שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לראשונה: רשימת רבי מכר של סטימצקי

  רשת "סטימצקי" מפרסמת לראשונה רשימת רבי מכר, שלטענתה משקפת בצורה נאמנה את מצב המכירות, בניגוד לרשימה של רשת צומת ספרים. המנכ"לית איריס בראל: "עד עתה נוצר עיוות חמור ברשימות המתפרסמות בעיתונים"

  רשת "סטימצקי" מפרסמת היום (א') לראשונה רשימת רבי מכר אשר משקפת נאמנה, לדבריה, את מצב המכירות של שוק הספרים. זאת עקב טענתה - וטענת גורמים רבים בענף - כי הרשימות המפורסמות ברשת המתחרה, "צומת ספרים", אינן משקפות את המציאות האובייקטיבית.

   

  הטיימינג לא מקרי: לקראת שבוע הספר פצח ח"כ ניצן הורוביץ ביוזמה שמטרתה להסדיר את הכאוס בשוק הספרים - יוזמה שמאחוריה עומדת גם רשת סטימצקי, ובראשה הקריאה למסד בחוק מחיר אחיד לספרים חדשים בשנתם הראשונה, עקב המצב הנוכחי, בו המבצעים הופכים את הרכישה אטרקטיבית עבור הצרכן, אבל גורמים הפסדים להוצאות הספרים, ובעיקר לסופרים עצמם.

   

  בהודעה שמסרה לעיתונות איריס בראל, מנכ"ל סטימצקי, נכתב: "לאור העובדה כי ברשת סטימצקי מוצגים כל הספרים, של כל הוצאות הספרים בישראל בצורה שווה וזהה, ואילו ברשת המתחרה מוצגים בעיקר ספרים מהוצאות זב"מ, כנרת ומודן, שהם מבעלי 'צומת ספרים', נוצר עיוות חמור ברשימות רבי המכר המתפרסמות בעיתונים".

   

  "לסופר שאינו מוציא את ספריו בהוצאות אלה, קשה מאוד להיכנס לרשימת רבי המכר בארץ. לאור זאת השקלול של העיתונים נעשה עקב חוסר הצגה של המו"לים האחרים וגורם לעיוות חמור בפרסומים. סטימצקי לא תשלח לעיתונים רשימת רבי מכר, שכן זו עוברת שקלול בין הרשתות ותוצאותיה מוטות, זאת לאור העובדה כי הבעלות הצולבת בין רשת ספרים להוצאות ספרים אינה מאפשרת סיכוי שווה לכלל הספרים, וההוצאות הקיימות וגורמת להטיית תוצאות האמת של רבי המכר בישראל. לאור זאת, סטימצקי תפרסם רשימה עצמאית שלה, על פי נתוני המכר של הרשת".

   

  ברשת "צומת ספרים" הוחלט לא להגיב לרשימה של סטימצקי. בהודעה שמסרה הוצאת זמורה ביתן נמסר: "הרשימות של איריס בראל אמינות לחלוטין, לגבי מה שקורה ברשת שהיא מנהלת. אבל הן לא כוללות את ספרי הוצאת כנרת זמורה-ביתן דביר, שהיא בחרה לא לשתף במבצעים המיוחדים של שבוע הספר. לכן, להערכתנו, הן לא מבטאות את המכירות האמיתיות ,כפי שנוהגים העיתונים ברשימות רבי המכר שהם מפרסמים. הוצאת כנרת אינה חלק בתחרות בין רשת צומת ספרים לרשת סטימצקי".

   

  גורם בכיר בשוק הספרים אמר ל-ynet: "זה צעד מבורך. רשימות רבי המכר הפכו לבדיחה כבר מזמן, והן אינן משקפות את המכירות האמיתיות בשוק. חמור מכך, הן מוטות באופן גורף לטובת הוצאות הבית של צומת ספרים. לשם דוגמה, אפשר לראות השבוע שברשימה האחת מירי רוזובסקי במקום הראשון, ובמקבילה היא כלל לא מופיעה. זה בדיוק מראה איך צומת דוחפת את הספרים של עצמה".

   

  וזו רשימת רבי המכר של סטימצקי (ע"פ מכירות) לשבוע 6.6.09-13.6.09

   

  ספרי קריאה

  1. דם חם/ קובן, הרלן - הוצאת ידיעות
  2. הטיגריס הלבן/ אדיגה, ארווינד - הוצאת ידיעות
  3. אלנבי/ טאוב, גדי - הוצאת ידיעות
  4. תעלומה בשישה קולות/ סווארופ, ויקאס - הוצאת אחוזת בית
  5. גרין קארד/ אורן, רם -  הוצאת קשת
  6. הריקוד של סוניה /היסלופ, ויקטוריה - הוצאת ידיעות
  7. הביתה/ ענברי, אסף - ידיעות
  8. זאבים בשלג/ ויינר, אורלי קראוס - הוצאת כתר
  9. מחלת האבנים/ אגוס,ילנה - הקיבוץ-הספריה-כתר 
  10. האי של סופיה/ היסלופ, ויקטוריה - ידיעות  

   

  ספרי ילדים ונוער

  1. יומנו של חנון/ רודריק שולט/ קיני, ג'ף  - כנרת 
  2. יומנו של חנון/ קיני, ג'ף  - כנרת
  3. האריה שאהב תות/ אתר, תרצה - הקיבוץ
  4. אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים/ דוקטור סוס - כתר
  5. הנשיקה שהלכה לאיבוד/ עומר, דבורה - שרברק

   

  ספרי עיון

  1. תוצרת בית/ השילוני דולב, יעל/דולב, עידו - ידיעות
  2. תורת המשחקים דיקסיט/ניילבאף - ידיעות
  3. מאה אמהות מאה זכרונות/ הררי, ענת - בבל
  4. אל תשלח ידך אל הנער/ לאו, הרב ישראל מאיר - ידיעות
  5. לא רציונלי ולא במקרה/ אריאלי, דן - מטר

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סטימצקי. רשימה משל עצמה
  צילום: סיון פרג'
  לאתר ההטבות
  מומלצים