שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בזק משיקה מהירות 15 מגהביט ללקוחות ה-NGN

  חברת בזק משיקה היום (ד') את חבילת הקצבים הראשונה ברשת החדשה שלה -NGN. מהירויות 10 ו-15 מגהביט לשניה ל-100,000 הלקוחות הכלולים בפרישה הראשונית של הרשת

  חברת בזק הכריזה היום (ד') על שתי חבילות מהירות חדשות ללקוחות הרשת העתידית של החברה, ה-NGN. בזק תציע ל-100,000 הלקוחות שכבר מחוברים לרשת החדשה חבילות במהירות של עשרה ו-15 מגהביט לשניה.

   

  החבילה האחרונה היא החבילה המהירה ביותר המוצעת ללקוחות באופן רחב כיום בישראל (לשם השוואה, החבילה המהירה ביותר של HOT המוצעת מסחרית היא 10 מגהביט לשניה).

   

  בזק גם משדרגת באופן יחסי את מהירויות קצב ההעלאה (Upload) שתגיע עד ל-800 קילוביט לשניה. רשת ה-NGN של החברה תגיע לקצבים של 50 מגהביט לשניה,

  זאת לעומת מהירות תיאורטית של רשת הכבלים שהוכרזה לא מכבר, שאמורה להגיע ל-100 מגהביט לשניה. בפועל, נכון לכתיבת שורות אלה, בזק מציעה מהירות גבוהה יותר מזו שמציעה כיום חברת הכבלים.

   

  פחות מעשרה שקלים למגה

  המחירים המוצהרים, אכן נראים אטרקטיביים יחסית - 100 שקלים לחודש עבור עשרה מגהביט ו-130 שקלים לחודש עבור 15 מגהביט, זאת במקום מהירויות חמישה ושמונה מגהביט המוצעות כיום ללקוחות ברשת החדשה. המחירים אינם כוללים תשלום לספקיות האינטרנט. לפי סמנכ"ל השיווק של החברה, רן גוראון, המחירים החדשים נועדו לתמרץ את הלקוחות לעבור לקצבים הגבוהים יותר. לקוחות שיחוברו לרשת החדשה יקבלו הודעה מבזק, או יוכלו לבדוק באתר האינטרנט של החברה האם הם מחוברים לרשת החדשה ויכולים ליהנות מהקצבים המוצעים.

   

  רשת ה-NGN (או Next Generation Network) של בזק, היא למעשה שדרוג של הרשת הקיימת של מרבית כבלי הנחושת והחלפתם בסיבים אופטיים, כמו גם הציוד בארונות הסעף. תשתית "המייל האחרון", כלומר החיבור הסופי אל חצר הלקוח יישאר חיבור נחושת, שיכול לעמוד בקצבים הללו למרחקים קצרים - מה שלא דורש את החלפת התשתית בבית הלקוח.

   

  הרשת נמצאת כיום בשלבי פרישה אחרונים בקריית אונו ובנס ציונה, ונמצאת בשלבי פרישה מתקדמים במקומות נוספים בישראל, כמו באר שבע, חיפה, ירושלים וקרית שמונה. אבי גבאי, מנכ"ל בזק, הבטיח כי הפרישה תהיה מהמהירות ביותר בעולם המערבי, ולא הכחיש התחייבות קודמת של החברה, על פרישה ל-80% מהאוכלוסיה תוך שלוש שנים.

   

  הספקיות מגיבות

  ספקיות האינטרנט בישראל מיהרו להגיב להכרזה, ורובן ככולן מציעות החל מהיום (ד') חבילות התואמות את המהירות החדשה. פרטנר הודיעה כי לקוחות המצטרפים לשירותי הטלפון הקווי של החברה, יוכלו לקבל את חבילת העשרה מגהביט ב-149 שקלים לחודש כולל תשלום לספק התשתית (בזק) ומחבילת 15 מגהביט ב-199 שקלים לחודש בהתחייבות לשנה.

   

  חברת 012 הודיעה כי מחיר חבילה של 15 מגהביט יעמוד על 120 שקלים לחודש, וחבילה של עשרה מגהביט תעלה 89 שקלים לחודש. עוד נמסר מ-012 "החברה מכפילה את המהירות ללקוחות הקיימים בחבילות של 5 ו-8 מגה בחינם. באשר ללקוחות חדשים, עדיין לא נקבעו המחירים הסופיים. המחירים הקיימים הם מחירים ראשוניים בלבד".

   

  בזק בינלאומי הודיעה כי מחיר חבילה של 15 מגהביט יהיה 99.90 שקלים לחודש (או 199 שקלים בחבילה משותפת עם בזק), וחבילה של עשרה מגהביט תעלה 69.90 (או 149.90 שקלים בחבילה משותפת עם בזק).

   

  טרם נמסרו מחירים מיתר החברות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים