שתף קטע נבחר

זירת הקניות

מיחזור: הנעלים הישנות יהפכו למגרשי משחקים

במקום להשליך את נעלי הספורט הישנות לפח, מציעה חברת מוצרי הספורט "נייקי" לגרוס אותן לגרגירים שישמשו לבניית מגרשי ספורט ומשחקים. המטרה: הפחתת של הפסולת וניצול המשאבים החדשים לייצור גומי ופלסטיק

תוכנית מיחזור נעלי הספורט של חברת "נייקי" REUSE-A-SHOE מגיעה גם לישראל. במקום לזרוק את נעלי הספורט הישנות, מציעה החברה לנצל אותן לבניית מגרשי ספורט - ובדרך להפחית את כמות הפסולת בפחים.

 

במסגרת התוכנית ייאספו נעלים ספורט ישנות מכל מותג, סוג ודגם, ויישלחו לגריסה. חומר הגלם שיופק - גרגירים פלסטיים קטנים - ישמש כחומר ריבוד למסלולי ריצה, מגרשי ספורט ומגרשי משחקים לילדים, ולחומר גלם למוצרים חדשים של "נייקי".

 

הפרויקט החל בארצות הברית ב-1990 ומאז הופעל בעוד מדינות. בארה"ב לבדה יש כיום 300 נקודות איסוף לנעליים ישנות ועד היום נאספו כ-23.2 מליון זוגות. מדובר באלפי טונות של חומרי פסולת שנאספו ומוחזרו במקום להיזרק למטמנות.

 

הפרויקט תורם גם להפחתת השימוש בגומי חדש, כלומר מפחית את ההשפעה הסביבתית הנוצרת בעקבות שימוש בחומרים גלם חדשים לבניית אותם מגרשי ספורט. באופן דומה מרבדים בישראל מגרשי משחקים לילדים בצמיגים גרוסים.

 

את הנעליים הישנות - מכל סוג ומותג כאמור - ניתן להביא לחנות הדגל של "נייקי" בדיזינגוף סנטר. עוד על הפרויקט באתר www.nikereuseashoe.com

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעם אלה היו נעליים
באדיבות נייקי
מומלצים