שתף קטע נבחר
עיצוב: אינה טסיס

השוואת מוצרים: תכשירי הגנה מקרינת השמש

לקראת חג הגבינות והלובן הבא עלינו לטובה, סקרנו קרמים אנטי-סולאריים ידועים פחות, כדי שתישארו לבנים גם אחרי שבועות

בה בעת שצפון קוריאה ואיראן מאיימות על העולם בקרינה מסוג אחד, כאן בארץ חמדת אבות אנו מתכוננים להתחזקותה של קרינה מסוג אחר, זו הנפלטת בדמות צמד קרניים: קרני UVB ו-UVA.

 

עור נצרב, עור מתקלף, עור מתנמש, עור מתקמט - זה מה שהעור יודע לעשות במפגש עם השמש, והתכשירים חוסמי הקרינה הושמו על כדור הארץ כדי למנוע ממנו את הפריווילגיות האלה, ויהי מה.

  

"סאן סייבר" של מורז צמחי מרפא

שמן האובליפיחה הוא הפסיפלורה של תעשיית הקוסמטיקה. בזמן האחרון הוא מלוהק לכל תכשיר אפשרי, כאילו מישהו השליך לחופיה של מדינת ישראל עודפים של אובליפיחה, וכעת כל שנותר לעשות הוא לפעפעו לכל קרם ושמפו - פן יפשוט על הרחובות ויטביעם בשמן. גם התכשיר "סאן סייבר" של מורז לא נותר חסין מפניו.  

 

נוסף על האובליפיחה, "סאן סייבר" מתגאה גם בהכילו את צמח הפוליגונום, שהתגלה בעמק יזרעאל, ומורז מייחסים לו סגולות מרפא "פלאיות" לטיפול בעור, ככתוב על האריזה. נטען שהוא מאפשר התחדשות טובה ומהירה יותר של התאים הפגועים משמש.

 

הנסיינית, משתמשת אדוקה באולטרסול נטול שמנים עם מקדם הגנה 70 ומעלה, ביקשה לעצמה הגנה יומיומית אחרת, משום שריחו של האולטרסול מזוהה כל כך עם חוף הים, עד שהיא אינה מסוגלת להתרכז בעבודה כשהוא משולב בנקבוביות עורה ומפיץ לכל עובד ושב את ריחו.

 

הנסיינית התבקשה לבדוק את "סאן סייבר" עם מקדם הגנה 30, הנמכר בשפופרת של 100 מ"ל.

 

למוצר של מורז ריח נעים, שמאפיין את כל מוצרי החברה. הוא נבחן בחשיפה יומית של שעתיים לשמש, על גפיים חשופות. כעבור תקופה ניתן לומר בוודאות ששיזוף מיותר לא צץ שם, והתחושה שהוא מותיר על העור הרבה פחות שמנונית מזו שמותירים מוצרים אחרים.

 

לפי ההצהרה שעל גבי האריזה, זהו תכשיר בעל פעולה כפולה - מגן על העור ומשקמו מפי נזקי השמש. מוצר בעל פעולה כפולה בדרך כלל אינו חזק באף פעולה, ולכן נבדקה גם יכולת השיקום המהוללת שלו. נסיין אחר, בעל כתפיים שנצרבו, טפח עליהן בעדינות התכשיר, ושמח לגלות שאינו מעקצץ כתכשירי מרגוע אחרים. ואולם לא ברור אם הכתפיים החלימו בעבור הימים בזכות הזירוז שסיפוק התכשיר, או בזכות המרפא הגדול מכולם: הזמן.


 

קרם הגנה אמבר סולאר

כשלקרם הגנה יש שם של בובת בראץ - היחס אליו חשדני מבעוד מועד המריחה. ואולם לקרם של גרנייה הצרפתית מותר מה שלחברה ישראלית לא ייסלח לעולם - למשל - במגע עמו, במקום שהעור יוותר לבנבן, הוא מקבל גוון כסוף ונוצץ.  

 

לא, לא מדובר באופנת שיזוף חדשה וגם לא באפקט חדש שמציעה השמש הודות להתחממות וזיהום כדור הארץ, אלא תוצאת שמנוניותו של התכשיר. על גבי האריזה מובטח "100% מרקם לא שמנוני" אבל ההבטחה אינה מתקיימת במלואה. המגע עם העור אכן אינו שמנוני כעבור מריחה יסודית, אבל שומה על המשתמש באמבר סולאר להסתובב כל היום עם מעטפת בוהקת, שזה לא תמיד נעים, אבל תמיד מנצנץ.

 

האנשים הטובים בגרנייה מבטיחים שקרם הגנה זה, 75 מ"ל עם מקדם הגנה 30, יעניק למשתמש לחות ואף ימנע ממנו קמטי וכתמי שמש. לדידם, הוא מתאים לפנים, לצוואר ולמחשוף ועל כן - שם נמרח. ניחוחות התפוז הנעימים שהוא מפיץ בהחלט הולמים את תכליתו כקרם הנמרח באזורים הקרובים לנחיריים. ההגנה על העור נחשפה רק אחרי מקלחת ששטפה את הגוון הבוהק מהגוף והלאה.

 

בדקנו האם התכשיר מעכב הזדקנות מוקדמת של העור, כפי שמובטח על אריזתו. וכעבור שימוש של שבועיים אנו גאים לבשר: אכן לא ניכרה הזדקנות.


 

שומר ה-DNA של לנקום

"שומר ה-DNA (סימן מסחרי)", לא פחות. כך מהולל הקרם סולייל של לנקום על גבי אריזתו - 150 מ"ל של כיתובים בשלל שפות שאינן עברית. שחור על גבי כתום זרחני, האריזה מבטיחה שיותיר את העור "קטיפתי". אחרי שבוע עולה שפני הדברים שונים, אלא אם קטיפתי פירושו שמנוני שיש בו מן הדביקות. זה הקרם השני במידת השמנוניות שבדקנו, למרות שעל גבי אריזתו הוא מעיד על עצמו כבעל "מרקם חלק וחושני".

 

ריחו מתקתק ועדין או ככתוב: "פרחוני עם רמזי הדרים", והוא אף שרד את הטבילה של הנסיין במימי הים התיכון. גם ההגנה מפני השמש צלחה בהצלחה את המפגש עם מי המלח. כנראה יש תועלת בדביקות.

 

ונסיים במילותיה האלמותיות של אריזת התכשיר:

 

"התוצאה: העור לחלוחי ומוגן באופן מושלם עבור זוהר החופשה היפה ביותר. גמיש ורך - הוא נותר יפהפה לאורך זמן".


   

קפיטל סולייל של וישי

התכשיר שמעניק את הזוהר הכסוף ביותר הוא קפיטל סולייל, ששמנוניותו אינה יודעת גבולות, ונראה כאילו העור המרוח בו פגש בקרינת ירח במקום בקרינת שמש.

 

מי שחושק בפסי כסף שזורים בגופו - זה התכשיר בשבילו. מי שרוצה שהילדים שלו יוכספו במקום שייחשפו: זה התכשיר בשבילם, שכן הוא מיועד בעבורם.

 

בניגוד לתכשירים האחרים שנדבקו, מידת ההגנה שלו היא 50SP והוא מכיל חלב, שלפי אריזתו "יוצר רשת הדוקה מעל פני העור לכיסוי יעיל ועמידות גבוהה יותר". נוסף על חלב הוא מכיל מים תרמיים ממעיינות וישי. אולי בשל כך מרקמו מימי מדי וכעבור תקופה נוצרו בו משקעים צהבהבים, שנראים כמו שמן.

 

גם התכשיר הזה מגן מפני הזדקנות מוקדמת של העור - עובדה חשובה לכל ילד וילדה.

 

הילד שבדק את התכשיר מוסר בתגובה: "הוא מזכיר יוגורט, אבל יש לו ריח של דבק".

 

הילד השתמש בתכשיר פעם אחת, בעיקר על חולצתו, כי הוא נשפך מהר מדי. לא נעשה בו שימוש חוזר לאחר הגילוי המעציב כי אין עליו את סמל הארנבת, המעיד שלא נוסה על בעלי חיים.


 

ספורט בלוק של "נייצ'ר גייט" 118 מ"ל

תמציות עלים, זרעים, פרחים, שורשים וקליפות - את כל אלה ועוד מקפל בתוכו חוסם השמש האמריקני הזה, שמציע התנגדות גם לקרני השמש וגם לזיעה, והוא מיועד למבוגרים פעילים שמעדיפים את מונעי השיזוף שלהם ללא ריח.

 

הנסיין הספורטיבי השתמש בו במשך שתי שבתות, בעת משחק כדור מהזן הרגלי. הוא מדווח שהדיפוזיה של התכשיר אל העור קשה בהתחלה, אבל מושלמת בסוף, ושבהחלט יאמץ אותו אל עורו.

 

"על האריזה נאמר שהתכשיר מותיר את העור יבש, אבל חשבתי שמורחים אותי, כי המריחה היתה קשה מאוד - החומר נספג באיטיות", אמר הנסיין ל-ynet.

 

"אבל ברגע שהצלחתי, נותרה תחושה טלקית לא שמנונית על העור, ולמרות שהשמש היתה די חזקה - זה לא ניכר על עורי. לגבי ההבטחה שלתכשיר אין ריח - היא לא נכונה. יש לו ריח מנטה מינורי".

 


 

קרליין ספריי הגנה מפני השמש

תכשיר הגנה שנשכח אי שם הוא תכשיר שההגנה שסיפק כנראה לא היתה חשובה דיה. בעולם מלא תכשירי הגנה, התכשיר של קרליין מתבלט בשל היותו ספריי, אבל זה לא הספיק כדי למנוע ממנו ללכת למקום שממנו תכשירי הגנה לא חוזרים לעולם: לאיבוד.

 

אולי מפני שהוא עולה רק 29 שקל, אולי כי הנסיינית שכחנית, אבל הקרם של קרליין נעלם. גם במגע עם העור. בעלי עור ג'ינגי רוכשים ניסיון של שנים בתכשירי הגנה, והמפגש עם הספריי של קרליין יבלבל אף את הג'ינג'י המנוסה ביותר: זה מריח כמו קרם הגנה, אבל לא מרגיש כמו קרם הגנה. מקדם ההגנה כאן הוא 30, מקדם השמנוניות אפס. שכבה דקה עד נעלמת גורמת לג'ינג'י המנוסה להתיז עוד פעם, ליתר ביטחון.

 

ההגנה שלו הגנתית למדי, אם כי לג'ינג'ים עדיף מקדם הגנה של 70 ויותר. אבל זה לא מה שגרם לספריי הזה ללכת לאיבוד. ג'ינג'י למוד קרמים עבים ושמנים כמרגרינה לא יכול להרגיש מוגן עם ספריי, זה עניין פסיכולוגי.


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: סי די בנק
שומרים על העור לבן ובריא
צילום: סי די בנק
מומלצים