שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חושפים שיניים

  הפגשנו ביחד את עמית פרקש, אבי קורניק, יון תומרקין, עידן אשכנזי ומאיה שואף, כוכבי "חצויה", שטופחו יחד ב"הייסקול מיוזיקל" ועכשיו הם מתכוננים לנעוץ שיניים בהצלחה ולא להרפות. דם חם

  רגע לפני H&M וקצת אחרי "הייסקול מיוזיקל", עוד טרנד עולמי בוער עובר גיור כשר. במסגרת מגפת הערפדים שפושה בעולם (סרטי "דמדומים", הסדרה "דם אמיתי", סרטי "מלחמת האופל" וכמובן "באפי" הנוסטלגית), גם אנחנו מקבלים עכשיו מנה בניחוח טרנסילבני. לפרויקט קוראים "חצויה", דרמת נעורים ערפדית סופר מושקעת מבית HOT ודרסט הפקות.

   

  הסדרה מספרת על אלה (עמית פרקש, "הייסקול מיוזיקל" והלהיט "מיליון כוכבים"), תלמידת תיכון שמגלה שהיא חצי ערפדית וחצי בת אדם. היא פוגשת את ליאו (יון תומרקין, "חשופים", "האי"), ערפד בן 600 שעוזר לה לגלות את ייעודה. בדרך הם שוקעים בדרמות התבגרות, אלימות נושכת צווארים והרבה אפקטים מיוחדים שטרם נראו בצד הזה של הים התיכון.

   

  במסגרת הטרנדיות, את העניין מלווה קאסט צעיר ושטוף הורמונים, יאנג הוליווד סטייל. כשאנחנו נפגשים, הקאסט - עמית פרקש (20), יון תומרקין (20), מאיה שואף (21), אבי קורניק (26) ועידן אשכנזי (19) - מפגין גיבוש של צוות בסיירת. פרקש, על תקן השחקנית הראשית, קולנית ובולטת.

   

  שואף, שמגלמת את הבחורה המקובלת בבית הספר, חמודה וזוהרת; תומרקין, הערפד ליאו, משדר סטאר קווליטי; קורניק, אחיה הקטן של אלה בסדרה, הוא על תקן המבוגר האחראי, ורק אשכנזי יושב נבוך בצד ובקושי פוצה פה. האווירה אקסטרה מגובשת, על גבול הקייטנה, הוכחה שלא סתם הכתרנו אותם בפרויקט החבורות שלנו לפני כמה חודשים כקבוצה בוערת.

   

  "זו היתה כתבה היסטרית", צוחקת פרקש על העניין. "הדבקתם את הראש שלי לבחורה עם בגד ים! תודה על הגוף, דרך אגב. תמסור למי שעשה את זה שהסתובבתי אחר כך שבוע עם חיוך".

  שואף: "לי שמו ציצי נורא גדול".

  קורניק: "אה, חבר'ה, אנחנו לא אמורים לזכור איך היינו בכתבה. קצת פאסון".

   

  אז אני מבין שאתם באמת חבורה.

   

  פרקש, צוחקת: "חוץ ממני ומאבי".

  תומרקין: "אנחנו בערך חבורה. יוצא לנו לשבת הרבה ביחד. לדבר, טלפונים, הכל. אנחנו בעיקר יושבים בבתי קפה. הרבה בתי קפה. לפעמים יוצאים לים".

  קורניק: "אנחנו יותר משפחה מחבורה".

  פרקש: "אוי, נו".

  קורניק: "רגע, יש לי הסבר! משפחה לא נפגשת כל הזמן בהרכב מלא. לפעמים אתה נפגש עם אבא שלך, לפעמים עם אחותך, יש יציאות משפחתיות".

  פרקש: "חוץ מעידן, שהוא לבד".


  נראה כמו ערפד? יון תומרקין (צילומים: אוהד רומנו)

   

  אשכנזי, מתעורר: "למה? אני יוצא איתכם!"

  שואף: "לכולנו יש את החברים מהבית. אבל כן, זה אדיר שאנחנו חברים. זה היה מאוד נחמד בצילומים".

  פרקש: "היתה אווירה מאוד טובה. את אבי הכרתי שם, אבל את מאיה ועידן כבר הכרתי מקודם. אנחנו חברים מאוד מאוד טובים עוד מימי 'הייסקול מיוזיקל' והקשרים התחזקו על הסט".

  פרקש: "אנחנו חברים טובים אבל זה לא היה כמו לקחת חבורה ולעשות עליה סדרה. פשוט לקחו חבורה של ילדים והם נהיו חברים על הסט".

   

  ילדים בחזית

  אולי הם קוראים לעצמם ילדים, אבל כרגע הם עומדים בחזית של סדרה ש-HOT שמה עליה הרבה ז'יטונים. מספיק להביט בשני הפרקים הראשונים כדי להבין ש"חצויה" לוקחת את עניין דרמת הנעורים צעד אחד קדימה, עם אפקטים משוכללים, לוק אפל, תסריט מתוחכם וכן קאסט בוגר מכובד ביותר (שמיל בן ארי, אלכס אנסקי, סשה דמידוב, יוסוף אבו ורדה ואחרים).


  הז'אנר עובר אבולוציה, קורניק

   

  את הסדרה יזמה סוכנות לוק שבה חתומים הטאלנטים הצעירים והיא מייצגת רעיון ששואב מרוח להקות הבנים - קח כישרונות צעירים ויפים ותפור למידותיהם מוצר תרבות פופולרית עם אפיל להמונים. אם הסדרה תצליח כמו שהסימנים המוקדמים מנבאים - לוק תצא המרוויחה הגדולה. הכישרונות, שהשקתה בעדינות ב"הייסקול מיוזיקל", הופכים לאלילי נעורים מניבים.

   

  למרות ההשקעה המסיבית, "חצויה" הולכת בינתיים בלעדית ל-VOD, ככל הנראה מתוך מגמה לחזק את השירות (ומתוך רצון לגזור על הסדרה קופון מאוחר יותר, כשהיא תשודר שוב בערוץ פתוח לכולם). החבורה מסרבת להתבאס מכך שלא ישודרו מיידית בערוץ פתוח. "אנחנו שחקנים, לא אנשי עסקים", אומר קורניק. "ההחלטה איפה הסדרה משודרת לא נוגעת אלינו. באים, עושים את העבודה, אומרים תודה והולכים".

   

  "אני חושבת שזו יצירה מדהימה, משהו שלא נעשה בישראל ואני מאוד גאה בה", פותחת פרקש כהרגלה את הדיון. "זה משהו שלא היה כשהייתי צעירה. כאילו, היו סדרות נוער, היו 'המורדים' והיה 'בוורלי הילס', אבל לא היה משהו כזה מקורי".

  תומרקין: "אני באמת חושב שזו סדרה מאוד מגניבה. זו פעם ראשונה בארץ שמתעסקים בנושא של ערפדים. עד עכשיו זה היה קשה מבחינת תקציבים, תפאורות, אז התוצאה היתה מגוחכת. עכשיו, אני חושב שיצאה לנו סדרה טובה מאוד. האפקטים נראים אחלה, התסריטים טובים".

   

  קורניק: "אני חושב שמה שמיוחד בערפדים שזה מזמן לא רק אימה. כשהערפדים התחילו, עם בלה לוגאסי (מי ששיחק את דרקולה בסרט המקורי - נ.ד), זה היה רק אימה. מאז, כל עשר שנים בערך זה עובר אבולוציה. זה לא רק אימה או מתח, זה שילוב של המון ז'אנרים".


  אנחנו חברים טובים. פרקש

   

  "אני מקווה שהסדרה תהיה חתרנית באיזושהי צורה. כשאני משחק אני לא ממש יכול להבחין, אבל אשמח לראות איזה מסר נגד הממסד, משהו אנטי קפיטליסטי או משהו שמדבר על מיניות של מתבגרים. אני חושב שזה נותן פתח לדברים האלה, וזה משהו שלא נעשה בארץ".

   

  לא המציאו פה את הגלגל. יש את "דמדומים", "באפי", "דם אמיתי".

   

  תומרקין: "שמעתי כבר שאנחנו מעתיקים, אבל גם בסדרות מחו"ל מעתיקים מדברים שהיו פעם. ערפדים זה משהו שקיים מאות שנים. אז בסדר, סדרות בארץ שואבות השראה מסדרות בחו"ל, אבל זו לא העתקה. קשה להיות מקוריים מאה אחוז בארץ, במיוחד בנושא של ערפדים".

  קורניק: "אין פה שום יומרה לומר שאנחנו המצאנו את הערפדים. אנחנו לא רוכבים על כלום. אבל זה כן משהו ששני יוצרים ישראליים יצרו (אילן רוזנפלד ושירה אלון - נ.ד), ועובדה שעכשיו אנחנו מנסים למכור את הסדרה הזו בחו"ל ויש התעניינות".

   

  אתם בכלל מתחברים לטרנד הערפדים?

   

  תומרקין: "אני מאוד מתחבר. גדלתי על 'באפי' ועל 'בלייד' ומאוד מאוד אהבתי את זה. זה מגניב לאללה להשתתף בסדרת הערפדים הראשונה בארץ. אמרו לי כבר הרבה פעמים שאני נראה כמו ערפד".

  פרקש: "אני אוהבת את 'דמדומים'! בכלל באתי מתחום הברביות, כילדה לא ממש התעניינתי בזה. עכשיו אני רוצה לראות 'דם אמיתי'".

   

  מציצים אצל האויב

  שואף: "'דם אמיתי' זה מעולה. אני רואה את זה".

  תומרקין: "אני גם התחלתי לראות את זה".

  קורניק: "אבל זה משודר אצל האויב, ב-yes. ראיתי 'דמדומים'. האמת. שם הכרתי את יון ועמית. הסוכנות שלנו לקחה אותנו לסרט ושם נפגשנו פעם ראשונה. זה היה בשלבים שכולנו עשינו אודישנים אז לקחו אותנו לראות והתחברנו. באתי כדי להכיר אותם כי כבר ראיתי את הסרט קודם".


  רואה "דם אמיתי". שואף

   

  פרקש: "מה, זה היה הקטע? להכיר אותנו?".

  קורניק: "כן. לפני שבאתי אפילו עשיתי עלייך גוגל. את לא זוכרת שאמרתי לך שאת נראית יותר טוב במציאות?".

  פרקש: "נכון, אני באמת נראית יותר טוב במציאות. האמת שזו היתה גם הפעם השנייה שלי. כמה ימים לפני זה הלכתי לראות את הסרט עם אחותי ואבא שלי. אבא שלי נרדם באמצע אבל אני ואחותי ישבנו מרותקות כל הסרט".

  קורניק: "כי זה סרט בנות".

  פרקש: "אני חולה על סרטי בנות, מה רע? התאהבתי בשחקן הראשי ברמות שאין דברים כאלה".

   

  רוברט פטינסון?

   

  פרקש: "כן. הסצנה שהם נכנסים לחדר אוכל, עם כל החיוורון הזה, גאונית בעיניי. הם מדהימים".

  יון אמור להיות המקבילה שלו?

  תומרקין: "אה... סוג של. זה לא בדיוק אותו דבר".

  פרקש: "זה סיפור שונה. בסדר, יש בחורה שנכנסת לעולם הערפדים, אבל אצלנו היא חצויה. זה ממש לא כמו 'דמדומים'. אבל אם צריך להשוות, אז כן, אני חושבת שיון הכי מקביל לשחקן מ'דמדומים' מהבחינה שהוא... ערפד, לא אנושי".

   

  תומרקין: "בוא נגיד שהמשותף הוא שאני הערפד המסתורי שמושך את הנערה התמימה".

  שואף: "ז'אנר הערפדים מאוד חם עכשיו בארצות הברית. אצלנו יש צורך חזק להשוות כל הזמן לאמריקה. אז סבבה, אנחנו עושים ז'אנר חם, ויש סיפור אהבה בין בחור ובחורה, אבל זה לא אותו סיפור. הסיפור עצמו, אם תפרק אותו, הוא שונה לגמרי. הבנת מה אני אומרת?".

   

  פרקש: "חמודה, את נורא מסובכת עם עצמך".

  אבי, אתה בן 26. אתה לא מרגיש שהאנשים פה צעירים קצת בשבילך? כאילו, אתה משחק את אחיה הצעיר

  של עמית, והיא בת 20.

  קורניק: "אז מה. זו שאלה מטופשת. אל"ף, גם אני בחור צעיר. בי"ת, יון הוא אחד החברים הכי טובים שלי. אני יומיום מדבר איתו, שיחות נפש וכו'. מתי גיל זה בכלל פונקציה? ואם בכלל הולכים רחוק בהתפלספות, לשחקן אין גיל".

  פרקש: "ממש פיטר פן".

   

  עובדה שאתה משחק תלמיד חטיבה ואתה בן 26.

   

  קורניק: "בסדר, זה כמו שתגיד אין תפקידים קטנים, אבל יש. אין חוקים במקצוע הזה".

  פרקש: "לגמרי. אני מסכימה. אני חושבת שבתחום הזה אין גילים. אתה עובד עם אנשים בני 40, אבל גם עם ילדים בני שש".

  קורניק: "בכל דבר בחיים צריך לשים את הגיל בצד. גיל הוא לא פונקציה. כל עוד אני אוכל לעבור גם כאיש צעיר וגם כאיש יותר מבוגר, אני יכול לעשות את הכל. אחד הדברים שאני הכי שמח עליהם זה שאני נראה צעיר, כי זה אומר קריירה ארוכה".

   

  את הכתבה המלאה ניתן לקרוא בגליון החדש של פנאי פלוס 

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חצויים על השער
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים