שתף קטע נבחר

שר התחבורה: פינוי גוש קטיף - פשע הומניטארי

בטקס חנוכת כביש ליישובים שהוקמו למפוני גוש קטיף, אמר השר ישראל כץ כי התריע מהסכנות כבר לפני ההתנתקות

"פינוי היישובים בגוש קטיף, בדרך שבו נעשה, היה פשע הומניטארי נגד משפחות וילדים, שהתפרקו ונהרסו לחלוטין". כך אמר היום (ב') שר התחבורה, ישראל כץ, בטקס חנוכת כביש במזרח לכיש, באזור בו ייבנו יישובים חדשים לטובת מפוני חבל עזה. 

 

שר התחבורה חנך הבוקר את כביש 538, המשרת כיום שלושה יישובים: אמציה, שקף ושומריה. בעתיד הקרוב ייבנו שם גם היישובים מרשם, גבעת חזן וחרוב, והכביש של 17 הקילומטרים צפוי לחבר ביניהם. 

 

השר כץ טען בנאומו התקיף כי "באזור שאנו נמצאים יתגוררו רבים ממפוני גוש קטיף. סלילת הכביש הזה היא מעט מדי ומאוחר מדי שיכולנו לעשות עבורם. אני מקווה שוועדת החקירה הממלכתית שקמה כדי לבדוק את הטיפול במפונים, תאתר את כל האשמים בטיפול המחפיר, מהדרגים הגבוהים ביותר, ועד הדרכים הזוטרים ותמצה איתם את הדין. אני מציע שהוועדה תמליץ על נקיטת צעדים הולמים, כדי שאלה ישלמו את כל המחיר". 

 

עוד אמר כץ כי "כשר החקלאות בממשלת שרון, טרם הפינוי מחבל עזה, התרעתי על העומד להתרחש. זאת, תוך פינוי משפחות בפרק זמן קצר כל כך, בלי להכין אלטרנטיבה הולמת. למרות כל אזהרותיי, הייתה התעלמות ואי-נכונות לשנות את לוח הזמנים ואת דרך הטיפול".

 

"הזהרתי שגורל המפונים יהיה גרוע מגורל פליטי צד"ל, ולצערי צדקתי", הוסיף. "אני מקווה שהכביש הזה, היישובים שנבנים כעת, יסייעו בבניית עתיד טוב יותר למשפחות מפוני גוש קטיף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים