שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חולדאי עונה לישי: מצעד הגאווה - דוגמה לסובלנות

  בתגובה לדרישת שר הפנים והרבנים לבטל את המצעד, לא מהסס ראש העירייה לחבק בחום את הקהילה הגאה: "תל-אביב תשפיע ותסמן את הדרך למקומות אחרים בישראל". פעיל בקהילה: דברי שר הפנים - בושה למדינה

  ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, לא מתרגש במיוחד מדבריו של שר הפנים אלי ישי, שקרא לבטל את מצעד הגאווה שאמור להתקיים בעיר ביום שישי הקרוב. ביום שבו הושמעה ביקורת חריפה נגד המצעד, חולדאי ממשיך לחבק את הקהילה הגאה, ומבהיר שלא ייתן לאף גורם חיצוני לשבור את המסורת.

   

  חולדאי הבהיר כי התמיכה בהומואים, בלסביות, בבי-סקסואלים ובטרנסג'נדרים רק תגדל. "אני מברך את הקהילה הגאה ביום חגה, שבשנת ה-100 לעיר העברית הראשונה, הורחב לחודש שלם, המציע אירועי תרבות ואמנות של הקהילה. תל-אביב-יפו, שחנכה בשנה שעברה את המרכז העירוני לקהילה הגאה בעיר, תמשיך להיות בית חם ודוגמה לסובלנות ופתיחות שתשפיע ותסמן את הדרך למקומות אחרים בישראל".

   

  חולדאי בטוח שהחיבור עם הקהילה עושה רק טוב לעיר: "אחד המאפיינים המרכזיים של העיר תל-אביב-יפו הוא המגוון הגדול של קבוצות וקהילות שונות, החיות בעיר ומרגישות בה בבית. ערכים של סובלנות ופלורליזם, שחקוקים על דגלה של העיר העברית הראשונה זה שנים רבות, אינן רק מילים יפות להתהדר בהן, אלא אמונה אמיתית שיש לתת את המקום, המרחב ואפשרות הביטוי לכל קבוצה וקהילה בעיר".

   

  לגבי המכתב שהועבר מטעם שר הפנים, הרבנים הראשיים וח"כים דתיים, בדרישה לבטל את המצעד, הבהיר חולדאי חד-משמעית שאין בכוונתו להתקפל, וכי המצעד הוא נדבך חשוב בחיי התרבות של העיר. "כחלק מאותה תפיסה,

  תומכת עיריית תל אביב-יפו במצעד הגאווה כבר יותר מעשור. מצעד הגאווה אומץ בתל-אביב-יפו כמו בערי עולם רבות, והיום הוא מהווה מקור משיכה לתיירים שמצטרפים לעוד אלפי משתתפים, לאו דווקא חברי הקהילה, שבאים לחגוג במסיבה שמחה הצועדת בגאווה ברחבי העיר מדי שנה".

   

  איתי פנקס, מהדוברים הבולטים של הקהילה הגאה, בעבר חבר מועצת עיריית תל-אביב, נהג בעבר להתעלם מהביקורת על המצעד, אך הפעם יצא מכליו. "את המצעד ואת החג של הקהילה שלנו, החבורה שחתומה על המכתב לא תקלקל", הוא אומר.

   

  "הבעיה היא שמדובר בשר הפנים של מדינת ישראל, והתבטאויות מסוג הזה עושות בושה למדינה. זאת אחת ההזדמנויות היחידות שמדינת ישראל נראית כמו מקום שפוי, שבו יש מקום לזכויות אדם ושוויון, ודווקא בהזדמנות הזאת אדם כל כך בכיר בממשלה מנסה להוכיח את ההיפך".

   

  בתגובה לדברים של חולדאי, אמר עו"ד דורון שמואלי ,בשמו של השר ישי: "אזרחי מדינת ישראל בכלל ותושבי תל אביב בפרט היה מצפה מראש עיר מכהן לקרוא היטב את מה שהשר והרבנים הראשיים מישראל מבקשים ממנו, לשמור על כבוד האשה והקטין, לקחת אחריות כי לא יהיו תכנים פרובוקטיביים בוטים אשר פוגעים ברגשות הציבור. תחת זאת בחר חולדאי להתעלם מהעיקר הנדרש. היינו מצפים מראש העיר כי יגבה את חוקי מדינת ישראל והבקשה ויתחייב בפני הציבור כי לא תהייה חשיפה של קטינים שטרם מלאו להם 18 שנה לתכנים מיניים וכי בכלל לא יוצגו כאלו במהלך המצעד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רון חולדאי. המצעד יצעד
  צילום: פז בר מץ 76
  מתנגד למצעד. אלי ישי
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: אסנת קרס
  זו בושה למדינה. איתי פנקס
  צילום: אסנת קרס
  מומלצים