שתף קטע נבחר

הערכה: אם נפטרה מהתינוק בסל הכביסה

איך הגיע ולד למכבסה? במשטרה ובבית החולים "אסף הרופא" ממשיכים לבדוק. מנהל בית החולים, בני דוידזון, העריך בשיחה עם ynet: "ההסבר היחיד שעולה על הדעת הוא שמישהי ילדה ילד לא רצוי וזרקה לכביסה". לדבריו, ברישומים בבית החולים לא נמצאו חוסרים

במשטרה וגם בבית החולים "אסף הרופא" ממשיכים הערב (יום ד') לבדוק כיצד הגיע ולד לכביסה שנשלחה למכבסה במישור אדומים. מנהל בית החולים, ד"ר בני דוידזון, העריך בשיחה עם ynet: "ההסבר היחיד שעולה על הדעת הוא שמישהי ילדה ילד לא רצוי ועשתה מה שעשתה וזרקה לכביסה".  

 

באסף הרופא מסרו למשטרה כי מכל הרישומים שבידיהם עולה כי העובר שנמצא במשלוח הכביסה במכבסה במישור אדומים לא הגיע מאישה שילדה או הפילה בבית החולים. ד"ר דוידזון הסביר כי "כל תוצר הפלה נרשם ומגיע לפתולוגיה עם מיספור וחתימת כל הגורמים, עד רמת מנהל בית החולים, וכמובן עם הסכמה של המשפחה לכך שהעובר יגיע לנתיחה. כל לידה ויולדת נרשמות, גם אם יש הפסקת הריון רפואית. יש גם חוק מסודר איך קוברים רקמות ועוברים, אין כזה דבר שרקמה תיזרק לפח". 


המכבסה שבה נמצא הוולד (צילום: גיל יוחנן)

   

לדבריו, "בבית החולים מסתובבים מיליון איש ביום. זה בית חולים גדול עם קמפוס בתוכו. מיכלי כביסה נמצאים בכל מקום. הכביסה שבאותה מכבסה מגיעה מכמה בתי חולים, לא רק מאסף הרופא".

 

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי הם מקווים שבאמצעות הנתיחה לאחר המוות במכון לרפואה משפטית באבו-כביר תתברר קודם כל סיבת המוות. בנוסף הם מתכוונים לקחת דגימות דם מהעובר, במקרה שמישהו שקשור ליולדת או ליולדת עצמה תגיע למשטרה ואז יוכלו לערוך בדיקת DNA.

 

אנשי מד"א שהגיעו מוקדם יותר למכבסה מצאו את הוולד ליד מכונת הכביסה. הם העריכו שהוא היה בשבוע ה-30 להריון. פרמדיק מד"א שהיה במקום, ישראל קמה, סיפר ל-ynet כי "הגענו בעקבות קריאה על עובר שנמצא בתוך סל כביסה. ראינו אותו ארוז בתוך שקית כביסה שהיתה מונחת בתוך קופסת קרטון".

 

לדבריו, "כשהוציאו את הסל מהייבוש, מצאו את העובר בין הכבסים. בעל הבית היה די לחוץ, זה אינו מחזה קל". ככל הנראה, הוולד הועבר למכבסה ללא רוח חיים בסל כביסה שהגיע מבית החולים. המשטרה פתחה בחקירת המקרה והעובר הועבר למכון לרפואה משפטית באבו כביר.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המכבסה
צילום: גיל יוחנן
צוות מד"א הוזעק למכבסה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים