שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מצלמת S1500 של פוג'י: סופר זום אטרקטיבית

  עם זום של x12 ומבנה שמזכיר מצלמות SLR, ה-s1500 מתיימרת להיות הבחירה הטבעית למי שרוצה להשתדרג ממצלמה פשוטה. בדקנו

  מצלמצ ה-S1500 מחליפה את דגם ה- S1000fd הקודם שיצא בשנה שעברה. מדובר במצלמת אולטרה זום בעלת זום של 12x ורזולוציה של 10 מיליון פיקסלים. המצלמה מהווה עליית שלב ממצלמות ה- point&shoot הקומפקטיות, במחיר זהה ואף נמוך מזה של הקומפקטיות מהשורה הראשונה.

   

   

  עיצוב ומבנה

  מבנה המצלמה הוא ללא ספק אחד הצדדים החזקים שלה. היא נראית כמו תינוקת של מצלמת SLR עם גוף קשיח ואיכותי, ועושה רושם שתעמוד במבחן הזמן. ממדיה של ה- S1500 קטנים יחסית למצלמות בקטגוריית הסופר זום.

   

  משקלה 324 גרם (כולל כרטיס זיכרון וסוללות), גודלה: רוחב – 102.5 מ"מ, גובהה – 73 מ"מ ועובייה – 67.8 מ"מ. מדובר בממדי ביניים, מאחר שמשקלה כפול ממשקל מצלמה קומפקטית ממוצעת, אך נמוך מרוב המצלמות בקטגוריית הסופר זום. היא עדיין קטנה מספיק כדי שתוכלו לקחת אותה איתכם בתיק לטיולים מבלי להתאמץ במיוחד, אך גדולה וכבדה מדי להיכנס לכיס המכנסיים.

   

  גוף המצלמה מוצק ונוח לשימוש, ובעזרת בליטת האחיזה צילום ביד אחת מתאפשר בקלות. הכפתורים ממוקמים בצורה נוחה ומגיבים היטב והמבנה באופן כללי עושה רושם טוב מאוד בהתחשב במחירה הנמוך של המצלמה.

   

  דלת תא אחסון הסוללות וכרטיס הזיכרון קשיחה וציר הפתיחה והסגירה נראה עמיד, ולא כזה שיתפרק במשיכה קלה. בצידי המצלמה נמצאות שתי אוזנ" מתכת קטנות ובולטות, המיועדות לחיבור רצועת נשיאה. כמו כן, למצלמה מצורף מכסה עדשה להגנה משריטות.

   

  פונקציות, ממשק ותפעול 

  ה-S1500 מציעה שלל אפשרויות שליטה ידניות. התפריטים קלים לניווט ולהתמצאות, ועל גבי המסך מופיעות כתוביות טקסט, המנחות לגבי הפונקציות והכפתורים השונים של
  המצלמה.

   

  המצלמה מציעה שלל אופציות ומאפיינים לשיפור איכות התמונה. בתחום המיקוד קיים מאפיין בשם 'Instant Zoom', המאפשר לעקוב אחרי אובייקטים בתנועה ולתפוס אותם מבלי שיצאו מהפריים, כמו צילום ילדים רצים בזמן משחק כדורגל.

   

  לצילום מקרוב קיים מצב 'Super Macro' המאפשר צילום ממרחק מינימלי של 2 ס"מ. פונקציה נחמדה נוספת היא מצב צילום פנורמה המורכב משלוש תמונות רצופות, המחוברות יחדיו על ידי המצלמה ומספקות תמונה רחבה.

   

  למצלמה מנגנון זיהוי פנים ונוף, המשייך בצורה אוטומטית את התמונה להגדרה המתאימה ממצבי הצילום המובנים כגון: פורטרט, נוף, לילה וכ"ו ומתאים את הפוקוס, הבהירות והאיזון הלבן.

   

  ה-S1500 כוללת מספר אפשרויות צפייה בתמונות שצולמו על מסך ה- LCD כמו: קבוצת תמונות מוקטנות על המסך (Thumbnail), מיון וצפייה בתמונות לפי תאריך, מצגת תמונות ברצף (Slideshow) ואפשרות תיקון עיניים אדומות בזמן שהתמונות מוצגות על המסך.

   

  למצלמה 14 מצבי תמונה מובנים, המתאימים לסצנות צילום שונות כגון: פורטרט, ספורט, לילה, זיקוקים, שלג, נוף, טקסט, שקיעה ועוד.

   

  מסך

  המסך בגודל 2.7 אינץ' ובעל רזולוציה של 230,000 פיקסלים. למצלמה יש גם עינית. לחיצה על כפתור ה- EVF/LCD בגב המצלמה מאפשרת מעבר משימוש במסך ה- LCD לשימוש בעינית ולהפך.

   

  המסך של ה- S1500 איכותי ועושה עבודה טובה מאוד. אובייקט הצילום נראה טוב גם בסביבה חשוכה ומול אור שמש ישיר. בצפייה מזוית המסך לא מתקהה והתמונה עדיין ברורה. למסך אין מנגנון לפיזור אור, ואפשר להבחין לעיתים בהשתקפויות, אך זאת בגדר הסביר.

   

  בתפריט ה- SET-UP קיימת אפשרות לכיוון בהירות המסך תחת הכותרת LCD BRIGHTNESS המספקת 10 אפשרויות להתאמת בהירות המסך לצילום בתנאי תאורה שונים.

   

   

  זמן תגובה 

  • מרגע ההדלקה עד האפשרות לצלם תמונה מדדנו 2.5 שניות.
  • Shot to shot: מרווח הזמן בין צילום תמונה והאפשרות לצלם תמונה נוספת נמדד על 2.7 שניות בלי פלאש ו- 3.2 עם פלאש.
  • Shutter lag: מרגע הלחיצה על כפתור הצילום עד לצילום התמונה עברו 0.5 שניות עם פלאש אוטומטי.
  • Shutter lag עם פוקוס מקדים (פלאש אוטומטי) נמדד על 0.2 שניות.

   

  עדשה וזום 

  המצלמה מגיעה עם טווח זום טוב בגודל 12x למרות שהוא קטן יחסית למצלמות מקטגורית הסופר זום. לדוגמא: Fuji FinePix s100 fs עם זום של 14.3x והOlympus sp-565 uz עם זום של 20x.

   

  הזוית הרחבה של העדשה מקבילה ל- 33 מ"מ ואינה מהגדולות ביותר, אך עדיין עושה עבודה טובה בצילומי נוף וצילומים קבוצתיים. עדשת הזום האופטי די מהירה עם מפתח צמצם מקסימלי גדול יחסית F2.8 (Wide) - F5.0 (Telephoto), המאפשר למצלמה להכניס כמות אור גדולה ולהקל עליה בצילום בסביבה עם אור מועט.

   

  איכות תמונות 

  איכות התמונות נעה בין טובה לממוצעת בהתחשב בתנאי התאורה הנתונים. צילום בחוץ הניב לרוב תוצאות טובות, אך לעיתים המצלמה חוטאת בחשיפת יתר.

   

  חדות התמונה ורמת הפירוט די טובים והצבעים טבעיים ומדויקים. צילום פנים (למשל בתוך הבית), לעומת זאת, היה פחות טוב כשנתקלנו הרבה פעמים ברעש בתמונה ובחוסר חדות. מנגנון ייצוב התמונה עושה עבודה טובה, והצלחנו לצלם ילדים בזמן משחק ללא מריחות וטשטוש.

   

  למצלמה טווח ISO המאפשר להגדיר את רגישות חיישן המצלמה לאור הנע בין 64-6400 כשבין 64-100 התמונה היתה נקייה מרעש, בין 200-400 הופיע מעט רעש והחל מ- 800 ומעלה הרעש התגבר, ולטעמנו התמונות הפכו כבר לא שמישות ברמות אלו.

   

  צילום המאקרו של המצלמה עושה עבודה טובה במיוחד במצב Super macro.

   

  וידאו 

  הגישה לצילום הוידאו נוחה, ומתבצעת על ידי סיבוב החוגה בראש המצלמה לאייקון מצלמת הוידאו. וידאו מוקלט בקצב של 30 פריימים לשנייה עם רזולוציה מקסימלית של 640x480 פיקסלים. אפשר גם לצלם ברזולוציה נמוכה יותר של 320x240 שתאריך את זמן ההקלטה, אך תפחית את איכות הסרטון בצורה ניכרת.

   

  איכות קטעי הוידאו שהוקלטו היתה סבירה. בצילומי הוידאו שהקלטנו הופיע רעש, והמצלמה רחוקה מלהוות תחליף למצלמת וידאו יעודית. קיימת אפשרות להשתמש בזום במהלך צילום וידאו, אך רעש הזום היוצא והנכנס נשמע בהקלטה ומפריע.

   

  זיכרון ואורך חיי סוללה 

  למצלמה זיכרון פנימי של 23 מגה בייט, והיא מאפשרת שימוש בכרטיסי זיכרון מסוג: SD ו- SDHC. ספק הכוח של המצלמה הוא ארבע סוללות AA (אצבע) איתן צילמנו 130 תמונות ומספר קטעי וידאו קצרים, והסוללות עדיין לא התרוקנו.

   

  Fujifilm FinePix S1500

   

  ציון:


   

  בעד: מבנה איכותי, קטנה יחסית למצלמת סופר זום, נוחה לשימוש, מחיר זול, שופעת אפשרויות תפעול ידניות

  נגד: כבדה לעומת המצלמות הקומפקטיות, זמני תגובה בינוניים, צילום וידאו מאכזב

  שורה תחתונה: למרות מספר מגרעות והעובדה שקיימות מצלמות סופר זום טובות ממנה, מחירה הנמוך של ה- S1500 הופך אותה לאטרקטיבית, במיוחד למי שרוצה להתקדם ממצלמת point&shoot בסיסית למצלמה עם אפשרויות תפעול מתקדמות יותר.

   

  מחיר: 1,000 ש"ח

   

   

  מפרט טכני

  • רזולוציה: 10 מיליון פיקסלים
  • חיישן: 1/2.3-inch CCD
  • זיכרון: SD, SDHC
  • עדשה: Fujinon 12x optical zoom lens, F2.8 (Wide) - F5.0 (Telephoto)
  • f=5.9 - 70.8mm, equivalent to 33 - 396mm on a 35mm camera
  • זום דיגיטלי: 5.7x
  • מפתח צמצם: Wide: F2.8 - F6.4, Telephoto: F5.0 - F8.0
  • מצבי צילום: Auto, SR Auto, SP, P, S, A, M, C, Panorama, Movie
  • Portrait, Landscape, Sport, Night, Night (Tripod), Natural Light, Fireworks, Sunset, Snow, Beach, Museum, Party, Flower, Text
  • מסך: LCD 2.7 אינץ', 230,000 פיקסלים.
  • סוללות: 4 סוללות AA (אצבע)
  • ממדים: רוחב – 102.5 מ"מ, גובה – 73 מ"מ עובי – 67.8 מ"מ
  • משקל: 324 גרם (כולל כרטיס זיכרון וסוללות)  

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים