שתף קטע נבחר

לב זהב: ארגנו בת-מצווה לחברתן מעוטת היכולת

"רצינו שגם היא תוכל לחגוג כמו כולנו", אומרות חברותיה של ר' לכיתה ו' בחולון. לפני שבוע גילו שמשפחתה של ר' אינה יכולה לעמוד בהוצאות הכרוכות במסיבה, והחליטו לקחת את הארגון על עצמן - אולם, כיבוד, מוזיקה ואפילו שמלה לכלת השמחה

כזו מתנת בת-מצווה, ר' לא תיארה לעצמה שתקבל. ר', בת למשפחה מעוטת יכולת הלומדת בכיתה ו' בבית ספר לבנות בחולון, כבר חשבה שלא תזכה לחגוג את יום הולדתה ה-12 באולם עם קייטרינג ומוזיקה כמו כולן, ואף הודיעה לחברותיה לכיתה שמצבה הכלכלי של משפחתה לא יאפשר זאת.

 

אבל היו אלו דווקא חברותיה שהחליטו לא לוותר, ועמלו לבדן על הפקת מסיבה - וזו תתקיים גם תתקיים לבסוף, מחר (יום ב') בערב באולם בני-עקיבא בעיר. "הן הגשימו לי חלום", אמרה ר' ל-ynet.

 

אחת ממארגנות האירוע סיפרה ל-ynet כי לפני שבוע סיפרה ר', בת לעולים מאתיופיה, כי היא לא יכולה לארגן בת מצווה למרות שהיא מאוד רוצה - משום שמשפחתה אינה יכולה לעמוד בהוצאה. "רצינו שגם היא תוכל לחגוג כמו כולנו", היא אומרת, "והיא באמת התרגשה מאוד".

 

"תכננו הכול לבד"

עד מהרה הצליחו הילדות לשריין את אולם תנועת בני-עקיבא לטובת המסיבה. אחת הילדות השאילה לר' את השמלה שלבשה בחגיגת בת המצווה שלה, ושאר הבנות חילקו בינן את מטלות הבאת הכיבוד, הבלונים והמוסיקה. "עכשיו אנחנו עדיין עסוקות בבחירת שירים", סיפרו.

 

ר' מתגוררת בעיר יחד עם אמה ואחיה. "חגגתי 12 עוד בתחילת השנה, אבל רק ביום ראשון שעבר סיפרתי לבנות שלא אעשה בת מצווה", היא מספרת. "לא יכולתי לחגוג, כי אמא שלי לא יכולה לממן את זה".

 

אבל החברות הטובות, היא מספרת בהתרגשות, לא הסכימו להשלים עם המצב. "הן לא רצו שאני אשאר בלי לחגוג", היא מספרת. "הופתעתי. לא חשבתי שחברות שלי יצליחו, אבל הן מארגנות לבד הכל. מאוד כיף לי. אני אלבש את השמלה של חברתי, וזה נראה לי חלום לחגוג בת מצווה. אני מתרגשת מאוד לקראת מחר".

 

אביה של אחת ממארגנות החגיגה הוכנס בסוד העניינים רק בשלב האחרון. "אדווה ביקשה כמה דיסקים למסיבה ורק אז הבנו שהן מתכננות בת מצווה", הוא מספר. "אם היו באים להורים מלכתחילה, אני לא בטוח בכלל שזה היה יוצא לפועל. הבנות האלו פשוט תכננו הכול לבד. הילדות האלו יותר בוגרות ממה שחושבים. הארגון הרשים אותי מאוד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההזמנה למסיבה. "הגשימו לי חלום"
מומלצים