שתף קטע נבחר

דליה איציק: אמליץ להקפיא את מחאת האופוזיציה

בשיחה עם ynet אמרה יו"ר סיעת קדימה, כי בעקבות החלטת יו"ר הכנסת שלא להעלות להצבעה את רוב החוקים השנויים במחלוקת, אין סיבה להמשך המאבק. "השגנו הישג משמעותי בבלימת הדורסנות של הממשלה", אמרה

יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, אמרה היום (ב') בשיחה עם ynet כי תמליץ לראשי סיעות האופוזיציה להקפיא את צעדי המחאה בהם נקטו בימים האחרונים. זאת, לאור החלטת יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שלא להעלות על סדר יומה של מליאת הכנסת את החוקים השנויים במחלוקת, למעט את "חוק סלומינסקי".

 

ב-13:00 צפויים ראשי האופוזיציה להיפגש, כדי להחליט בשאלה האם להמשיך את המאבק לאור החלטת יו"ר הכנסת. "אם הצעות החוק הבעייתיות לא יועלו להצבעה, אמליץ בפני ראשי סיעות האופוזיציה להקפיא את צעדי המחאה". איציק הדגישה כי "בכל מקרה, כל החלטה שתתקבל צריכה להיות על דעת כל סיעות האופוזיציה. יצאנו יחד למאבק ואם נחליט על סיומו נעשה זאת בהחלטה משותפת".

 

באשר ל"חוק סלומינסקי" שצפוי לעלות בהמשך היום להצבעה, אמרה איציק: "זהו חוק פסול וחמור מאוד מאחר שהוא חוק פרסונאלי שנועד למצוא פתרון נקודתי לבעיה פוליטית צרה. בנוסף, החוק הזה הוא בעל עלויות לא מבוטלות לציבור. ברור שכל קשר בין הצעת החוק הזו לבין חיזוק הממשל מקרי בהחלט".

 

למרות החוק הזה, שיאפשר לשר מכל מפלגה לפרוש מן הכנסת ולשוב אליה במידה ומופסקת חברתו בממשלה, אומרת איציק כי תמליץ להקפיא את המאבק, לפחות בינתיים. "המחאה שלנו הייתה על מכלול פעולות ולא על חוק כזה או אחר, כך שלמרות שחוק סלומינסקי עולה להצבעה, ומובן שנתנגד אליו נחרצות, אין בחוק אחד בלבד, חמור ככל שיהיה, כדי להצדיק את המשך פעולות המחאה הבלתי שגרתיות".

 

חברי האופוזיציה נוקטים מאז השבוע שעבר בצעדי מחאה על רקע פעילות הקואליציה, שמפרדה לטענתם את "כללי התנהלות בית הנבחרים בצורה פוגענית וחריגה". במסגרת המחאה נטשו באופן הפגנתי את מליאת הכנסת, והחרימו ישיבות הוועדות השונות.

 

"להימנע מהשתתפות בדיוני מליאת הכנסת והוועדות זו אינה החלטה של מה בכך, וגם היא צריכה להיעשות בשיקול דעת ובמידתיות.

אני חושבת שהאופוזיציה השיגה הישג משמעותי בבלימת הדורסנות של הממשלה, ואני מקווה כי לא נאלץ לחדש את צעדי המחאה בקרוב, ובכלל".

 

במקביל, נדחתה פגישתם של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויושב ראש הכנסת ראובן ריבלין. השניים היו אמורים להיפגש על רקע הדיווחים כי ריבלין שוקל שלא להעלות להצבעה הצעות חוק שונות, למעט חוק סלומינסקי, בניגוד לעמדת הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איציק. פגישה בצהריים
צילום: עמית שאבי
מומלצים