שתף קטע נבחר

נועם שליט נפגש עם הדס: עדיין לא נותן לנו תקווה

חגי הדס, שמונה לפני כמה ימים לשליח המיוחד בעניין החייל החטוף, נפגש לראשונה עם הוריו של גלעד שליט. גורם רשמי בכיר אמר כי הדס לומד את העובדות והפרטים בתיק הסבוך

פגישה ראשונה בין המתווך החדש למשפחת שליט: נועם ואביבה, הוריו של החייל החטוף גלעד שליט, נפגשו אחר הצהריים (יום ד') עם מתאם פעולות הממשלה החדש בנושא, חגי הדס. הפגישה בין בני הזוג שליט לבין המתווך החדש נערכת בלשכת ראש הממשלה בירושלים.

 

בתום הפגישה אמר נועם שליט לעיתונאים כי מבחינתו אין סיבה לתקווה בכל הנוגע לסיכויים לשחרר את בנו מהשבי. "פגשנו את האיש. עשינו הכרה. פגישה אחת של שעה, זה עדיין לא נותן לנו תקווה", אמר. 

 

בשלב זה, כפי שהגדיר גורם רשמי בכיר, לומד המתאם החדש את העובדות והפרטים בתיק הסבוך. הפגישות שנקבעו עם משפחת שליט, וגם עם ראש השב"כ וראש המוסד נועדו לאפשר לו להבין את מכלול המידע שעמד מול ממשלת אהוד אולמרט והמתווך הקודם, עופר דקל.

 

רק לאחר מכן תתקבל הכרעה, באמצעות הקבינט או הממשלה, כיצד יש להמשיך במשא ומתן. הדס כבר שוחח עם הוריו של נועם שליט בטלפון ואמר להם "אעשה כמיטב יכולתי לאחד את כל הגורמים. יש לנו מחויבות גדולה ללוחמים שלנו, וברוח המחויבות הזו אני מתכוון לפעול".


 

אביבה שליט ביציאה מהפגישה (צילום: דודי ועקנין) 

 

גורם בכיר בממשלה סיפר ל-ynet על הדס. "יש בו שילוב של אמינות, יצירתיות מבצעית ונאמנות ללא גבול לנושאים שבהם הוא מטפל, מה שמעניק לו יכולת לנהל מגעים עם המצרים ועם ממשלות אחרות במזרח התיכון במידה שיידרש", הוא אמר.

 

הדס שימש במוסד בתפקידים בכירים. הוא היה מספר שלוש בארגון,

 אולם לאחרונה הוזז מהתפקיד עקב חילוקי דעות שהתגלעו בינו לבין ראש המוסד, מאיר דגן. אף על פי כן - דגן היה בין הממליצים על מינויו לתפקיד, וכך גם ראש השב"כ, יובל דיסקין.

 

השליח הקודם דקל ביקש להשתחרר מתפקידו לאחר תקופה מתוחה עם כניסתו של נתניהו ללשכת ראש הממשלה. נתניהו חיפש במשך תקופה ארוכה מחליף לדקל ואף מינה ועדה מיוחדת לנושא - שמעולם לא התכנסה. במוצאי שבת הודיע לנתניהו השר המופקד על שירותי המודיעין והוועדה לאנרגיה אטומית, דן מרידור, כי אינו מעוניין להתמנות במקומו.

 


פורסם לראשונה 03/06/2009 17:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לומד את העובדות והפרטים. הדס
צילום: משה מילנר לע"מ
פגישה ראשונה. נועם שליט
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים