שתף קטע נבחר

נתניהו בוושינגטון, בבקעה מרחיבים התנחלות

ממשלת אולמרט אישרה את אכלוסה מחדש של ההתנחלות משכיות בבקעה, וכעת מפרסמת המועצה האזורית מכרז לבניית שכונה חדשה. סיור הקבלנים נערך במקביל לנחיתת מטוס רה"מ בוושינגטון. שלום עכשיו: זה המסר לארה"ב ולעולם. ראש המועצה: זו החלטה מדינית, אנו פועלים על פי החוק

האם ההתנחלות הקטנה היא שתעלה את המתח בפגישת אובמה-נתניהו היום? בשעה שבה נחת מטוסו של ראש הממשלה בוושינגטון נערך בהתנחלות משכיות שבבקעת הירדן סיור קבלנים במסגרת מכרז שהוצא להקמת היישוב מחדש. ראש המועצה האזורית בקעת הירדן, דוד אלחייני, אמר ל-ynet, כי תהליך אכלוס היישוב נמשך כבר חודשים, אולם קשה להתעלם מהתזמון, על רקע פגישתו של ראש הממשלה עם הנשיא אובמה.

 

"המכרז הוא חלק מתהליך שבו אנו עומדים לאכלס את היישוב. זה תהליך שלוקח חודשים וכל פירוש של

מישהו שמנסה לתת לזה פרשנות כאילו יש פה יד מכוונת, טועה ומטעה וגורם נזק לאינטרסים הביטחוניים. יש קונצנזוס בקרב המפלגות הציוניות כי בקעת הירדן חייבת להישאר בשליטה ישראלית בכל הסדר מדיני שיהיה", אמר אלחייני.

 

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, אמר בהקשר לעיתוי המהלך: "העובדה שסיור קבלנים נערך ביום שבו נתניהו מגיע לוושינגטון יכול לרמז על כוונה של הממשלה להרחיב התנחלויות מבודדות. זהו מסר ברור לארצות הברית ולעולם בדבר כוונת ממשלת ישראל להרחיב את הבנייה בהתנחלויות. משכיות זה למעשה הקמתה של התנחלות חדשה". אלחייני אמר בתגובה כי "מזעזע לחשוב שאנשי השמאל של 'שלום עכשיו' עושים הכל, אבל הכל, כדי לפגוע באינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל". 


מהרו להגיש הצעות. ההזמנה לסיור הקבלנים

 

לפני כחמישה ימים פורסם בעיתון "מקור ראשון" מכרז לביצוע עבודות תשתיות ופיתוח במשכיות ואתמול (יום א') נערך ביישוב סיור קבלנים במסגרת מכרז חדש שהוציאה המועצה האזורית בקעת הירדן לתחילת עבודות הפיתוח להקמת היישוב מחדש.

 

"בקעת הירדן - חגורת הביטחון של המדינה"

משכיות היתה בעבר היאחזות נח"ל, אולם ננטשה. שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ אישר הקמה מחדש של היישוב, אך חזר בו בלחץ האמריקנים. בתקופת ממשלת אולמרט, ביולי 2008, אישר שר הביטחון אהוד ברק את הקמתו מחדש של משכיות על-ידי 50 משפחות, חלקן מפונות גוש קטיף. היום מתגוררות במשכיות כעשר משפחות וקיימת במקום מכינה קדם צבאית. מדובר ביישוב דתי, וישנן משפחות רבות הממתינות להפשרת מגרשים על מנת להיקלט במקום.

 

ראש המועצה רואה בבניית היישוב שליחות של ממש. "בבקעת הירדן אנחנו שומרי חוק. ההחלטה ליישב ולאכלס את משכיות היא החלטה מדינית ואל לנו לשכוח כי היא באישור של שר הביטחון אהוד ברק", אמר. "אני בטוח שתושבי מדינת ישראל ישמחו להתעורר עם הידיעה שממשיכים לחזק את בקעת הירדן, ביטחון המדינה והתושבים. בקעת הירדן היא חגורת הביטחון של המדינה".

 

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, התייחס גם הוא לבנייה, ואמר ל-ynet: "בעוד ראש הממשלה נמצא בוושינגטון כדי לגייס תמיכה נגד הגרעין האיראני ולמען ביטחון ישראל, מחבלים אנשי 'שלום עכשיו' בשליחותו הלאומית ומנסים לפזר מוקשים בדרכו. הם חיכו עם הפרסום עד לרגע שבו הם קיוו שיגרום את הנזק הגדול ביותר למדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משכיות. החלטה מדינית
צילום: חגית עפרן
מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר
מומלצים