שתף קטע נבחר

בן לאדן תוקף את אובמה: ממשיך בדרכו של בוש

מנהיג אל-קאעידה יצא במתקפה טרייה נגד הנשיא האמריקני, שהגיע לסעודיה בפתח מסע לפיוס עם המוסלמים. "הוא זרע זרעי עוינות ונקמה שיביאו להגברת העוינות כלפי המוסלמים"

עם נחיתתו של נשיא ארצות-הברית בסעודיה, בפתח מסעו במזרח התיכון, פרסם מנהיג ארגון הטרור העולמי "אל-קאעידה", אוסמה בן לאדן, קלטת שמע שבה הוא תוקף את מדיניותו של ברק אובמה כלפי העולם המוסלמי - כך דיווחה היום (ד') רשת הטלוויזיה הקטארית "אל-ג'זירה".

 

לפי הדיווח, בן לאדן האשים את אובמה בכך שהוא ממשיך בקו של קודמו, ג'ורג' בוש, במסגרת מדיניות העוינת את המוסלמים. "הוא זרע זרעי עוינות ונקמה חדשים שיביאו להגברת העוינות של אמריקה כלפי המוסלמים. אובמה ממשיך בדרכו של קודמו בעוינות כלפי המוסלמים ובהמשך במלחמות".

 

בן לאדן האשים את נשיאי ארה"ב ופקיסטן בכך שגירשו מיליונים מעמק סוואט בפקיסטן, שם נאבק הצבא הפקיסטני בכוחות הטליבאן. את נשיא פקיסטן, אסיף עלי זרדרי, האשים הטרוריסט הבכיר בכך ששינה את ייעודו של צבאו, אשר אמור היה להיות "צבא מגן לאסלאם".

 

התקיפה הטרייה מצד ארגון הטרור הסוני נגד מנהיג העולם החופשי, באה על רקע ההכנות לנאומו של אובמה מחר בקהיר. בוושינגטון רואים במסע, ובנאום שיישא מחר הנשיא האמריקני בקהיר, כהזדמנות היסטורית לפיוס עם העולם הערבי והמוסלמי, אחרי שנים של בהן היחסים הידרדרו לשפל תחת ג'ורג' בוש. בתגובה שפרסם הבית הלבן, דחה את הודעתו של בן לאדן וטען כי מדובר בניסיון להסיט את תשומת ליבו של העולם המוסלמי מנאומו של אובמה. 

 

בחודש שעבר תקף את מדיניותו של אובמה סגנו של בן

לאדן, איימן א-זוואהירי, והצהיר כי הוא "לא שינה דבר" באופן שבו תופשים מוסלמים את ארה"ב. "הנשיא החדש אובמה לא שינה מאומה בדימויה של אמריקה בכל הקשור למוסלמים ולמדוכאים", אמר זוואהירי בסרטון שהועלה לאתרי אינטרנט איסלאמיים.

 

"אמריקה עדיין רוצחת מוסלמים בפלסטין, עיראק ואפגניסטן", הוסיף אז א-זוואהירי, "אמריקה היא זו שגונבת את עושרם, כובשת את אדמתם, ותומכת בשליטים הגנבים, המושחתים והבוגדים בארצותיהם. מסיבה זו, הבעיות רחוקות מלהיפתר. למעשה, הן צפויות להחמיר ולהסלים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן לאדן. מקלקל את החגיגה
צילום: AFP
מומלצים