שתף קטע נבחר

המסר של קדימה: ביבי פגש אובמה וחשב חוטובלי

בדף המסרים שחולק לח"כים של קדימה והגיע לידי ynet - מפורטת הדרך שבה יש "לטפל" בביקור נתניהו בבית הלבן. "היתה לו הזדמנות לרתום את מנהיג העולם החופשי לנושאים החשובים לישראל. במקום זה הוא בזבז את הקרדיט כדי שלא לעצבן גורמים פוליטיים בארץ"

בקדימה ממשיכים לתקוף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו: דף מסרים חדש שחולק היום (ד') לחברי הכנסת של קדימה, לקראת חזרתו הצפויה של נתניהו מארצות הברית, מציב רף חדש במתקפות האופוזיציה על הממשלה.

 

בין המסרים המופיעים בדף, שהגיע לידי ynet, נכתב: "ביקור נתניהו בוושינגטון הוא החמצה של הזדמנות היסטורית. פעם ראשונה שראש ממשלה ישראלי נוסע לפגוש את נשיא ארצות-הברית,

כשכל מעייניו לחזור בשלום ולא להיות מובך פומבית. במקום לרתום את ארצות-הברית ולגייס אותה לאינטרס של ישראל - נתניהו הסתכל על אובמה וחשב על ציפי חוטבלי, זבולון אורלב, האיומים על שלמות הקואליציה שלו ועל כסאו האישי".

 

חלק נרחב בדף המסרים, בן ארבעת העמודים, עוסק בנושא המדיני. חברי הכנסת של סיעת האופוזיציה הגדולה מתודרכים לחזור על הטענה ש"ישראל של אחרי הפגישה נמצאת במקום בינלאומי רע, מאשר לפני הפגישה", וכן כי "לביבי היתה הזדמנות לרתום את מנהיג העולם החופשי לנושאים החשובים לישראל ובמקום זה הוא בזבז את מעט הקרדיט שהיה לו כדי שלא לעצבן גורמים פוליטיים כאן בארץ.

 

"כמו בתקציב וגם באמריקה עוד לא היה כאן ראש ממשלה שמתעסק רק בעצמו ובשרידות שלו במקום לקדם את מה שנכון וטוב לישראל... כמו בתקציב וגם באמריקה ביבי לא מוביל, הוא מהסס, מנסה להתחמק ובכך הוא עושה נזק אמיתי למדינת ישראל".

 

גם הנושא האיראני זוכה להתייחסות בדף המסרים של קדימה. "תפיסת ישראל כסרבנית עלולה

לפגוע בקואליציה בינלאומית מול איראן". על תוכנית אובמה לשלום טוענים בקדימה כי יש "סימנים מדאיגים למעמדה של ישראל... בפעם הראשונה ובאופן חסר תקדים מדובר על תוכנית מדינית אמריקנית שלא תואמה עם ישראל... נשיא אמריקני מגיע בעוד כשבועיים למזרח התיכון ובוחר במודע לדלג על ישראל. זה לא רק נשמע רע, זה לא רק נראה רע, זה באמת רע... חודש וחצי מאז הקמת הממשלה ומעמדה המדיני של ישראל נמצא בשפל חסר תקדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
על מה נתניהו חשב? הפגישה עם אובמה
צילום: רויטרס
חוטובלי. חשב עליה?
צילום: דודי ועקנין
מומלצים