שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מנהיג העדה החרדית: מוכן להיעצר למען השבת
  ראש עיריית ירושלים ונציגי המשטרה הגיעו לביתו של מנהיג העדה החרדית הרב יצחק טוביה וייס, במטרה לשכנעו לבטל את ההפגנה נגד פתיחת חניון ספרא בשבת. הרב בתגובה: נבעיר את ירושלים למען קדושת השבת

  מאמצים אחרונים למנוע את מלחמת השבת בירושלים: ראש העירייה, ניר ברקת, נפגש הבוקר (יום ו') עם מנהיג העדה החרדית, הגאב"ד יצחק טוביה וויס, בניסיון להביא לביטול ההפגנה המתוכננת לשבת נגד פתיחתו של חניון ספרא בבירה.

   

  במשך קרוב לשעה ניסה ברקת לשכנע את הרב וייס להסכים להפעלת החניון על ידי עובדים לא יהודים וללא תשלום, אך פגישתם התפוצצה לאחר שהאחרון הבטיח כי בכל מקרה "ירושלים תבער" אם ייפתח החניון העירוני בשבת. בפגישה, שהתקיימה בבית הרב, השתתפו גם כל חברי בד"ץ העדה החרדית.

   

  באתר "חרדים" דווח כי תחילה ביקש הרב וייס מברקת שידחה בשבוע את פתיחת החניון בשבת כדי לשאת ולתת עוד בנושא, אך ראש העיר סירב להיענות לבקשה. בתגובה זעם הרב על ברקת וטען כי הוא מבזבז את זמנו ואינו רוצה בהידברות רצינית. הגאב"ד הקריא מהחומש את דינו של מי שמחלל השבת - "מות יומת" - וכן התייחסויות נוספות של התורה על קדושת השבת, וכעבור דקות ספורות עזב ראש העיר את המקום.

   

  אמש הגיעה משלחת של המשטרה לבית הגאב"ד, וגם השוטרים יצאו ממנו מאוכזבים. הרב הודיע להם כי ההפגנה תתקיים כמתוכנן וכי הוא אף מוכן להיעצר במאבק על קדושת השבת בבירה.

   

  מודעת הבד"ץ: "לצאת בזעקה אדירה"

  שלשום פורסמה מודעה מטעם חברי בד"ץ העדה הקוראת לציבור: "כל מי שביכולתם יתאספו להביע ולהרים קול מחאה אדירה בזעקת 'שבת שבת' כדת של תורה במקום החילול, להוקיע את מחללי השבת ונותני חסותם, כאשר היה באמנה אתנו מימי קדם, למחות, לזעוק ולהריע על פרצות בחומת הדת".

    

  תחת הכותרת

  "זכור את יום השבת לקדשו", נכתב עוד: "בחרדה שמענו על הפירצה החדשה בקדושת שבת קדשינו, כאשר עיריית ירושלים מתכוונים רח"ל לפתוח חניונים לרכביהם של מחללי שבת, במטרה להרבות חילולי שבת בעיר הקודש, פלטרין של מלך, ולהביא עוד המון חילולי שבת אל תוככי עיר הקודש".  

   

  "באנו למחות בקול גדול נגד האחראים למעשה נפשע זה, לחלל את שם ה' נותן התורה אשר נתן לנו את יום השבת לקדושה ולמנוחה, לכבוד ולתפארת". עצרת המחאה תחל בשעה 17:00 ברחבת מאה שערים, ומשם יצעדו המפגינים לחניון ברחוב שבטי ישראל. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברקת נכנס הבוקר לבית הרב וויס
  צילום: אתר "חרדים"
  הפגנה חרדית. ארכיון
  צילום: דודי ועקנין
  מומלצים