שתף קטע נבחר

בן 12 טבע למוות, חבריו צעקו: "מי יודע לשחות?"

ילדים מאזור ירושלים רצו לכיוונו של צעיר בשמורת שניר-חצבני שבגליל העליון וצעקו: "חבר שלנו נפל למים". הצעיר וחבריו נכנסו לנחל ולאחר חיפושים משו את הילד בן ה-12 ללא רוח חיים. המשטרה חוקרת וגובה עדויות מחבריו. במקביל, מחפשים צוללנים אחר נער שקפץ ראש ל"אגם הנעלם" בעמק הירדן

אסון בטיול: ילד בן 12 טבע למוות בצהריים (יום א') במהלך טיול בשמורת נחל שניר-חצבני שבגליל עליון. צעירים שהיו במקום חיפשו אחריו, משו אותו מהמים והעבירו אותו לידי צוותי מד"א ירדן ויחידת חילוץ גולן, שנאלצו לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות המוות. במקביל, מחפשים צוללנים אחר צעיר שנכנס ל"אגם הנעלם" בעמק הירדן. 

 

הילד שטבע בנחל שניר-חצבני היה חלק מקבוצת מטיילים מאזור ירושלים. בשעות אחר הצהריים טייל במקום גם אוריאל וקנין, בן 18 מקריית שמונה. בשלב מסוים רצה לכיוונו קבוצת ילדים, ששאלו: "יש פה מישהו שיודע לשחות? חבר שלנו נפל למים". וקנין סיפר ל-ynet: "מיד קפצנו למים - אני ועוד שלושה אנשים - התחלנו לסרוק עד שמצאנו את הילד והעברנו אותו לטיפול צוותי מד"א ויחידת החילוץ שהגיעה למקום".

 

 צוות מד"א של מרחב ירדן ניסה לבצע בו החייאה, אך זו לא צלחה ומותו נקבע במקום כעבור זמן קצר. סגן מנהל מד"א מרחב ירדן, שמעון אביטבול, סיפר ל-ynet: "סמוך ל-15:30 התקבלה קריאה על טביעה של ילד במהלך טיול בנחל שניר. הצוות שהגיע למקום פעל במשך דקות ארוכות, אך נאלצנו לקבוע את מותו".

 

למקום אף הוזעק צוות של יחידת חילוץ גולן, שסייע בפינוי הילד מעומק הנחל. דובר מרחב גליל במשטרה, רב פקד ערן שקד, אמר כי "מחקירה ראשונה של משטרת קריית שמונה עולה כי קבוצת מטיילים הגיעה לטייל באזור נחל שניר. בשלב מסוים נפל ככל הנראה אחד הילדים למים. שוטרים במקום גובים עדויות מחבריו של הילד בניסיון להבין מה גרם לו ליפול אל הנחל".

 

ליד מנחמיה: טביעה - וחשש לחיי נער

זמן קצר לאחר טביעת הילד התקבלה הודעה על כך שיחידת הצוללנים של המשטרה במחוז הצפוני מחפשת אחר נער בן 17 שנכנס ל"אגם הנעלם" ביישוב מנחמיה שבעמק הירדן. הוא נכנס בלוויית שני חברים, בני 25, ולא יצא מהמים. מהמשטרה נמסר כי קיים חשש לחייו.

 

מבדיקה ראשונית של האירוע עולה כי השלושה, תושבי העמקים,

הגיעו לאגם, למרות שבמקום מוצבים שלטים האוסרים על שחייה, וקפצו ממצוק בגובה של 10-15 מטרים. אחד מהם קפץ ראש למים ולא נפגע, אחר קפץ ונפגע קל, ואילו הצעיר קפץ - ונעלם. הפצוע פונה לבית החולים פוריה בטבריה.

 

האגם הוא פינת חמד נסתרת, שנוצרה בעקבות היקוות מים במחצבה שפעלה במקום שנים רבות ונסגרה. לאחרונה מתנהל מאבק של תושבי האזור נגד הכוונה לייבש את האגם ולהפעיל את המחצבה מחדש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי גופת הילד מערוץ הנחל
צילום: אביהו שפירא
אוריאל וקנין, הצעיר שקפץ למים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים