שתף קטע נבחר

צבי שליט: נעשה לנו עוול; מאוכזב מנתניהו

סבו של החייל החטוף אמר כי מאז נכנס בנימין נתניהו ללשכת ראש הממשלה, לא נעשה דבר בעניין שחרור גלעד. "העובדה שגלעד נמצא שלוש שנים בבור של חמאס, מספיקה שנתניהו יבין שעליו למלא את הקוד האתי של צה"ל ולגרום להצלת גלעד"

ביקורת חריפה מצד סבו של החייל החטוף, צבי שליט, נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "קיוויתי כשנתניהו התמנה לראש הממשלה, שהוא יפעל אחרת מאשר קודמו ועד עכשיו זה לא מומש", אמר הסב.

 

בראיון לתוכנית 'אנשי היום' עם גדי סוקניק, אמר צבי שליט: "מהתקופה שהוא מונה לראש ממשלה אני יכול להגיד שלא נעשה דבר. ידוע לי שלא התקבל כל סימן חיים במשך שנה. מיוני 2008 אין כל סימן חיים מגלעד, ואני לא נפגשתי עם ראש הממשלה.

 אני ביקשתי להיפגש איתו, אבל אני לא נעניתי עד עכשיו. הצעד הבא הוא בידי ראש הממשלה בלבד. הוא הסמכות והוא האיש שיכול להציל את גלעד".

 

בהמשך הראיון פנה סבו של גלעד שליט לנתניהו: "אני מבקש מראש הממשלה לגרום להצלתו של גלעד. זה מעשה שביכולתו לעשות. במבחן התוצאה אין תוצאה. ההרגשה קשה ורעה. יש הרגשת עוול שנעשתה לנו. אני מצפה שראש הממשלה יענה לתנאי לשחרור גלעד. העובדה שגלעד נמצא שלוש שנים בבור של חמאס, בתנאים בלתי אנושיים, מספיקה שראש הממשלה יבין שעליו למלא את הקוד האתי של צה"ל ולגרום להצלתו של גלעד".

 

צבי שליט הזכיר גם כי איבד את בנו במלחמת יום כיפור. "אצלנו הסיוט הנורא נמשך שלוש שנים, נוסף לשכול שלנו מיום כיפור. שום אמצעי בכוח לא יביא להצלתו של גלעד. ההיפך הוא הנכון. החובה שלו לגרום להצלתו של גלעד וראש הממשלה יודע היטב איך לעשות את זה. אבל הוא צריך לקבל את ההחלטה. אני ממשיך במאבק להצלתו של גלעד".

 

אמו של גלעד שליט, אביבה אמרה אתמול במפגש עם תלמידים במצפה הילה, כי היא מקווה שאזכורו של גלעד בנאום ראש הממשלה, הוא סימן לכוונתו לקדם את נושא שחרורו של בנה.

 "אחרי שנה שלא קיבלנו כל אות חיים מגלעד, אני מקווה שהוא יקבל את המכתב ששלחנו לו באחרונה", אמרה שליט. היא סיפרה כי המשפחה פועלת לקבלת אות חיים מהבן, "יש לקדם את חזרתו הביתה בהקדם האפשרי, כי כל יום בשבי הוא סיוט".

 

אתמול העביר נשיא ארצות-הברית לשעבר, ג'ימי קרטר, מכתב מהוריו של החייל החטוף לבכירי חמאס כדי שיעבירו אותו לגלעד. גורמים בחמאס אמרו שיעבירו את המסר לגלעד. לאחר שחזר מרצועת עזה, נפגש קרטר עם נועם שליט.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,088 ימים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאוכזב. צבי שליט
צילום: דורון גולן
צילום: נועם רותם
גלעד שליט. 1,088 ימים בשבי
צילום: נועם רותם
אין תשובה. נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים