שתף קטע נבחר

נתניהו למירי רגב: אולי תכתבי לי את הנאום?

התנצחות בישיבת סיעת הליכוד. ח"כ מירי רגב ביקשה מראש הממשלה לדעת מהם פרטי נאומו המדיני. נתניהו השיב בציניות כי הוא ממתין להצעות, ולכך שרגב תכתוב אותו

מי יכתוב לראש הממשלה את הנאום המדיני החשוב שיישא בשבוע הבא? על רקע זה התנהלו בצהריים (יום ב') חילופי דברים בישיבת סיעת הליכוד בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לחברת הכנסת מירי רגב.

 

רגב ביקשה מראש הממשלה לדעת מהם פרטי נאומו המדיני אותו הוא מתכוון לשאת ביום ראשון, כדי שגם חברי סיעת הליכוד יידעו. נתניהו השיב בציניות כי הוא ממתין להצעות מחברי הסיעה, ולכך שהיא תכתוב לו (את הנאום - א.ש). רגב השיבה כי יהיה לה לכבוד לכתוב את הדברים שהוא מתכוון לשאת.

 

נתניהו מתכוון לכנס בשבוע הקרוב, לפני הנאום המדיני, את פורום השישייה - אהוד ברק, אביגדור ליברמן,

 משה (בוגי) יעלון, דן מרידור ובני בגין. במקביל, בכוונתו להסתייע בצוות המדיני המצומצם שלו לגבי תכני הנאום. מלבד ליברמן וברק, הוא גם צפוי להתייעץ עם ראשי סיעות נוספים בקואליציה - השרים אלי ישי (שס) ודניאל הרשקוביץ (הבית היהודי).

 

לקראת הנאום יעברו ראש הממשלה ובכירים נוספים על חומרים ישנים, שבהם התחייבויות ישראליות ומה שהם מערכיים כהתחייבויות של האמריקנים.

 

ביום ראשון בערב, מעט אחרי 20:00 צפוי ראש הממשלה לנאום במרכז בגין-סאדאת (בס"א) למחקרים אסטרטגיים, הפועל ליד החוג למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן.

 

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה אמרו הלילה ל-ynet לגבי הנאום כי "סוגיות מדיניות אינן נחתכות בתוך שבוע, אך ראש הממשלה

 נחוש להבהיר לאזרחי ישראל ולעולם שישראל אינה סרבנית שלום, ושהיא מאמצת את עקרונות חזונו של אובמה, תוך שמירה על האינטרסים של ישראל, בעיקר הביטחוניים".

 

בסביבתו של נתניהו מעריכים כי ראש הממשלה לא ישתמש בנאומו במושג שהפך למבחן מול הממשל האמריקני בוושינגטון, "שתי מדינות לשני עמים". עוד מעריכים כי נתניהו יבקש בנאומו לצמצם את המחלוקת עם ארצות-הברית סביב נושא ההתנחלויות, תוך הצבעה על נכונות ישראלית לטפל במאחזים הלא חוקיים שהוקמו בגדה המערבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
נתניהו. נאום בשבוע הבא
צילום: דודי ועקנין
רגב. תשמח לכתוב
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים