שתף קטע נבחר

טופז הואשם: "רב עבריינים, גמר בלבו לנקום"

דודו טופז הופיע לראשונה בבית המשפט בעת הגשת כתב האישום. זה מפרט שורת עבירות קשות והתנהלות עבריינית סדרתית: "אדם מסוכן, אלים וחסר גבולות אשר במשך חודשים ארוכים תכנן בקפידה את נקמתו בעולם התקשורת רק משום שחש שכוכבו דעך"

מדינת ישראל נגד "הראשון בבידור": כשהוא מחויך ולבוש בחגיגיות, אך מעט המום, הופיע בצהריים (יום ה') לראשונה דודו טופז בבית המשפט, שלא באמצעות מסך הטלוויזיה. שם הוגש נגדו כתב האישום החמור בפרשת תקיפת אנשי התקשורת.

 

 

טופז הואשם בבית המשפט המחוזי בתל-אביב בשורת עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפה הגורמת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט וסחיטה באיומים כל זאת בגין תקיפתם של מנכ"ל קשת אבי ניר, סמנכ"לית רשת שירה מרגלית, סוכן השחקנים בועז בן-ציון ותכנון תקיפתו של עורך "ישראל היום" עמוס רגב. המתווך דניאל זנקו והתוקפים איימן זבידאת וסולימאן חיאדרה הואשמו אף הם.


"אלים וחסר גבולות". טופז, היום בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

 

הפרקליטות מכנה את טופז "רב עבריינים, אדם מסוכן, אלים וחסר גבולות אשר במשך חודשים ארוכים תכנן בקפידה את נקמתו בעולם התקשורת רק משום שחש שכוכבו דעך". עוד נטען שלא גילה כל חמלה כלפי קורבנותיו, וכי ניר, לדוגמה, מעבר לכאב הפיזי והנפשי - נאלץ גם להתמודד עם מסכת איומים ארוכה ומתמשכת בדמות מכתבי שטנה ואיומים.

 

השתלשלות הפרשה:

 

בבקשת המעצר עד תום ההליכים המשפטיים כתבה התובעת ענת בן זאב כי "טופז גמר אומר בלבו להתנקם בבכירים בתקשורת אשר ייחס להם חלק בהאטה בקריירה שלו". בפרקליטות ביקשו שלא לאפשר חלופת מעצר, מכיוון שטופז כבר הביע בעבר את רצונו לעזוב את הארץ. עורך דינו, ציון אמיר, ביקש מבית המשפט להורות לבית המעצר לאפשר לרופא מומחה לערוך למרשו בדיקה פסיכיאטרית מקיפה.

 

בנוגע לזנקו נכתב כי תמורת בצע כסף היה מוכן לעמוד בכל משימה עבריינית למען וביחד עם טופז, ושימש כמוציא לפועל של "תוכניותיו השטניות". הוא גייס אנשים שהכיר דרך חברת האבטחה בה עבד, "ותמורת בצע כסף הסכימו לתקוף אנשים על פי דרישה". לפי הפרקליטות בידיה הודאותיו של טופז על כך שפנה למתווך כדי שזה ידאג לתקיפתו של ניר. הוא אמר בחקירתו במשטרה ששילם למתווך 8,000 שקלים לפני התקיפה, ועוד 5,000 שקלים אחריה.

 

"אתה יודע ששירה לא תעבוד יותר ברשת?"

עוד בנוגע למקרה אבי ניר, טופז הודה ששלח מכתבים שנכתבו על-ידי עוזרת הבית שלו. לדבריה, טופז הורה לה להשתמש בכפפות ניילון. באחד מהם נכתב: "באש ובמים בית"ר ירושלים", ובתוך המכתב ארבעה גפרורים - וזאת בניסיון להסית מעצמו את החשד. כמו כן קיימת חוות דעת ממעבדה ביולוגית הקובעת כי DNA שנמצא על הגפרורים תואם לזה של טופז.


ההנחיה לתוקף לגבי שירה מרגלית: "שתהיה בבית חולים" (צילום: ירון ברנר)

 

בעניין שירה מרגלית, טופז הודה באחריות לתכנון ולביצוע המעשה ותשלום של 30 אלף שקלים לזנקו, שבעצמו הודה בתכנון התקיפה. טופז אמר לאילן שושן, שעבד איתו על סרט על חייו, מספר שעות לפני תקיפתה של מרגלית: "אתה יודע ששירה וגם חנוך (דאום - ו.ל) כבר לא יעבדו יותר ברשת?!".

 

כמו כן קיימת הודאתו של סלימאן חיאדרה בפני מדובב בתאו, לו סיפר שההנחייה שקיבל לגבי מרגלית היא "שתהיה בבית חולים".

 הוא תיאר גם כיצד ברח כאשר הגיעה בן זוגה של המותקפת, אילן שילוח.

 

עוד נכתב באישום שטופז הודה בהזמנת תקיפתו של בן-ציון, וסיפר כי עשה זאת בשל כעסו כלפי האופן בו ניהל את ענייניו כאשר שמש כסוכנו האישי. הוא שילם לזנקו 12 אלף שקלים תמורת התקיפה. זנקו סיפר כי טופז לקח אותו לבית של בן-ציון ברחוב רחל בתל אביב, שם הראה לו את מכונית המרצדס השחורה שלו והורה לו לתת לבן ציון "כמה סטירות". לדברי זנקו, הוא עצמו נתן את הכתובת של בן ציון לאדם בשם איברהים עזאם ואמר לו לתת כמה סטירות. זנקו גם אישר את קבלת הכסף מטופז. 

 

באישום החמישי מודה טופז כי הזמין תקיפה נוספת של בן ציון, ואף הודה כי שילם תמורתה 20 אלף שקלים ששימשו בין היתר למימון הגנתם המשפטית של הנאשמים בתקיפה.

 

"בוא נדחה את השיפוץ הנוסף בינתיים"

באישום השביעי והאחרון מוזכרות שיחות טלפון מוקלטות בין טופז לזנקו בהן הוא מסר לו את מספר הטלפון והכתובת של עמוס רגב, דברים שבהם גם הודה טופז. כמו כן, ב-30 למאי, לאחר שהחלו השמועות על מעורבותו של טופז בפרשה - הוא נתן הוראה לזנקו "בוא נדחה את השיפוץ הנוסף בינתיים".

 

בחקירתו של טופז עלה החשד כי הוא התכוון לפגוע גם בצביקה הדר, ארז טל ואברי גלעד. בנוסף עלה חשד שהתכוון לפגוע בגרשותו ובבעלה. עניינים אלו לא נכללו אמנם בכתב האישום, אך הפרקליטות לא מתעלמת מהן לגמרי.

 

לפי האישום, בביתו נמצאה חשבונית של חברת חקירות ובה כתובותיהם שלך הדר, טל וגלעד. בחקירתו הודה טופז כי תכנן לשלוח לשלושה מכתבי איומים, לדבריו כדי להסיט את החשד ממנו,

 ואלמלא נעצר "יש להניח שידו הארוכה היתה משיגה אותם, ואף קורבנות נוספים".

 

כמו כן הודה טופז שביחד עם זנקו הפליגו מחשבותיו בנוגע לביצוע מעשי רצח של גרושתו ובן זוגה. על כך כותבת הפרקליטות: "אמנם אין עונשין על מחשבות שבלב, אך לאור התנהגותו עולה חשש ממשי שמא אין מדובר בדיבורים בעלמא".

 

בתוך כך, הבוקר האריך בית משפט השלום בתל-אביב בשמונה ימים את מעצרם של שלושה מהמעורבים האחרים בפרשה. אחד הוא אופיר סספורטס, בן 35 מחדרה, החשוד כי תיווך בין טופז לתוקפי אבי ניר. השניים האחרים הם יאיר (24) ונועם (27) עואמי מכפר-סבא, החשודים כי תקפו את ניר - ומכחישים.

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טופז, היום. אמר שלום לאחיו, מיקי גולדנברג
צילום: ירון ברנר
דניאל זנקו ופרקליטיו, היום
צילום: ניר קידר
החשוד סספורטס מסתתר, היום
צילום: ירון ברנר
מומלצים