שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  4 טיפולים חדשים נגד קמטים: בלי סכין ובלי מזרק

  ללא סכין, תפרים וכאבים, ארבעה טיפולים אלטרנטיביים חדשים הבטיחו למתוח, למצק ולהחליק את עור הפנים. הנסיינית שלנו בדקה: האם ההבטחה התגשמה?

  תעשו פרצוף תגהצו כוסות רוח דקירה קטנה 

  הם יכולים להיחרץ בין הגבות, לרדת משני צדי האף, למשוך את השפתיים למטה, ובעיקר לגרום לי לעמוד יותר מדי פעמים מול המראה, עם הידיים על האוזניים, בניסיון למתוח את העור ולדמיין איך אני נראית בלי קמטים.

   

  כך קרה שהכרזתי על מבצע ”אל־קמט”: לשים סוף לקמטים ולצאת לדרך חדשה עם עור חלק ובריא. די מהר נזכרתי שאני לא חסידה של תפרים וכאבים, אז הוספתי הסתייגות קטנה: בלי סכין מנתחים. וכך יצאתי לבדוק אילו טיפולים למניעת קמטים והעלמתם מציע לנו שוק היופי.

   

  בגדול, כל הטיפולים האלה מבוססים על שתי מילות קסם: לא הוקוס פוקוס, אלא קולגן ואלסטין, שני חלבונים חיוניים לעור הפנים. הקולגן אחראי לנפח ולמתיחה של העור, האלסטין - על גמישות עור הפנים. עם השנים רמתם בגוף יורדת והעור הופך רפוי ומקומט. כל הטיפולים שניסיתי מבטיחים לעורר את הקולגן ואת האלסטין ולגרום להם לעבור לפס ייצור מקסימלי. 


  טיפולים: יש. תוצאות - גם יש, אבל בעירבון מוגבל

   

  נשמע מבטיח? לאוזניי הנלהבות כן. אבל ד”ר אינס ורנר, מומחית לרפואת עור, נשמעה ספקנית בנוגע ליכולתם של טיפולים אלטרנטיביים למחוק קמטים. ”בספרות הרפואית יש כמה דיווחים שזרם חשמלי נמוך מאוד (גלווני) יכול לעזור בריפוי צלקות ולזרז במקצת בנייה של קולגן חדש בעור”, היא אומרת, ”אולם אין הוכחות שמכשיר ביתי קטן, שפולט זרם חשמלי נמוך, אכן גורם לייצור קולגן. בנוגע להתעמלות לפנים, אימון של השרירים רק יגרום לעוד קמטים, כי ככל שהעור מבוגר יותר ואלסטי פחות, הוא פחות חוזר למצבו הקודם. באופן דומה, אפשר לראות את הטיפול בדיקור קוסמטי: הוא מעורר את שרירי הפנים וכך גורם להיווצרות עוד קמטים. גם הטיפול בחמצן מיותר: תוספת חמצן עלולה לגרום לעלייה ברמת הרדיקלים החופשיים וכך להאיץ הזדקנות”.

   

  הקשבתי, הפנמתי – וניסיתי. ואלה המסקנות: טיפולים – יש. תוצאות – גם יש, אבל בעירבון מוגבל. פה צריך חצי שנה של טיפולים, פה האפקט נשאר ליומיים ובורח, לכן, אתם תחליטו מה הטיפול המתאים לכם.


  פורסם לראשונה 05/06/2009 21:37

   

  צילום: דן לב. סגנון: סיגל גרוס
  תעשו פרצוף


   

  התעמלות לשרירי הפנים

  השמועות נפוצו ברחבי העיר: אי שם, בדירות מהוגנות למראה, יושבות נשים שגם הן מהוגנות למראה ועושות לעצמן פרצופים משונים. בגמר הסשן המוזר, הן יוצאות לרחוב ומפגינות פרצוף חלק ומטופח. בשפה מקצועית קוראים לפרצופים האלה ”סדנאות לאימון שרירי הצוואר והפנים”. העיקרון פשוט: כשם שאנחנו מתעמלים כדי לעצב את שרירי הגוף, כך אפשר לעמל את שרירי הפנים. מאחר ששריר לא פעיל מאבד מנפחו, העור שמעליו נראה רפוי ומקומט. באמצעות הפעלה נכונה של שרירי הפנים, השריר מתקצר ומתעבה, מקבל את נפחו בחזרה, העור שמעליו נמתח והקמט שנוצר מיטשטש.

   

  איך זה עובד: מבין כל המכונים שמתמחים באימון שרירי הפנים בחרתי ללכת למכון ”פנים פריז”. שם מציעים התאמה אישית של תרגילים בהתאם לפנים (מבנה, מידת רפיון השרירים, סוג העור) ומתרגלים אותם במהלך שישה מפגשים, אישיים או קבוצתיים. אפשר ללמוד את השיעורים גם דרך צפייה בקלטת או קריאה בספר, אבל אצלי, לפחות, זה לא עבד. שוב ושוב מצאתי את עצמי עושה נכון את התרגיל, אבל בלי לשים לב גם מקמטת אזור אחר בפנים.

   

  המראה לא משקרת: אחרי תרגול בהדרכה צמודה הצלחתי לא לקמט אזורים לא נחוצים. לא נצפו שינויים מיידיים (וגם לא אמורים להיות, אלא רק כעבור שישה חודשים), אבל כן הרגשתי כאילו עשיתי חדר כושר ללחיים.

   

  כמה בכמה: כל יום, חמש דקות בבוקר וחמש דקות בערב. במכון ”פנים פריז” מבטיחים שאחרי שישה חודשים של התמדה יומיומית (לשרירים לוקח זמן להתחזק) תראו תוצאות בשטח.

   

  מחיר: 2,590 שקל לשישה מפגשים.

   

  יתרון: מעצבים את הפנים בעלות חד־פעמית, לכל החיים, תוך שמירה על ההבעה הטבעית.

  חסרון: לא לעצלנים. בדומה למכון כושר, אם לא תתמידו - המצב יחזור לקדמותו.

   

  חזור למעלה
  תגהצו


   

  מכשיר גלווניק ספא

  עד לא מזמן היה אפשר למצוא את מכשיר הגלווניק ספא רק במכוני יופי, שם הוא התהדר ביכולת לגהץ את הקמטים אבל גם בממדים גדולים. באחרונה המכשיר עבר מטמורפוזה והפך להיות נגיש במיוחד, בגודל כף יד, כך שאפשר בקלות לקנות אותו ולהשתמש בו בבית במקום לטרוח להתנייד למכון היופי בכל פעם.

   

  המכשיר משלב שני כוחות: זרמים חשמליים בתדרים נמוכים מאוד ופעולת עיסוי. ביחד הם מאיצים את זרימת הדם, וכך יוצרים עור חלק ומתוח לטווח קצר, ובו זמנית מעודדים את ייצור הקולגן והאלסטין, כדי לשמור על עור צעיר לאורך זמן.

   

  איך זה עובד: בשיטת הסנדוויץ’: העיסוי נמצא בין הפעולה המקדימה של ניקוי הפנים ובין הקינוח בצורת קרם מיוחד לתיקון קמטים. מורחים על הפנים ג’ל פנים לטיפול מקדים שמכיל מטען שלילי, מכוונים את המכשיר למטען שלילי ומעסים את העור. הקרם חודר לשכבת האפידרמיס, נצמד ללכלוך שנמצא מתחת לעור ולוכד אותו שם.

   

  עכשיו מורחים על הפנים ג’ל פנים לטיפול מקדים עם מטען חיובי, מכוונים את המכשיר למטען חיובי ושוב מעסים.

  הפעם הלכלוך ימצא את דרכו מחוץ לעור והפנים יהיו נקיות ומוכנות לעיסוי. אחרי העיסוי מגיע הקינוח: מורחים קרם מתקן קמטים ועוברים על הקמטים בתנועת עיסוי במשך שתי דקות.

   

  המראה לא משקרת: ההבדל מורגש כבר אחרי הטיפול הראשון: העור נראה מתוח יותר ואפילו זוהר. קמטי ההבעה שבזוויות הפה טושטשו מיד. אצל נסיינית מבוגרת יותר (טוב, אמא שלי), הקמטים שבצדי העיניים היטשטשו באופן בולט. עם זאת, היא התאכזבה לגלות שהקמטים העמוקים יותר בפניה נשארו.

   

  כמה בכמה: עשר דקות טיפול, פעמיים בשבוע, במשך חודשיים. לאחר מכן עוברים לטיפול שבועי. היצרן מבטיח תוצאות לאחר 12 שבועות ואפקט מצטבר כעבור ארבעה חודשים.

   

  מחירים: מכשיר - 1,600 שקל; ערכת ג’ל (לחודש של טיפולים) - 540 שקל; חבילת טיפולים של מכשיר וקרמים לחודש - 1,500 שקל. טל’ לפרטים: חברת ניוסקין, 888־2555־073.

   

  יתרון: הטיפול קצר אך יעיל, ועל הדרך מרוויחים גם ניקוי עמוק ועור קורן.

  חסרון: צריך יכולת התמדה: יש לחזור על הטיפול בכל יומיים־שלושה.

   

  חזור למעלה
  כוסות רוח


   

  עיסוי לימפטי אקטיבי

  אאידה תדהר, ביוכימאית רפואית ובעלת הקליניקה ”אסתטיק אספאידה” בתל אביב, יצרה שיטת טיפול משולבת למחיקת הקמטים וטשטושם. מדובר בטיפול אנטי אייג’ינג משולש, שבו מרוויחים גם ניקוי מקיף ומסז’ נעים במיוחד. אבל לדבריה, אלה בטלים מול הדבר האמיתי שהיא מציעה: המרצת חלבון הקולגן, האחראי למיצוק העור. כאשר מעוררים אותו לייצור מוגבר, מתקבל אפקט הדומה לניפוח בלון: התאים נמלאים נפח, העור נמתח והקמטים מיטשטשים. הטיפול מתאים במיוחד לקמטוטים וכטיפול מונע. בעלי קמטים עמוקים, שימו לב: הטיפול ישפר את מראה העור, אולם לא יעלים את הקמטים. לבעלי עור רגיש או שיזוף עמוק מומלץ להימנע מהטיפול.

   

  איך זה עובד: בשלושה שלבים. מתחילים בפילינג שטחי ובהחדרת חמצן לעור כדי לשפר את המרקם ולהפחית קמטוטים. ממשיכים בעיסוי לימפטי אקטיבי באמצעות מכשיר המזכיר בעיקר כוסות רוח, שממריץ את חילוף החומרים ומחזור הדם וממצק את העור (השלב הזה נעים במיוחד – מרגישים כאילו מישהו מנשק לכם את הפנים ללא הפסקה). מקנחים בהחדרת ויטמינים וחומרים פעילים לעור הפנים, תהליך שמסתיים במסכת פליז דקיקה, שמונחת על הפנים ומשחררת קולגן לתוך העור.

   

  המראה לא משקרת: האפקט מיידי. כבר לאחר הטיפול הראשון היטשטשו הקמטוטים בזוויות הפה והעיניים והעור נראה קורן ומלא חיים. התוצאות נשמרו במשך שבוע.

   

  כמה בכמה: לתוצאות ארוכות טווח, אאידה ממליצה לעבור שישה טיפולים בני 40־90 דקות (בהתאם לצורך) במרווח של עשרה ימים ביניהם ולאחר מכן לתחזק את העור בטיפול חודשי. מחירים: טיפול אחד – 390־950 שקל, חבילה של שישה טיפולים - 1,500־3,500 שקל.

   

  יתרון: האפקט מיידי! טוב למי שלא סובל דחיית סיפוקים או רוצה לדפוק הופעה באירוע.

  חסרון: העלות גבוהה: הטיפול מצריך תחזוקה חודשית קבועה.

   

  חזור למעלה
  דקירה קטנה


   

  דיקור קוסמטי

  בשניהם משתמשים במחטים, אבל חוץ מזה אין שום דבר משותף בין בוטוקס לדיקור קוסמטי. זהר ברק אור, מומחית לטיפולי אנטי אייג’ינג ואקופונקטורה קוסמטית ובעלת בית ספר ללימוד דיקור קוסמטי, מסבירה כי בעוד שבוטוקס משתק את השריר כדי למנוע ממנו לזוז וליצור קמט, בדיקור קוסמטי משחררים את השריר כדי להחליק את הקמט. ועוד יותר חשוב: שלא כמו בבוטוקס, בדיקור קוסמטי אפשר לטפל גם בקמטי גיל ולא רק בקמטי הבעה. כל זאת, אם לא חציתם את גיל 65: אז הצלחת הטיפול קטנה יותר, מאחר שכמות הקולגן בגוף מצטמצמת באופן ניכר.

   

  איך זה עובד: מחטים דקיקות מוחדרות לאזורים שונים בפנים ובגוף, מעודדות זרימה מוגברת של אנרגיה חיונית (צ’י) במרידיאנים ואספקת חמצן לרקמות, מעוררות ומגמישות את השרירים, משפרות את זרימת הדם לפנים ומחדשות את קצב ייצור הקולגן והאלסטין בגוף.

   

  בטיפול בקמטי הבעה, המחטים שולחות למוח אותות שגורמים לו להרפות את השרירים וכך להגמיש אותם. בטיפול בקמטי גיל (בשפתיים ובעיניים), המחטים מעוררות את הגוף לייצר קולגן ואלסטין.

   

  המראה לא משקרת: פה אין אפקט מיידי של הטיפול. לדברי זהר, צריך להתאפק חודשיים שבמהלכם עוברים טיפולים שבועיים, כדי ליהנות מהשינוי.

   

  כמה בכמה: זהר ממליצה על סדרה של 7־12 טיפולים, אחד בשבוע, ולאחר מכן על טיפול תחזוקה חודשי במשך שנה. היא מבטיחה שהתוצאות יישמרו במשך 3־5 שנים. מחירים: 200־250 שקל לטיפול.

   

  יתרון: יש תוצאות לטווח רחוק – 3־5 שנים!

  חסרון: צריך סבלנות ו... כסף. מספר הטיפולים הרב גורר עלויות משמעותיות.

   


   

  חזור למעלה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  בלי סכין מנתחים. בדיקה של ארבעה טיפולים
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים