שתף קטע נבחר

פתחה שקית ירקות קפואים ומצאה מכרסם

תושבת ראשל"צ מצאה מכרסם חתוך בחבילת לקט ירקות קפואים. בחברת מילוטל לא בטוחים שהוא הסתנן לשקית בעת הייצור, ובכל זאת מתנצלים על אי הנעימות ועוגמת הנפש, ומכנים את האירוע "תקלה אסתטית חמורה"

מכרסם קפוא אינו דבר שמתכננים לפגוש כשפותחים חבילה של לקט ירקות כפרי ומרוקנים אותה אל תוככי סיר מהביל, אבל זה מה שמצאה לכאורה אתמול (א') גלית, תושבת ראשון לציון, בבואה להתקין ארוחת צהרים לבתה. 

 

"הנחתי סיר עם מים רותחים ורצועות כרוב שחתכתי על הכיריים, והוצאתי מהמקפיא שקית חדשה של לקט כפרי תוצרת מילוטל", סיפרה גלית המזועזעת ל-ynet.

 

"גזרתי עם מספריים את השוליים, ושפכתי שליש שקית לסיר. התחלתי לערבב את התקרובת בכף עץ ושמתי לב למשהו כהה ושעיר. חשבתי שזה גבעול מעוצה כזה, או עלה אבל כשהרמתי אותו, לא היה לי ספק שזה מכרסם או ליתר דיוק: חצי מכרסם.

 

"נחרדתי וצעקתי בקול. הבת שלי נבהלה מאוד ושאלה מה קרה. כדי לא להלחיץ אותה אמרתי שהכל כשורה, אבל הייתי די אובדת עצות וכמעט התעלפתי". 

 

גלית גילתה תושייה, והצליחה לקחת ביד רועדת כף עץ, לשלות את הגופה החצויה והקפואה מהסיר, להשיב את המכרסם למקום מנוחתו האחרון - שקית לקט הירקות - לסגור את הקבר עם סיכת קליפ, להכניס את השקית בחזרה למקפיא, ולסגור את הדלת  באימה.

 

"אני מבינה שזה ירק שדה", היא מסבירה, "אבל אחרי הכל, כשאת קונה מוצר סגור, את מניחה שהוא עבר שטיפה. כל דבר אחר כבר היה מתקבל בעיני, אפילו תולעת. אבל חצי מכרסם? ולא היה שום חור בשקית. נראה שהוא עבר בגיליוטינה ואז הוקפא יחד עם הירקות, כי הוא היה קפוא כולו. מי יודע, אולי מישהו קיבל את החצי השני שלו".  

 

"תקלה אסתטית חמורה"

אבי, בעלה של גלית, לקח הבוקר (ב') את השקית ובתוכה החיה שירקות סביב לה היישר למפקח על המזון במשרד הבריאות. המכרסם נמצא שם כעת בבדיקה, ובני הזוג מצפים לבדיקת מעבדה.

 

מילוטל ירקות מוקפאים בע"מ אמנם משווקים לקטי ירקות מוקפאים זולים יחסית למתחרים, אולם זו אינה חברה זוטרה. המפעל של החברה מייצר כ-18 סוגים שונים של ירקות,שחלקם מיוצאים לחו"ל, והירקות שלה אף משמשים את חברת טבעול בשניצליה.  

 

"פנינו למשרד הבריאות בלי להתקשר לחברה בכלל כי זה נראה לי עניין של בריאות הציבור", אומרת גלית ומכריזה: "אני לא אקנה יותר מילוטל אחרי מה שקרה. אבל האמת, שכרגע כל דבר קפוא נראה בעיני מזעזע".

 

מחברת מילוטל נמסר בתגובה: "עד היום, בני הזוג שפנו לכלי התקשורת לא טרחו ליידע את החברה בדבר התקלה ולא איפשרו לאנשיה לבחון את האריזה שבה מדובר. חברת מילוטל שמעה על האירוע המצער רק באמצעות כלי התקשורת ולמרות זאת כבר עתה עושים מנהליה ככל שביכולתם כדי לאתר את סיבת התקלה החריגה ולמנוע את הישנותה.

 

"כיוון שבני הזוג הציגו אריזה פתוחה וצילום של המזיק לא ניתן בשלב זה לשלול את האפשרות שהמכרסם לא חדר לשקית בעת היצור. קיימת האפשרות שהאריזה נפתחה במהלך ערוצי השיווק או בחנות ממנה נרכש המוצר.

 

בכל מקרה, הנהלת החברה מתנצלת בפני בני הזוג על אי הנעימות ועגמת הנפש.

 

"מפעל מילוטל מצויד במערכת בקרת איכות מהמתקדמות בעולם. מערכת זו כוללת אמצעים טכנולוגים ותהליכי שטיפה מתקדמים שמבטיחים מוצרים נקיים ואיכותיים. בנוסף, מופעלים במפעל נהלי בקרת מוצרים, טרם יציאת המוצרים את המפעל, הכוללים בחינה חזותית של המוצרים על ידי צוות מיומן. מדי שנה יוצאים מפסי הייצור של המפעל מיליוני אריזות של ירקות קפואים באיכות הגבוהה ביותר.

 

"לחברה תקני איכות ISO-9000 ו-GMP. והיא אף מוכרת על ידי התקן הבריטי המחמיר BRC שהוא תנאי בסיסי ליצוא מוצרי החברה לרשתות השיווק החשובות באירופה.

 

"בהיותנו יוצאים מנקודת הנחה שלא מדובר בזדון אין אנו יכולים להתעלם מהעובדה שמדובר בתקלה אסתטית חמורה.

 

"לשמחתנו היא התגלתה טרם הצריכה - מה שמנע עגמת נפש נוספת מצד הלקוח. החברה ומנהליה שבים ומביעים את צערם על עגמת הנפש שנגרמה לבני הזוג".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
הלקט הנאיבי למראה
ההפתעה הקפואה שבפנים
מומלצים