שתף קטע נבחר

SX200 IS - סופר-זום קומפקטית של קנון

הדגם החדש בסדרת הקומפקטיות עתירות הזום של Canon מציע זום x12 והרבה חידושים אחרים. אך האם כל זה מצדיק את המחיר המעט גבוה?

שנה וחצי אחרי SX100 IS, חברת Canon משיקה את דגם הסופר-זום הקומפקטי הנוכחי שלה: PowerShot SX200 IS.

 

למרות הדמיון בסימון הדגם, ולמרות שבסופו של דבר זוהי מצלמה שממלאת משבצת דומה (זום אופטי גדול בגוף קטן) מספיק מבט אחד כדי לראות שמדובר במוצר שונה לגמרי. בניגוד לדגמי SX100 ו-SX110, בעלי גוף הפלסטיק, הקו המעוגל והדמיון לדגמי PowerShot A הפופולריים, SX200 היא מצלמה בעלת גוף מתכת שחור ומעט מרובע. כזה שמזכיר, אם בכלל, את דגמי IXUS היוקרתיים.

 

המפרט הבסיסי של הדגם הזה מרשים בהחלט: רזולוציה של 12 מגה-פיקסל, זום אופטי x12, צג LCD בגודל 3 אינץ', שליטה ידנית מלאה, צילום וידאו HD ועוד כהנה וכהנה. לכך יש להוסיף את העובדה שמדובר במצלמה נוחה וידידותית לשימוש בדרך-כלל, בעלת הנדסת אנוש מצויינת, שתתאים לצלמים מנוסים וחובבים כאחד.

 

הרבה תכונות חדשות

SX200 כוללת כמה חידושים ייחודיים שלא ראינו בדגמי Canon קודמים, בראשם כמובן עדשת הזום המרשימה, שנשלפת מגוף המצלמה ומתכנסת חזרה אליו באופן שגורם לו

להיראות כמו התיק של מרי פופינס. חידוש נוסף הוא מנגנון המבזק, הנשלף גם הוא - ובחן רב.

 

מעניין לציין: בניגוד לשאר חלקי המצלמה, המורכבים בהתאמה מושלמת, מכסה המבזק וכיסוי השקעים (USB/HDMI), רופפים קצת.

 

ממשק התפריטים המשופר שכבר ראינו ב-IXUS 990IS מככב גם בדגם הזה. אהבנו גם את ממשק הכפתורים, חוגת המצבים הגדולה והצג שנראה טוב ומתמודד יפה עם מצבי תאורה שונים (ומפצה על כך שאין למצלמה עינית). השליטה בזום נוחה, מנגנון הפוקוס יעיל וגם מצב ה-Playback שופר בדגם הזה (המעבר בין תמונות מהיר יותר, בין השאר). הסוללה הספיקה לנו לכ-260 תמונות ברזולוציה מלאה, מחציתן עם פלאש.

 

ביצועים איכויות ומסקנות

באיכויות התמונה שלה, SX200 IS בולטת לטובה בעיקר בצילומי פנים ובתאורה חלשה. יש לה מנגנון ייצוב תמונה מצוין, יכולת טובה מאד להתאים את עוצמת הפלאש לתאורה הסביבתית, ויכולת להפיק תמונות טובות עם רמת רעש נמוכה עד בלתי מורגשת, גם ב-ISO800.

 

בסך-הכל היינו מרוצים מהיכולות שלה גם ברוב מצבי הצילום האחרים, לרבות צילומי הוידאו באבחנה גבוהה. התמונות אמנם סובלות מעיוותים גיאומטריים קלים בקצוות טווח הזום ונוטות להיות קצת כהות מדי בחלק ממצבי התאורה, אבל כל זה נסלח ולא יוצא דופן במצלמה בגודל הזה. התאכזבנו, לעומת זאת, ממצב הסופר-מאקרו המוגבל והבעייתי.

 

גם הביצועים של SX200 קצת מאכזבים: 2-2.5 שניות בין תמונה לתמונה וכתמונה אחת לשנייה בצילום-רצף (Burst/Continuous). יש לקנון הרבה מצלמות זולות מזו, עם נתונים טובים בהרבה.

 

בסך-הכל, SX200 IS היא מצלמה מרשימה וכיפית, עם כמה יכולות מפתיעות. מצד שני, יש לדגם הזה כמה חסרונות לא-אופייניים שלא אמורים להיות במצלמה שהמחיר המומלץ לצרכן שלה הוא 2200 ש"ח.

 

Canon Powershot SX200 IS

 

ציון:


 

בעד: זום אופטי x12, גוף מתכת, קטנה וקלה יחסית, מצוינת בצילומי פנים, וידאו HD באיכות טובה, נוחה

נגד: ביצועים בינוניים, מצב סופר-מאקרו בעייתי, חופש תנועה מוגזם בחלקי הפלסטיק, לא זולה

השורה התחתונה: סופר-זום קומפקטית, מתוחכמת ומרשימה אך סובלת מכמה מחלות ילדות.

 

המחיר (מומלץ לצרכן): 2200 ש"ח כולל מע"מ, אחריות ל-3 שנים וקיט (כרטיס זיכרון+מתאם).  

יבואן: קרט

 

מפרט טכני

מידות / משקל: 103x60.5x37.6 מ"מ / 220 גרם

תכונות עיקריות: CCD 1/2.3", 12 מגה-פיקסל, f3.4-f5.3, מהירות תריס 1/3200-15 שניות, זום אופטי 12x, שליטה ידנית מלאה

תכונות נוספות: 17 תוכניות/מצבי צילום מהם 5 על חוגת המצבים, 7 מצבי פלאש, 7 מצבי איזון לבן כולל אחד מותאם אישית, צילומי-רצף בקצב של 1fps. צילום מאקרו החל מ-5 מ"מ, ISO 80-1600

תצוגה: LCD 3", 230K פיקסלים

אחסון: SD/MMC/SDHC

סטילס: 6 רזולוציות מ-VGA עד 4000x3000, כולל מצב רחב

וידאו: עד 30fps ברזולוציה 320x240 עד 1280x720

אספקת חשמל: סוללת ליתיום-יון נטענת

 

למפרט מלא באתר היצרן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המצלמה של קנון: שווה את המחיר?
מומלצים