שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב הראשי מצטרף למתנגדי גיורי דרוקמן
  "הפעולה נגד הגיורים שאינם גיורי אמת היא הדבר הנכון, בזמן הנכון", אמר הרב יונה מצגר בכינוס הקורא תיגר על מערך הגיור של המדינה. הוא חיזק את ידי הדיין הראשי שפסל את אלפי הגיורים של הרב דרוקמן, והרעיף עליו שבחים

  בכנס "לביצור חומת הגיור" של ארגון "נצח משפחת ישראל" אמר הערב (יום ג') הרב יונה מצגר כי הוא מחזק את ידיו של דיין בית הדין הגדול, הרב אברהם שרמן, שכזכור פסל לפני כשנה וחצי אלפי גיורים שבוצעו בבית דינו של ראש מערך הגיור, הרב חיים דרוקמן. מצגר נשא דברים בוועידה העולמית השנתית של "נצח משפחת ישראל", שנערכה בירושלים - כינוס הקורא תיגר נגד המדיניות ההלכתית של מערך הגיור הממלכתי.

   

  הרב הראשי אמר כי שרמן הוא "איש אמת, איש ירא השם, שכל דרכיו תורה ויראת שמים", ובירך אותו שיצליח בכל מעשה ידיו. 

   

  הרב מצגר נואם בכנס "לביצור חומת הגיור"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לדבריו, לכל מעשיו ופסיקותיו של הדיין שרמן יש גיבוי מלא מאת המנהיג הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב. "ידו לא משה מידיו של פוסק דורנו... הוא לא הכריע בפסק דין מבלי להתייעץ עם מרן הרב אלישיב וכל מה שהוא עושה זה בגיבוי מלא", אמר מצגר.

   

  הרב מצגר התייחס בנאומו לפסילת הגיורים, ואמר: "בפסיקה הזו אני לא ישבתי (כדיין), אבל אני חייב לומר לכם שתי דוגמאות מה הניע את הגאון הרב שרמן בפסיקה שלו או בדרך החשיבה שלו...". בשלב זה סיפר הרב מצגר על שני מקרי גיור בהם הסיקו הדיינים כי קבלת המצוות של המתגייר לא הייתה כנה, ואמר: "אני לא חושב שיש איזשהו פוסק - אורתודוכסי כמובן - בעולם, שיוכל לומר שגיור כזה, שמלכתחילה היה רק טקס, ללא שום כיסוי פנימי - שיש לו איזשהו כיסוי הלכתי, ולכן יבורכו כל אלה העושים מעשים בארץ ובעולם".

   

  על הארגון שמארח את הכינוס, ותוקף בו את מערך הגיור של מדינת ישראל, אמר הרב מצגר: "המענה החשוב של ההתמודדות שלנו כנגד הגיורים שאינם גיורי אמת הם דבר נכון, ארגון נכון, במקום הנכון, בזמן הנכון ובדור הנכון".

   

  דוברו של הרב מצגר מסר בתגובה

  לדברים: "ברבנות הראשית לישראל דוחים כל נסיון לקשר את דברי השבח שהרעיף הרב הראשי על הרב שרמן לפסיקה ספציפית. הרב הראשי מצר על כל נסיון להוסיף תוספות מעבר לדברים שאמר. הרב מצגר מעולם לא הביע את דעתו בעניין גיורי הרב דרוקמן ואין בכוונתו לעשות כן, שכן נושא הגיורים אינו בתחום אחריותו. כל פרשנות הנעשית בדברי הרב ושלא נאמרה על ידו יש בה רק להרבות ריב ומדון וללבות את אש המחלוקת".

   

  כזכור, בנאומו אתמול בכינוס קרא הרב אברהם שרמן לרבני הערים ורשמי הנישואים לפקפק בכל תעודת גיור המוצגת בפניהם ולחקור אם הונפקה על-פי ההלכה. הערב הצטרף גם הרב הראשי לדברים ואמר כי חשוב שרשמי הנישואים יקבלו את כל ההוראות ההלכתיות "בגיבוי גדולי ישראל". לדבריו, על הארגון "לחזק את רבני ישראל שמתמודדים בפועל עם

  העניין הזה". 

   

  ל-ynet נודע כי דברי הרב מצגר נאמרו בעקבות כינוס חירום שקיימו בצהריים כ-20 רבני ערים ויישובים מכהנים - חלקם חברי מועצת הרבנות הראשית - שהתלבטו כיצד לנהוג במתגיירים המבקשים להינשא ומציגים תעודת גיור מטעם המדינה החשודה בעיניהם (הרבנים) כחסרת תוקף הלכתי. לטענתם, הם נמצאים במלכוד שכן החוק מחייב אותם כרבני ישובים להכיר בגיור. הם חתמו על הצהרה לפיה בעניין זה הם מחויבים לפסקי הלכה של בכירי הרבנים החרדים, המחמירים בעניין.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  הרב מצגר. תומך ברב שרמן
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: נטע סלע
  הרב שרמן. "יד ביד עם הרב אלישיב"
  צילום: נטע סלע
  הרב דרוקמן. התנגדויות מצד החרדים
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים