שתף קטע נבחר

סער מזכיר: ביבי - האחרון שחתם עם הפלסטינים

רגע לפני שראש הממשלה ממריא לוושינגטון, שר החינוך מבקש לשמור על אופטימיות במסלול הפלסטיני. ח"כ אקוניס מעריך שנתניהו לא יתחייב לנוסחת שתי המדינות

לקראת נסיעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישה ראשונה בוושינגטון עם הנשיא ברק אובמה, נושאים רבים בארץ ובעולם את עיניהם לבית הלבן בתקווה להבין לאן הולך המזרח התיכון. שניים מאנשי הליכוד בישראל התייחסו הבוקר (שבת) לנושא - וכל אחד מהם הציע מבט מעט אחר.

 

שר החינוך גדעון סער, ביקש להזכיר ש"ההסכם האחרון שנחתם בינינו לפלסטינים, הסכם וואי, נחתם לפני יותר מ-10 שנים - בתקופת כהונתו הקודמת של נתניהו".

 בדבריו ב"שבתרבות" בחולון, הוא חזר על תוכניתו של נתניהו "לקדם את התהליך המדיני עם הפלסטינים בשלושה מסלולים - כלכלי ביטחוני ומדיני".

 

שר החינוך סער דיבר גם על אישור תקציב המדינה. לדבריו, "אנחנו עומדים בפני שנתיים קשות כלכלית, בארץ ובעולם. הן יהיו קשות גם מבחינת תקציב מערכת החינוך. החלטת הממשלה מעניקה לנו את המינימום הנדרש ליכולת תפקוד בשנתיים הקרובות".

 

לעומתו, חבר הכנסת אופיר אקוניס נדרש לסוגיית שתי המדינות - הפתרון עליו מתעקשת ארצות הברית, בעוד נתניהו לא מכריז על הסכמתו. להערכת מקורבו של ראש הממשלה, אין בכוונת נתניהו להתחייב בוושינגטון על הקמת מדינה פלסטינית עצמאית.

 

"הקמת מדינה פלסטינית תביא לחמאסטן שנייה, וצבאה יאיים על חיי מיליוני ישראלים בכל רחבי המדינה", אמר.

 "הפלסטינים הם הראשונים שדוחים את נוסחת שתי המדינות משום שהם עומדים בסירובם להכיר בישראל כמדינת

העם היהודי ובפועל הם שואפים לשתי מדינות לעם אחד - העם הפלסטיני. את הנוסחה הזאת דוחים רוב רובם של הישראלים, כולל נציגי האופוזיציה בכנסת", הדגיש אקוניס בדבריו במסגרת "שבתרבות" ברעננה.

 

עוד לקראת נסיעת נתניהו, דרש היום האחראי על המשא ומתן ברשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, ללחוץ על ישראל להכיר בפתרון שתי המדינות לשני עמים - "הדרך היחידה לשלום במזרח התיכון". לדבריו, "על ארצות הברית להפסיק להתייחס לישראל כאל מדינה הנמצאת מעל לחוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סער. שנתיים קשות
צילום: ירון ברנר
אקוניס. חמאסטן שנייה בגדה
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. ממריא הלילה
צילום: פלאש 90
מומלצים