שתף קטע נבחר

אין מחזיק לתיק שליט: דן מרידור דחה את ההצעה

1,070 יום לאחר שנחטף לרצועה - השר דן מרידור דחה את בקשת ראש הממשלה נתניהו להיות הגורם הבכיר שיניע את המגעים לשחרורו של גלעד שליט

השר המופקד על שירותי המודיעין והוועדה לאנרגיה אטומית, דן מרידור, הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כי אינו מעוניין להתמנות לשליח המיוחד במגעים לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. נתניהו פנה לאחרונה למרידור בנושא זה - ועם קבלת התשובה השלילית - עדיין אין גורם בכיר שאחראי לניהול הסוגייה.

  

בימים הקרובים תיקבע זהות מחליפו של השליח עופר דקל, שביקש להשתחרר מתקפידו  לאחר תקופה מתוחה עם כניסתו של נתניהו ללשכת ראש הממשלה. על התפקיד מתמודדים לפחות שלושה מועמדים - ליאור לוטן, פנחס מרינסקי וח"כ ישראל חסון.

  

חודשיים חלפו מאז תחילת כהונתה של הממשלה החדשה, ועדיין אין שום התקדמות מאז התפוצצה עסקת השבויים שנרקמה מול ראש הממשלה הקודם, אהוד אולמרט.

 

גורם פלסטיני בכיר ברצועת עזה אמר לאחרונה כי בשבועות האחרונים,

במיוחד לאחר ביקורו של נתניהו במצרים, נערכו מגעים ראשוניים בין מצרים לחמאס בעניין חידוש המשא ומתן לעסקת חילופי שבויים שתביא לשחרורו של גלעד שליט, ואם זה היה תלוי בהם - המו"מ היה מתחדש. 

 

דרישות החמאס כוללות שחרור של 1,000 פלסטינים בשני שלבים - 450 בשלב הראשון. הארגון פוצץ את המגעים על העסקה בשלהי תקופת אולמרט, בטענה שראש הממשלה נסוג מהבטחותיו בעניין שחרור האסירים. עם השבעת ממשלת נתניהו, הבהירו בחמאס כי הוא "יקבל את אותה רשימת אסירים".

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,070 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרידור. תשובה שלילית
צילום: דודי ועקנין
צילום: נועם רותם
שליט. התיק פתוח
צילום: נועם רותם
מומלצים