגף התקציבים

התקציב אושר בתום שעות של דיונים ורוב השרים מרוצים, אך אחרי שבוע סוער הביקורת על ראש הממשלה מחלחלת גם למעוזו. שר בליכוד מתח ביקורת על התנהלות נתניהו מול משרד האוצר, אחרים כינו את השר שטייניץ "בובה, מסכן שלא מבין"

לאחר אישור התקציב - סדקים ראשונים בחומת שביעות הרצון. למרות שכלפי חוץ שרי הממשלה מנסים להציג חזית מאוחדת של סיפוק מאישור תקציב המדינה, גם בקרב שרי העבודה וגם בקרב שרי הליכוד שררה היום (ד') מבוכה רבתי. שרים בכירים בליכוד, שעד כה נמנעו מלבקר את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתחו בשיחה עם ynet ביקורת חריפה על התנהלותו בכל הנוגע לתקציב ולאישורו.

 

אישור התקציב - סיקור מלא ב-ynet

  

"מה שהם עשו לאגף התקציבים זה נורא, הם פשוט הורסים את האגף החשוב

הזה. מדובר ביחידת עילית שאין כמותה רבות בשירות הממשלתי", אמר שר בכיר שביקש להישאר בעילום שם. "אלה אנשים שעובדים מהבוקר עד הלילה בצורה מקצועית ביותר, ומה שעשו להם בימים האחרונים זו טרגדיה". הדברים נאמרו שעות לאחר התפטרותו של הממונה על התקציבים, רם בלינקוב.

 

שרים בליכוד מתחו ביקורת חריפה גם על שר האוצר, יובל שטייניץ, וכינו אותו בכינויים קשים. היחס כלפי שר אוצר בקרב בכירי הליכוד מזלזל ביותר והוא מוגדר בפי כמה מהם כ"בובה", "מסכן, לא מבין ולא מתאים". שר בליכוד אמר כי הוא פסימי לגבי העתיד ולגבי התנהלותו של ראש הממשלה ואמר: "אני מאוד מקווה שאני טועה אבל זה לא נראה טוב מה שקורה עכשיו".


26 תמכו בתקציב, ארבעת שרי ש"ס התנגדו (צילום: AP) 

 

גם במפלגת העבודה נמתחה ביקורת חריפה על התנהלות ראש הממשלה. אחד השרים אמר ל-ynet: "יש פה בעיה קשה של התנהלות מצד ראש הממשלה, המינוי של שטייניץ זה קטסטרופה וזה מתגלה מיום ליום, יותר ויותר".

 

מוקדם יותר חזר הצבע ללחיים של חלק מהשרים, לאחר שבשעות הצהריים אושרו "עסקת החבילה"

והתקציב בתום דיון שנמשך מאז אתמול ב-14:00. העסקה כוללת גזירות לא פשוטות כמו העלאת המע"מ - במטרה להנהיג קיצוץ רוחבי של 6.5% בכל משרדי הממשלה.

 

העסקה, שאושרה בממשלה ברוב גדול - 26 תומכים, מול ארבעת חברי ש"ס המתנגדים - שונה בתכלית מזו המקורית, שהסעירה את הציבור במשך שבוע. באופוזיציה תקפו את ה"שקרים, המניפולציות והפקרת מעמד הביניים והשכבות החלשות למען הקצאות סקטוריאליות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלינקוב. התפטר
צילום: גלעד קוולרצ'יק
הפגנות מול ישיבת הממשלה, אתמול
צילום: דודי ועקנין
מומלצים