שתף קטע נבחר

הפגנה מחוץ לבית המשפט: קצב לכלא, ועכשיו

בשעה שנשיא המדינה לשעבר נכנס לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בפעם הראשונה, הפגינו בחוץ פעילות באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית. "אין יותר מדי אפשרויות כשיש יותר מ-10 מתלוננות שלא מכירות זו את זו ומספרות את אותה גרסה"

מחוץ לבית המשפט המחוזי בתל-אביב התייצבו הבוקר (יום ה') עשרות פעילות של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית וקיימו עצרת מחאה בקריאה להרשיע את הנשיא לשעבר, משה קצב, בעבירות מין. הפעילות לבשו חולצות עליהן נכתב "כולנו א'" והניפו שלטים בהם נכתב: "קצב לכלא, ועכשיו" ו-"קצבת נשים תחתיך - עכשיו נקצוב את עונשך".

 

משפט קצב - הסיקור המלא:

 

מרכזת קמפיין ארגוני הנשים להעמדה לדין של הנשיא לשעבר, דורית אברמוביץ', אמרה ל-ynet: "מבחינתנו אין יותר מדי אפשרויות כשיש יותר מ-10 מתלוננות שלא מכירות זו את זו ומספרות את אותה גרסה. אנחנו מאמינות להן ולא מטילות ספק בעדותן. אנו מקוות שהמשפט יתנהל במהירות והאנס יישב בכלא.


המפגינות מחוץ לבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

 

לדברי אברמוביץ', לרוב הציבור אין ספק לגבי אשמתו של קצב. "לכולם ברור שלא מדובר במקריות אלא בדפוס פעולה, ואנחנו כאן נשים - בהן גם נפגעות תקיפה מינית בעצמן - כדי להפגין סולידריות ולהדגיש שהאיש אשם בהתעללות מינית".

  

בין המפגינים מחוץ לאולם בית המשפט היו גם בני זוג מהצפון. לפני שנים נאנסה האשה ולדברי בני הזוג בית המשפט שחרר את האנס לחופשי. "אנחנו כאן כדי לא לתת לזה לקרות פעם נוספת. עברנו שנים קשות בעקבות החלטה מקוממת ובלתי נתפסת של בית המשפט לשחרר אנס. זו טראומה שאנחנו מתמודדים עמה יום-יום, שעה-שעה.

 אנחנו פה כדי לקרוא לבית המשפט להסתכל פעם אחת 'בלבן של העיניים' של המתלוננת ולנסות להבין מה עובר עליהן".

 

מתנדבת באחד ממרכזי הסיוע, אשר נפגעה מינית על-ידי אביה בילדותה, הגיעה אף היא אל רחבת בית המשפט המחוזי בתל-אביב כדי לחזק את המתלוננות. "המקרה שלי לא הגיע לבית המשפט כי לא היו לי הכוחות הדרושים לכך. זה לא דבר קל לבוא להתלונן. בית המשפט צריך לעשות הכל כדי להקשיב למתלוננות, להקל על סבלן ולא לתת למשחקים של פרקליטי קצב להאריך את הסחבת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב מדבר
צילום: ירון ברנר
ההפגנה מחוץ לבית המשפט
צילום: ירון ברנר
מומלצים