שתף קטע נבחר

אבי הילדים: "אליאור חן רשע, שיקבל את גמולו"

האב ששניים משמונת ילדיו סבלו מהתעללות מזוויעה מצד האם - בהדרכת "הרב" אליאור חן - מצפה לעונש בעקבות ההחלטה להסגיר את חן לישראל. גם במשפחתו של "ראש הכת" מברכים, גיסו אמר ל-ynet: "שיישב בכלא כמה שיותר שנים"

"אני מאחל לאדם רשע זה לקבל את גמולו על ראשו" - כך אמר ל-ynet אביהם של שני הילדים שנפגעו ממעשי של הכתב בהנהגת "הרב" אליאור חן, לאחר שבברזיל אישר בית המשפט העליון להסגיר את חן לישראל.

 

פרקליטו של האב, עו"ד דוד הלוי, הוסיף כי "מרשי שמח מאוד למשמע הידיעה בדבר הסגרתו של חן. הוא מקווה שעכשיו, לאחר ייסורים רבים שלו ושל בני משפחתו, הצדק ייצא לאור והדין ימוצה עם חן במלוא חומרתו. אנו מצפים ששר המשפטים הברזילאי יחתום בהקדם על צו ההסגרה כדי

שיאפשר להעמיד לדין את חן בישראל בגין מעשיו הנפשעים. אני מקווה כי הדין ימוצה עם חן ושלוחיו במלוא חומרתו".

 

אליאור חן הורה לכאורה על התעללות קשה בשני האחים, בני 3 ו-4 מביתר עילית, בתחילת 2008. כתוצאה מההתעללות נגרם לאחד הילדים נזק מוחי בלתי הפיך. כתב האישום שהוגש בפרשה מגולל מסכת התעללות מזוויעה, שבה בוצעו בהוראתו של "הרב" תיקונים בילדים. ה"תיקונים" כללו בין היתר טלטול, הכאה, כפיתה, שריפת איברים והאכלה בצואה והם בוצעו במטרה "להוציא מהילדים את השדים המזיקים אשר שוכנים בהם". גם אמם של הילדים הואשמה, אך במסגרת עסקת טיעון הפכה לעדת מדינה והאישום נגדה רוכך.

 

האב לא חי עם האם בזמן שאירעו מעשי ההתעללות, אולם מילא תפקיד בפרשה בהמשך, כשהסגיר למשטרה את אחד החשודים בהתעללות, שמעון גבאי, שהיה מכר שלו - לא לפני שהיכה אותו באגרופו ופצע אותו. כיום חיים כל שמונת ילדיהם של בני הזוג עם האב. הילד שסובל מנזק מוחי, בן ארבע וחצי, היה שרוי זמן רב בתרדמת אך לאחרונה חל שיפור במצבו: הוא התעורר מהתרדמת, והועבר ממוסד סיעודי למוסד שיקומי.

 

פרקליטי האם: "סגירת מעגל הכרחית"

מתברר שגם במשפחתו של חן שמחים על הסגרתו הצפויה. "אני מצפה לדבר אחד - שיישב בכלא ולא יוציאו אותו מזה", אמר ל-ynet נחמן, גיסו של "הרב". "שלא יהיה סיכוי שהוא יישב חצי שנה, שנה, שלוש שנים. כמה שיותר שנים יהיה יותר טוב. זו הרגשה מאוד מאוד טובה, כי אנחנו לא בדיוק לטובתו".

 

נחמן התייחס גם לרוחות הסוערות בקרב הציבור החרדי, שחש סלידה גדולה כלפי חן, ואינו מוכן למחול לו על מעשיו. לדבריו, בשנה האחרונה לא היה קשר בין המשפחה לאליאור, וגם ב-4 השנים האחרונות הקשר היה רופף מאוד. הגיס לא סבור שמשפחתו תגיע למשפט שייערך בארץ: "אישית דווקא מאוד אשמח להיות במשפט, אבל המשפחה שלי - לא נראה לי יתעסקו בזה".


אביזרי ההתעללות. "מהתמונות המזעזעות שראיתי" (צילום: גיל יוחנן)

 

עורך הדין שייצג את ישראל בדיוני ההסגרה, ז'ואאו בטיסטה רודריגז, הביע שביעות רצון מההחלטה. "התמונות שצורפו לתיק היו מהמזעזעות ביותר שראיתי", אמר, והוסיף כי יש לו בת באותו גיל. 

 

עורכת דינו של חן, פרננדה סילבה טלס, המשיכה לדבוק באותו קו משפטי שהובילה לאורך הדיונים, ושלא נתקבל על ידי השופטים, הגורס כי ביתר עילית נמצאת בשטחים, ולפיכך מעשיו של חן בוצעו בשטח שאינו בשליטה ישראלית ולכן חן אינו בר הסגרה.

 

בקרוב אמור שר המשפטים הברזילאי לחתום על צו ההסגרה נגד חן, שלפי ההערכה צפוי לנחות בישראל בעוד כחודש עד חודש וחצי - לאחר שמציגי משטרת ישראל

 והפרקליטות ייצאו לברזיל ויתאמו את ההליך עם השלטונות שם.

 

פרקליטיה של האם, עו"ד ראובן בר-חיים ועו"ד דבורה עטיה, אמרו בעקבות ההחלטה ל-ynet: "ההסגרה היא צעד משמעותי נוסף בדרך למיצוי הדין והצדק עם החשוד העיקרי בפרשה. מבחינת האם והילדים, העמדתו לדין של חן היא סגירת מעגל הכרחית של סיפור סבל ועוול עצום שנגרם להם על ידו ועל ידי חבר מרעיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משטרת ישראל
אליאור חן. עוד כחודש הוא אמור להיות פה
באדיבות משטרת ישראל
האם. "סבל ועוול עצום"
צילום: גיא אסיאג
מומלצים