שתף קטע נבחר

פאוור וולק: איך לשרוף יותר קלוריות בהליכות

הליכת כוח היא פעילות אירובית בעצימות גבוהה בה ניתן לשרוף לא פחות מ-400 קלוריות בשעה. הכירו את הכללים להליכה הנכונה

הליכה היא צורה האימון הנוחה והטבעית לנו ביותר. ובצדק. זה זול, פשוט והכי חשוב – אנחנו כבר ממש טובים בזה. אבל כדי להפוך הליכה רגילה להליכה מאתגרת מבחינת הכושר שלנו, כדאי ללכת עם כוח.

 

Power Walk, או בתרגום חופשי: הליכת כוח, היא פעילות באימפקט נמוך, כזו שמקטינה את הלחץ על המפרקים, אך עדיין אירובית, עצימה ומאתגרת שגם מעצבת את השרירים ומביאה אותנו לשריפה קלורית של עד 400 לשעת אימון. ובאותו עניין כדאי גם לדעת שמחקרים מוכיחים שהליכה מהירה בקצב של שבעה קמ"ש על מכשיר הריצה שלכם שורפת יותר קלוריות מאשר ריצה קלה באותו קצב.

 

לכאורה, אין פשוט מזה: מגבירים את הקצב ויש לנו אימון יעיל יותר. ובכל זאת, כדי לפתח הליכת כוח נכונה תצטרכו לעשות כמה שינויים. למה? בגלל הראש דווקא. המוח שלנו כל־כך מנותב ללכת בצורה מסוימת, שלא ממש פשוט לתכנת אותו מחדש לצורת הליכה אחרת. אז בפעם הבאה שאתם יוצאים לסיבוב, הפעילו את הגוף, חשבו על הנקודות הבאות, ותכנתו את המוח להליכת הכוח.


צילום: דן לב

 

מה עושים?

1. הסתכלו קדימה. הראש שלנו שוקל בסביבות 4.5 ק"ג והוא מושך את הגוף לכיוון הקרקע כשאנחנו מסתכלים למטה בזמן ההליכה. מבט קדימה שומר על הראש בהמשך לעמוד השדרה ועוזר לשמור על איזון.

 

2. זרועות לצדדים. שמרו על 90 מעלות במפרק המרפק והניפו את הזרועות לצדי הגוף ולא לפניו. זה עוזר להרים את הברכיים גבוה יותר ודוחף אתכם ישר קדימה.

 

3. מרפקים לאחור. כשאתם מניפים את הידיים התמקדו על דחיפת מרפקים לאחור. כך אתם מפעילים את שרירי השכמות והגב, שורפים יותר קלוריות ומשפרים יציבות.

 

4. נחיתה מושלמת. עם כל צעד הניחו קודם את העקב על הקרקע כשאתם שומרים על רגל ישרה ואצבעות כף הרגל מופנות כלפי מעלה וגלגלו לעבר הכריות, גם אם אתם במעלה ההר. כך האימפקט כתוצאה מנעיצת העקב בקרקע עובר מרצועות הברך אל שרירי הירך והשוק.

 

 

5. הקטינו צעדים. בדרך כלל כשאנחנו הולכים מהר אנחנו נוטים ללכת בצעדים רחבים, והרגל מגיעה רחוק לפני הגוף ומשמשת כמעצור. במקום זה הקפידו על צעדים קטנים יותר שיעזרו לכם להגביר את קצב ההליכה.


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בהליכת כוח נכונה שורפים יותר קלוריות מאשר בריצה קלה
צילום: index open
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים