שתף קטע נבחר

שנתיים אחרי הרצח: בפרקליטות מצאו עוד אשמים

יצחק ג'ורג'י נרצח בקיץ 2007 אחרי שחבט בעורפו של יחזקאל באשה במסעדה ברמת-גן. באשה הורשע ברצח, אך כעת טוענים בפרקליטות כי יש ראיות להאשים גם את שותפיו - האח גילי ויצחק מימוני שהיו עד עתה במעצר בית

כתב אישום הוגש הבוקר (יום ב') לבית המשפט במחוזי בתל-אביב נגד יצחק מימוני, בן 37 מחולון, וגילי באשה, בן 44 מרמת גן, בגין רצח יצחק ג'ורג'י בן ה-24 במסעדת שיפודי חן ברמת-גן ביולי 2007. לאחרונה הורשע ברצח יחזקאל באשה, אחיו של אחד הנאשמים, והוא ממתין כעת לגזר דינו.

 

מכתב האישום שהגישה עו"ד נאוה הורוביץ מפרקליטות מחוז תל-אביב עולה, בקיץ 2007 ישבו מימוני ויחזקאל באשה במסעדה ברמת-גן. מימוני ישב כשפניו לדלת הכניסה של המסעדה ויחזקאל בגבו לדלת. סמוך ל-21:30 נכנס למקום ג'ורג'י, ניגש ליחזקאל וחבט בעורפו.

 

בתגובה למכה, קמו מימוני ובאשה ממקומם וזרקו לעברו של ג'ורג'י כסאות. באשה אף צעק "היום אני ארצח אותו". לאחר שנרגעו הרוחות חזר מימוני למסעדה ולקח עמו סכין לחיתוך בשר. הוא ובאשה לקחו את חפציהם האישיים ועזבו את המסעדה. הם נכנסו למכוניתו של מימוני והתקשרו לגילי, אחיו של יחזקאל. הם סיפרו לו על מה שקרה במסעדה וקשרו קשר לרצוח את ג'ורג'י כנקמה.

 

זמן קצר לאחר מכן פגשו השלושה את את ג'ורג'י, התנפלו עליו ודקרו אותו כמה פעמים בבית החזה. כתב האישום הראשון, בעקבותיו הורשע יחזקאל באשה, הוגש לפני זמן רב, אולם האישומים נגד מימוני וגילי באשה התעכבו, משום שבידי הפרקליטות לא היו ראיות נגד השניים. בפרקליטות טוענים כי במהלך המשפט נוספו ראיות הקושרות את השניים לרצח. ככל הנראה, עד ראייה במשפט העיד שהיו שלושה אנשים ולא אחד.

 

הרכב השופטים שהרשיע את יחזקאל באשה קבע כי הרצח בוצע בצוותא ולשניים אף נערך שימוע, בעקבותיו הוחלט באופן נדיר להעמידם לדין שנתיים אחרי הרצח. השניים נתונים במעצר בית לאחר ששופט בית משפט השלום בתל אביב, בני שגיא, הורה על שחרורם - בין היתר בשל הזמן הרב שעבר מאז הרצח.

 

הכרעת הדין של יחזקאל באשה אינה יכולה לשמש כראייה נגדם. במהלך משפטו של אחיו, נשאל גילי באשה האם הוא דקר את ג'ורג'י, אך לא השיב ועמד על זכותו לא להפליל את עצמו. עו"ד אבי חימי, המייצג את האח גילי, אמר כי כתב האישום הוגש תוך שיהוי בלתי מוסבר וכי אין בלבו ספק כי באשה יזוכה בסופו של ההליך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת רצח. דקרו את ג'ורג'י בחזה
צילום: עידו ארז
מומלצים