שתף קטע נבחר

צרפת נגד נתניהו: י-ם צריכה להיות בירת 2 מדינות

"ירושלים המאוחדת תהיה תמיד בירת ישראל", הצהיר ראש הממשלה ובצרפת הגיבו בגינוי: "בעיני צרפת, ירושלים צריכה להיות - בהתאם להסכם שלום - בירה של שתי מדינות". משרד החוץ בפריז קרא גם לעצור את הבנייה במזרח ירושלים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר אתמול כי "ירושלים המאוחדת תהיה תמיד בירת ישראל" - ובצרפת מיהרו היום (ו') לגנות אותו. משרד החוץ בפריז פרסם הודעה ובה נאמר, כי "בעיני צרפת, ירושלים צריכה להיות - בהתאם להסכם שלום - בירה של שתי מדינות".

 

סגן דובר משרד החוץ הצרפתי אמר כי בהתבטאות הזו יש בכדי להכריע מראש את המצב בירושלים.

 הוא הוסיף כי על הצדדים להגיע להסכם שלום, שיביא לסיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

 

הוא הוסיף כי פעולות כגון הריסת בתי פלסטינים ויישוב יהודים באזורים ערביים עלולות להביא להסלמה באלימות. "הן לא מקובלות ומנוגדות לחוק הבינלאומי", אמר סגן הדובר. "מנקודת מבט רחבה יותר, צרפת מגנה את מפעל ההתנחלויות, גם במזרח ירושלים. אנו מדגישים את הצורך להקפיא את הבנייה בשטחים, גם אם הבנייה מתבצעת בשל גידול טבעי באוכלוסייה".

 

הליכוד: צרפת לא תסכים לחלוקת פריז

בתגובה לדברים, אמר יו"ר צוות התגובות של הליכוד, ח"כ אופיר אקוניס, כי "הישראלים לא מסכימים לחלוקת ירושלים, בדיוק כפי שהצרפתים לא יסכימו לחלוקת פריז. המדיניות שלנו בכל הסכם היא שירושלים תשאר בריבונות ישראל".

 

אתמול אמר נתניהו בטקס לציון "יום ירושלים", שנערך בירושלים: "ירושלים תמיד היתה שלנו ותמיד תהיה שלנו ולעולם לא תחזור להיות חלוקה וחצויה. רק תחת ריבונות ישראל בירושלים המאוחדת יובטח המשך חופש הפולחן לשלוש הדתות, ורק כך ימשיכו לחיות בירושלים בני כל המיעוטים והעדות".

 

מדינות אירופה וארצות-הברית תומכות בפתרון של שתי מדינות לשני עמים. גורמים רשמיים ברשות הפלסטינית אמרו השבוע ל-ynet כי בעקבות ביקור המלך הירדני עבדאללה בארה"ב וגם משיחות בוושינגטון הבינו מהאמריקנים שכל תוכנית תכלול כינון מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים.

 

העיתון "אל-קודס אל-ערבי" דיווח בראשית החודש, כי במסגרת היוזמה

 המשופרת ייושבו הפליטים במדינות ערב או בשטחי המדינה הפלסטינית המפורזת שתוקם בעתיד, ויתבצעו חילופי שטחים בין המדינה הפלסטינית לבין ישראל. דגל פלסטין יונף בשכונות הערביות של מזרח ירושלים, שיהוו את בירתה של המדינה הפלסטינית. במקביל, יונף דגל האו"ם בעיר העתיקה ובמקומות הקדושים לשלוש הדתות. בנוסף, הממשל האמריקני דרש ממדינות ערב לקבוע לוח זמנים לכינון נורמליזציה בינן לבין ישראל, דבר שיעודד את ירושלים לנקוט צעדים מעשיים בדרך להקמת מדינה פלסטינית.  

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו על רקע העיר העתיקה
צילום: AP
מומלצים