שתף קטע נבחר

אריסון הגישה תלונה נגד פישר וחזקיהו

בעלת השליטה בבנק הפועלים נפגשה עם מבקר המדינה, והגישה תלונה נגד התנהלותם של נגיד בנק ישראל והמפקח על הבנקים בפרשת בנק הפועלים

שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, נפגשה אתמול בצהריים (ב') ביוזמתה עם מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, בלשכתו שבירושלים והגישה תלונה נגד נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, והמפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, בעניין התנהלותם בפרשת בנק הפועלים.

 

 

במשרד מבקר המדינה אישרו כי אריסון אכן הגישה תלונה למבקר, על התנהלות המפקח על הבנקים והתנהלות נגיד בנק ישראל, וכי המבקר ישקול אם לבדוק את התלונה, ויודיע על החלטתו בימים הקרובים. אריסון סירבה להגיב על הדיווח. גם מבנק ישראל סירבו למסור תגובה.

 

התלונה קשורה לדרישתם של השניים להדיח את יו"ר הפועלים, דני דנקנר, ולמנות ועדת איתור למינוי מנכ"ל חדש, במקומו של צבי זיו, למרות שדירקטוריון הבנק בחר בציון קינן כמחליפו. אריסון הגיעה לפגישה יחד עם מנכ"לית אריסון אחזקות, אפרת פלד.

 

המהלך המפתיע טורף את ההערכות לגבי מגעים לפשרה שנערכו בין הצדדים ומהווה עליית מדרגה במאבק בין אריסון לרגולטור הממונה עליה.

 

במהלך נאום שנשאה לפני כעשרה ימים, לפני ישיבת דירקטוריון בנק הפועלים, מתחה אריסון ביקורת על התנהלות בנק ישראל בעניינה ואמרה: "מצאנו עצמנו מתמודדים עם הדלפות, השמצות ודברים שאין מאחוריהם ולא כלום. התנהלות זו אינה התנהלות של מדינה מתוקנת והיא פוגעת בבנק ובכל המערכת הבנקאית בישראל. זוהי פגיעת חינם", אמרה אריסון.

 

כידוע, אריסון עסוקה בשבועות האחרונים בדרישותיו של בנק ישראל לצעדים שיינקטו בתוך הבנק שבבעלותה, ואשר עלו לאחר התפטרותו של המנכ"ל צבי זיו וכוונת דירקטוריון הבנק למנות את ציון קינן למחליפו.

 

אחת ההתפתחויות החשובות סביב הנושא חלה בסוף השבוע שעבר, אז התרצה דירקטוריון הבנק והחליט להקים ועדת איתור לתפקיד מנכ"ל הבנק. זאת, לאחר שדחה בעבר את דרישת המפקח חזקיהו להקמת ועדה.

 

כאמור, גם המשך כהונתו של היו"ר, דני דנקנר, עומדת במרכז המחלוקת בין הבנק המרכזי לבנק הפועלים, ובשבוע שעבר פורסם, כי במסגרת נסיונות ההידברות בין הבנקים הוצעו שמות למשרת סגן ליו"ר דירקטוריון הבנק.

 

טרם מינויו של דני דנקנר לתפקיד יו"ר דירקטוריון הבנק לפני כשנתיים, הציעה בעלת השליטה בבנק, שרי אריסון, את אירית איזיקסון, אשר מכהנת כיום כדירקטורית בבנק, לתפקיד סגן, אך בנק ישראל לא אישר זאת. ההערכות הן כי מינוי אדם למשרה, מצביע על אפשרות שבמידה שדני דנקנר יעזוב את תפקידו, הסגן יחליפו.


פורסם לראשונה 18/05/2009 18:31

 

בהכנת הידיעה השתתפו אביעד גליקמן וגיל קול (ynet)
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים