שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  שחור לבן
  מזהים את החיה בתמונה? אנציקלופדיה ynet מציגה חידה חדשה מבית היוצר של "מסדר זיהוי" ופתרון לחידה הקודמת

  בפעם הקודמת הופיעה במסדר זיהוי תמונה של מועצת ארגוני הנשים בהפגנה למען שחרורה של אידה נודל, אסירת ציון שעלתה לישראל ב-1987, לאחר 16 שנות מאבק, שהיה לאחד מסמליה הבולטים של יהדות בריה"מ תחת השלטון הקומוניסטי.

   

  ב-1972 הגישו אידה ובני משפחתה בקשת הגירה לישראל. משפחתה של נודל קיבלה אישור אולם היא נתקלה בסרוב נחרץ מצד השלטונות, בנימוק של "ידיעת סודות" במקום עבודתה. נודל סירבה לקבל את הכרעת הדין והחלה לפעול במרץ למען שחרורה ולמען שחרורם של מסורבי עלייה נוספים. עד מהרה הפכה לפעילה בולטת של המאבק הציוני ולמטרה מסומנת שהושקעו מאמצים גדולים להשתיקה.

   

   

  נודל נעצרה שוב ושוב לחקירות במשרדי הקג"ב, ולבסוף הועמדה למשפט ונידונה לארבע שנות גלות בסיביר. מאבקם של משפחה ושלה ושל הציבור כולו לא פסק. לאחר ארבע שנים בסיביר חזרה למוסקבה וגם שם המשיכה להאבק על זכותה לעלות לישראל. בסופו של דבר, הודות ללחץ הציבורי האדיר מחד, ולתחילת שקיעתו של השלטון הקומוניסטי מאידך, ניתנה ההנחיה לשחרורה. ב-15 באוקטובר 1987 הגיעה אידה נודל לישראל.

   

  והנה חידה חדשה- מזהים את החיה המופיעה בתמונה?

  (צילום: אבנר ולדמן)

   

  יודעים את התשובה? כתבו אותה בתגובות לכתבה. בקרו במדור ביום ראשון הבא ותקבלו את הפתרון וכמובן גם חידה חדשה.

   

  לכל חידות מסדר זיהוי

   


   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                           לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


    

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שחור לבן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבנר ולדמן
  151. שחור לבן
  צילום: אבנר ולדמן
  מפגינות למען אידה נודל
  צילום: חנניה הרמן, לע"מ
  מומלצים