שתף קטע נבחר

במערכת הפוליטית מעריכים: רמון יפרוש בקרוב

אתמול העריכו גורמים בקדימה כי חיים רמון, המתלבט זה זמן רב לפרוש מהפוליטיקה, צפוי להודיע על החלטתו כבר בימים הקרובים. רמון: "בסופו של דבר זה כנראה יקרה"

האם חיים רמון צפוי להודיע בקרוב על פרישה מן החיים הפוליטיים? המערכת הפוליטית ומפלגת קדימה רחשו אתמול (יום א') שמועות עיקשות לפיהן רמון, שמתלבט כבר זמן רב האם לפרוש מן הפוליטיקה - צפוי להודיע בקרוב על הצעד הדרמטי. בקדימה היו גורמים שציינו כי "מדובר בעניין של ימים ספורים".

 

רמון עצמו אמר בשיחה עם ynet כי "בסופו של דבר זה כנראה יקרה, אבל אני לא מתכוון להודיע על הצעד הזה בימים הקרובים. כבר נשאלתי אינספור פעמים אם אני פורש בשנים האחרונות, וזה לא קרה. גם בימים הקרובים זה לא יקרה".

 

במערכת הפוליטית מעריכים כי רמון נמצא במגעים עם גורמים שאינם קשורים לפוליטיקה על מנת לנסות ולהגיע לסיכומים לגבי תחילתה של קריירה בתחום העסקי, אולם לא ברור באיזה שלב מצויים המגעים. בכירים במפלגתו של רמון ציינו כי "יתכן שזה יקרה בעתיד הקרוב, אך לא בטוח שמדובר בימים ספורים. בכל מקרה, חיים נמצא כבר הרבה זמן עם רגל וחצי בחוץ, כך שברור לכולם כי הוא לא צפוי להשאר עוד זמן רב".

 

במהלך השנים האחרונות "פלירטט" רמון עם רעיון הפרישה מן החיים הפוליטיים יותר מפעם אחת, אולם בסופו של דבר החליט להמשיך בתפקידים שונים. לאחר המשפט בו הורשע בבביצוע מעשה מגונה בחיילת, שכנע אותו ראש הממשלה דאז, אהוד אולמרט,

לכהן כמשנה לראש הממשלה ולא לפרוש מהחיים הפוליטיים. רמון הסכים, אולם התלבטויותיו גברו והלכו לקראת הבחירות הכלליות האחרונות.

 

לאחר שיחות ארוכות עם יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, הסכים רמון להשאר בחיים הפוליטיים, והתמודד על מקום ברשימת קדימה לכנסת. מיד לאחר שהתברר כי קדימה לא תהיה חלק מן הקואליציה, נפוצו שמועות על פרישה קרובה של רמון, אולם הוא דחה אותן. כעת, משנראה כי קדימה לא תצטרף לקואליציה בעתיד הקרוב, שוב עוסקים בקדימה ובמערכת הפוליטית בכך כי עיתוי פרישתו של רמון קרב והולך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בסופו של דבר זה יקרה". רמון
צילום: ניב קלדרון
מומלצים