שתף קטע נבחר

דירקטוריון הפועלים שמע מדנקנר וזיו על המחלוקת

לפי דרישת המפקח על הבנקים, הופיעו הבוקר יו"ר בנק הפועלים והמנכ"ל היוצא מול חברי הדירקטוריון, ותיארו את השתלשלות האירועים שהובילה להתפטרותו של זיו. הדירקטוריון לא צפוי להתכנס שוב בשבוע הקרוב

דירקטוריון בנק הפועלים שב והתכנס הבוקר (ג'), כדי לדון במטלות שהתבקש לבצע על ידי המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, כפי שהובאו בפני הדירקטוריון בדו"ח הביקורת שהוציא המפקח.

 

 

חברי הדירקטוריון נדרשים לדווח לחזקיהו את מסקנותיהם עד ליום ראשון הקרוב, לאחר שהבוקר שמעו מהמנכ"ל המתפטר, צבי זיו, ומיו"ר הדירקטוריון, דני דנקנר, על השתלשלות האירועים שהביאה להתפטרות, מנקודת המבט של שניהם. לא צפויות להתקיים השבוע ישיבות דירקטוריון נוספות של הבנק.

 

השניים הציגו, בין היתר בפני חברי הדירקטוריון את חילוקי הדעות ביניהם לגבי התנהלות הבנק. המפקח הביע דרישה זו לאחר שנפגש ביחידות עם צבי זיו לאחר ההודעה על התפטרותו, ערב פרסום הדו"חות הכספיים השנתיים, ושמע ממנו את גירסתו לנסיבות ההתפטרות. 

 

בדו"ח שפרסם בסוף אפריל דרש המפקח כי הדירקטוריון יקבל דיווח מפורט מיו"ר הדירקטוריון וממנכ"ל הבנק, בנוגע להשתלשלות האירועים, כמו גם לגבי עיתוי ההתפטרות ונסיבותיה - זאת למרות שעובדות אלו היו ידועות למפקח מבעוד מועד: חזקיהו נפגש עם אריסון, והביע חוסר שביעות רצון מתפקודו של זיו.

 

חברי הדירקטוריון ימלאו אחר דרישת חזקיהו וידונו בכל המחלוקות שנתגלעו בין דנקנר לזיו - מחלוקות אשר לדברי זיו הביאו להתפטרותו בטרם סיום חוזה העסקתו. נוסף על כך הם ידונו בחלוקת הסמכויות והאחריות בין המנכ"ל ליו"ר, ויקבעו כללים ליישום הפרדת הסמכויות בין השניים על פי המתחייב בחוק החברות והוראות ניהול בנקאי תקין. הם לא התייחסו לפרישה אפשרית של דנקנר.

 

הדיון התקיים על רקע התגובה שמסרו חברי הדירקטוריון לאחר דו"ח חזקיהו, ולפיה הם חולקים על מסקנות הדו"ח ומאמינים שהתנהלותם בישיבה שעסקה בהתפטרות זיו ובמינוי ציון קינן כמחליפו היתה "תקינה וראויה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים