שתף קטע נבחר

סוריה על הנאום: נתניהו רוצה לעשות אפרטהייד

ביטאון הממשל בדמשק תקף במאמר המערכת את נאומו של ראש הממשלה: "הממשלה הציונית מסכימה להקים קנטונים פלסטינים המזכירים את אלה של השחורים בדרום-אפריקה". במאמר הובעה התנגדות נחרצת ל"מדינה המפורזת"

כמו ברשות הפלסטינית גם בסוריה לא מרוצים מנאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. במאמר המערכת של העיתון הסורי הממסדי "תישרין", שפורסם הבוקר (יום ב'), נכתב: "הממשלה הציונית, לפי נאום נתניהו, מסכימה להקים קנטונים פלסטינים המזכירים את הקנטונים של השחורים בדרום-אפריקה בימי השלטון הגזעני".

 

בנאומו אמש לא הזכיר ראש הממשלה את סוגיית רמת הגולן, אך הצהיר שהוא מוכן להגיע לכל מקום - כולל דמשק.

 

במאמר, שכותרתו "מנטליות הקנטונים", נכתב: "העגלה נרתמה לפני הסוסים - זה היה תמיד העיקרון עליו הסתמכו מנהיגי ישראל בניסיונותיהם להתקרב לשורש הסכסוך הערבי-ציוני, שכן הם ראו בעצמם קורבנות ולא תוקפים וראו בעם הפלסטיני תוקפים ולא בעלי הזכות. הם מדברים על חייל ישראלי שבוי ואינם מדברים על יותר מעשרת אלפים אסירים פלסטינים - נשים, גברים וילדים - הנמצאים בבתי הכלא שלהם".


תושבות שכם צופות בנאום נתניהו (צילום: AFP)

 

לגבי חזון השלום הכלכלי של נתניהו, נכתב בביטאון: "הם מדברים על אנרגיה, התפלת מים, השקעות כלכליות ושלום כלכלי לפני שהם מדברים על נסיגה מהאדמות הכבושות והכרה בזכויות העם הפלסטיני.

 הם מדברים על 'אזור פלסטיני', אליו הם יוכלו לפלוש בכל רגע, שכן לא יהיה לו צבא. הם מתעלמים מהארסנל הצבאי באמצעותו הם יוכלו לפלוש לאן שיירצו".

 

בנוסף נכתב לגבי "המדינה הפלסטינית המפורזת": "הם מדברים על זכותם להשתמש בשמיים של האזור הפלסטיני, כאילו הוא שטח פתוח שאין בו עם ולעולם לא תהיה בו מדינה. לאזורי ריכוז אוכלוסין אלה אין זכויות, לא ריבונות על הקרקע, לא על הגבול ולא בשמיים, ואילו המונח 'מדינה' הוא מונח אקראי הנעדר כל משמעות פוליטית וחוקית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד. גם בסוריה מותחים ביקורת
צילום: AP
נתניהו בנאומו בבר-אילן
צילום: אבי אוחיון
מומלצים