שתף קטע נבחר

פלאפון ו-orange ישווקו את ה-iPhone

מכשיר הטלפון המדובר שהוכרז לפני כשבועיים באירוע המפתחים של אפל, iPhone 3Gs - ישווק בישראל על ידי רשת פלאפון ורשת orange

רשתות פלאפון ו-orange יחלו בחודשים הקרובים (עד סוף הרבעון השלישי בפלאפון) לשווק את הגירסה האחרונה של מכשיר ה-iPhone - המכונה 3Gs. עוד רבות אינו ידוע על המכשיר החדש, אך ממה שנודע על המכשיר בעת ההכרזה, הדגם החדש אינו שונה מבחינת העיצוב מקודמיו, אך יכלול רכיבים שונים שמשפרים מהירות תגובה. iPhone 3GS פותח הודעות, אתרים, משחקים וקבצי אקסל מצורפים פי שניים עד 2.9 מהר יותר, לטענת אנשי אפל.

 

המכשיר תומך בחיבור מהיר HSPDA של 7.2 מגהביט (הרשת הנוכחית של פלאפון), וכולל מצלמה חדשה עם 3.3 מגהפיקסל, מיקוד אוטומטי וצילום וידאו ב-30 פריימים לשניה. ניתן להעביר למכשיר פקודות קוליות, להורות לו למי לחייג או איזה שיר לנגן - או לחליפין, ליצור רשימות השמעה חכמות או לברר איזה שיר מושמע, הכל בפקודה קולית.

  

לפי ההכרזה, הסוללה של ה-3GS תחזיק מעמד יותר זמן מדגמים קודמים, ויושקו שני דגמים בנפחים של 16 ו-32 גיגהבייט. 

 

ה-iPhone בארץ: פופולרי, אך לא רשמי

למרות שעד עתה ה-iPhone לא הגיע לארץ באופן רשמי, המכשיר פופולרי גם בארץ, ולפי הערכות החברות הסלולריות בארץ ישנם עשרות אלפי מכשירים, שיובאו באופן לא רשמי. לצורך שימוש במכשיר בארץ, יש להצטייד במכשיר ללא התחייבות - משימה לא פשוטה, שכן ברוב העולם המכשיר נמכר בהתחייבות למסלול מסויים בספק סלולרי. אפשרות נוספת היא להביא מכשיר נעול, ולפרוץ אותו.

 

פריצה נוספת נדרשת כדי להתקין על המכשיר עברית - מה שיהפוך ללא רלוונטי בקרוב, כאשר תצא מערכת ההפעלה 3 של המכשיר, שתכלול תמיכה מובנית בשפה. ה-3Gs יגיע כמובן עם מערכת ההתקנה החדשה מותקנת כברירת מחדל - ואיתה העברית.

 

חנות היישומים של אפל זמינה באופן רשמי לתושבי ישראל כבר זמן רב - זאת למרות חוסר התמיכה בעברית עד היום. החנות נפתחה, ככל הנראה, כדי לשרת את בעלי ה-iPod Touch, שמיובא באופן רשמי לארץ על ידי חברת iDigital כבר זמן רב. ה-iPod Touch הוא מעין iPhone ללא יכולות טלפוניה, ולכן מסוגל להריץ את רוב היישומים המיועדים לסלולרי הנכסף.

 

שינוי במאזן הכוחות

ראוי לציין, כי פלאפון עומדת לשווק שניים ממכשירי המגע המבוקשים ביותר בעולם: ה-iPhone וה-Palm Pre. משמעות הדבר היא שינוי ביחסי הכוחות בין פלאפון למתחרותיה בכל הנוגע למכשירי עילית.

 

מפלאפון נמסר ל-ynet כי המחיר הסופי של המכשיר טרם נקבע. לטענת פלאפון, המחיר יוכתב לשוק המקומי על ידי חברת אפל, יצרנית המכשיר, בהתאמות לחוק המקומי, כמו למשל התחייבות ל-18 חודש בלבד, בניגוד למקובל בעולם.

 

לגבי זמינות של חנות iTunes ישראלית, הנושא עדיין נמצא במשא ומתן בין החברות. יש לזכור כי רכישת תכנים ותוכנות עבור הסלולרי מבית אפל מתבצעת אך ורק באמצעות iTunes. כיום ניתן לרכוש עבור ה-iPhone תוכנות בלבד ולא תכנים, וגם זאת באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי בלבד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישווק בישראל. iPhone 3Gs
צילום: רויטרס
מומלצים