שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עסקה עם 3 מחבריו של מולנר: "לא אסביר מה עשו"
  15 חודשי מאסר ייגזרו על אלי ראובן, בעל הדירה בה התקיים המפגש לצורך הסלקת אקדח, ואילו על יצחק אלפי ואהרוני הרשמן, שהביאו את האקדח, ייגזרו 12 חודשי מאסר. עמיר מולנר בעדותו: אי-אפשר לצפות ממני להסביר מה הנאשמים עשו

  הסדרי טיעון הושגו הבוקר (יום ג') בבית משפט המחוזי בתל-אביב עם שלושה מהנאשמים בפרשת החזקת נשק, אליה קשור גם היעד מספר 1 של משטרת מחוז תל-אביב, עמיר מולנר. 11 המעורבים בפרשה נעצרו ב-26 בנובמבר בחצר בית ברמת-גן, כשברשותם אקדח שסימני הזיהוי שלו טושטשו כשהוא טעון ומותקן עליו משתיק קול.

   

  במסגרת הסדר הטיעון ייגזרו 15 חודשי מאסר על אלי ראובן, בעל הדירה בה התקיים המפגש,

  ואילו על יצחק אלפי ואהרוני הרשמן, שהביאו את האקדח והעבירו אותו לראובן, ייגזרו 12 חודשי מאסר בפועל. ההסדרים כפופים לאישור בית המשפט.

   

  מולנר עצמו נאשם בנשיאת אקדח ברטה ועליו משתיק קול, ו-11 כדורים שהוסתרו בתוך מיכל פלסטיק כשהם עטופים במגבת. לטענת הפרקליטות, הנאשמים התכוונו "לעשות בנשק שימוש קטלני". במהלך עדותו בבית המשפט האשים מולנר את המשטרה בביצוע מעצר אגרסיבי ובניסיון לתפור לו תיק.

   

  "כשאמרו לי על האקדח, אמרתי בקול 'מה האידיוט הזה הביא את הדבר הזה'", אמר. "בחקירה השוטרים רצו שאני אסביר להם מה כל אחד מהנוכחים עשה, את זה אי-אפשר לצפות ממני שאעשה", הוסיף.

   

  מעדותו של מולנר ניתן ללמוד מעט על חייו של עבריין שנמצא במעקב צמוד של המשטרה. מולנר סיפר שאין לו קו טלפון ואפשר להשיג אותו, רק דרך חברו אייל לוי (הנאשם בתיק - א.כ) או דרך אמו. מולנר סיפר כי הוא קונה מכשירי "טוקמן" שאת המספר שלהם הוא לא יודע. בביתו נתפסו עשרות מכשירים כאלה, אותם הוא מחליף לעתים קרובות.

   

  "יצאתי למרפסת בביתי וראיתי שני רכבי משטרה ברחוב. תיארתי שמחכים לי וכאשר יצאתי עם הרכב שלי, הם מיד עצרו אותי בצד ואמרו לי שאין אישור למיגונים שיש ברכב ואסור לי לנסוע איתו יותר. באותו מעמד גם הוסבר לי שאני אוטרד על ידם ולא אוכל להתנועע בשום מקום בחופשיות", סיפר מולנר בבית המשפט. בקשר לפגישה ברמת-גן סיפר: "נסעתי לעו"ד מוטי כץ ובאמצע הפגישה קיבלתי הזמנה לארוחת צהריים אצל אלי ראובן".

   

  לדבריו, בארוחה השתתפו 28 אנשים שאת חלקם הוא מכיר טוב, חלק הוא מכיר באופן שטחי וחלקם לא הכיר כלל. הוא הוסיף כי בסוף הארוחה ראה התרחשות וכי מישהו אמר ששבע שהביאו אקדח למקום.

   "את האקדח לא ראיתי. בסוף הארוחה המתנתי בחצר, שתינו כוס תה ועוגיות, ולאחר מכן כאשר הגיע חבר שלי. יצאתי לרחוב וברגע הזה זינקו עליי הבלשים".

   

  בהמשך היום יצפה בית המשפט בסרט מצלמות האבטחה המתעד את העברת האקדח ואת אירועי אחר הצהריים שבו נעצרו הנאשמים. מכתב האישום עולה כי מולנר וחבריו קבעו להיפגש בביתו של ראובן, על-מנת להסליק במקום אקדח. סמוך לשעה 16:00 ישבו הנאשמים ברחבת הבית, ושניים מהם - אלפי ואדם נוסף - הסתירו את האקדח בשביל בחצר האחורית של הבית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "עסקה עם 3 מחבריו של מולנר: "לא אסביר מה עשו""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים