שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אז מה אם שכבתי עם החבר הכי טוב שלו?

  באמצע ההתגפפות הוא הפסיק ואמר: "אני מנסה לדמיין את שלושתנו יושבים איפשהו, ואני יודע שאני לא ארגיש נוח איתו בנוכחותך, וגם בטוח שלא ארגיש נוח איתך בנוכחותו. אני פשוט לא מסוגל. את צריכה להבין, הוא חבר מאוד קרוב. כמו בן בית"

  הדייט הראשון שלי עם אלף היה עמוס בצירופי מקרים. חברה לעבודה הכירה בינינו, אבל בעצם הסתבר שכבר הכרנו בעבר, דרך אתר היכרויות. דיברנו בטלפון, ולאחר שיחת סינון קצרה, הבחור נשמע לי די יבש. אז החלטתי שלמרות המראה המצודד שלו בתמונה, אין לי כוח לבזבז אנרגיות על דייט מיותר שנשמע כזה שלא יתפתח ללהיט.

   

  בשיחת הטלפון השנייה איתו, לאחר שקיבל את הפרטים שלי מאותה חברה לעבודה, שוב נתקלתי באותו הקול היבש, אבל ניסיתי להתמקד בצדדים החיוביים של השיחה, שלא כללו אינטונציה במצב של הרדמה כללית. וכך קרה, שעוד לפני שבכלל קלטתי שכבר דיברתי עם אותו בחור בעבר, נתתי צ'אנס לשיחה, והיא בסוף התפתחה פחות רע מן הצפוי.

   

  שנינו הסכמנו בסוף להיפגש, אמנם תחת חששות כבדים בעקבות מבצע השידוכים, אבל בכל זאת השיחה הסתיימה במילים " מה כבר יכול להיות? מקסימום כוס קפה"

   

  בדייט עצמו שנינו קלטנו שבעצם כבר דיברנו בעבר, אבל לא נפגשנו, וזה בהחלט היה משעשע. אני אמרתי לו שהוא נשמע לא משהו בטלפון, והוא ניסה לעקוץ אותי בחזרה ואמר לי שאני סתם בררנית. "אבל נראה שהיינו צריכים להיפגש", אמר לי. ואני שלחתי לעברו את אחד מחיוכיי הכובשים בחזרה.

   

  כיוון שאלף בחור מאוד גבוה, יצא לנו לדבר על הנושא באותו דייט ראשון. "כמו רוב הבנות", אמרתי לו, "יש לי כנראה פֶטיש לגברים גבוהים, אם כי לא גבוהים מדי. זכור לי שיצאתי פעם עם מישהו שמתנשא לגובה של שני מטרים, וזה בהחלט היה יותר מדי בשבילי".

   

  "כן", אמר לי אלף, "אני לגמרי מבין אותך. חבר שלי רוני, גם הוא כזה, ויש לו לא מעט בעיות עם בחורות בהקשר לזה".

   

  "חבר שלך איזה?" גמגמתי. לא הייתי בטוחה ששמעתי את השם נכון.

   

  "רוני".

   

  "אהה... מוזר, גם לאותו בחור גבוה שיצאתי איתו קראו רוני".

   

  מבוכה קטנטנה התפתחה לה סביב הגילוי

  "לא יכול להיות. זה בטח רוני אחר", פסק אלף. אבל בדיקה קצרצרה גילתה שחברו רוני הוא אכן האקס הגבוה שהיה לי אי שם בעבר. מבוכה קטנטנה התפתחה לה סביב הגילוי, אבל נותרה תלויה באוויר, ללא מילים.

   

  לאחר אותו מפגש ראשוני, אלף ואני התחלנו לצאת באינטנסיביות. עניין צירופי המקרים לא עזב אותנו. בכל פגישה ראיתי אקס אחר שלי. בבית קפה קטן ראיתי את גיל, עם בת זוגו השחרחורת החדשה. במסעדה בירושלים, ראיתי את רן, יושב לאכול עם משפחתו. ובאחד הערבים, על חוף הים, ראיתי את עומר מולי, רוכב על אופניים ושולח מבטים חוקרים לעבר אלף. 

   

  כל הסיטואציות האלה הצליחו לשעשע אותי לא מעט. אף פעם לא פגשתי אקס ככה סתם במקרה. והנה, פתאום כולם יצאו ממחילותיהם, בזה אחר זה, כאילו רק הרגע סיימו את שנת החורף שלהם והתעוררו לחיים. אבל אני בחרתי לראות בכך סימן חיובי. המשכתי לחייך, כי היה לי מאוד כיף עם אלף לצידי.

   

  כל זאת, עד שהגענו לרגע מאוד אינטימי. התחלנו להתמזמז בטירוף, ואז אלף הפסיק בפתאומיות ואמר, "תשמעי, אני חיייב לשתף אותך במשהו שמאוד מפריע לי".

   

  ניסיתי לברר עם עצמי אם קרה משהו חריג בדקה האחרונה, יכול להיות שקיבלתי מחזור ואני לא מודעת לכך? רעיונות הזויים החלו להתגנב למוחי הקודח. אבל אלף קטע את מחשבותיי.

   

  "אני כבר שבוע אוכל את עצמי לגבי רוני. עדיין לא סיפרתי לו שאנחנו יוצאים".

   

  "זה באמת מפתיע אותי", אמרתי. "הייתי בטוחה שכבר דיברתם על הנושא".

   

  "לא, עדיין לא העזתי", ענה. "והאמת", המשיך בפרצוף מיוסר, "גם אם זה לא יפריע לו , אני פשוט לא יכול לשאת את המחשבה ששכבת איתו".

   

  "מה??? מאיפה זה בא?"

   

  "כמה ימים לא מצליח להירדם בגלל הסיפור הזה"

  "תביני, אני כבר כמה ימים לא מצליח להירדם בלילות בגלל הסיפור הזה. אני מנסה לדמיין את שלושתנו יושבים איפשהו, ואני יודע שאני לא ארגיש נוח איתו בנוכחותך, וגם בטוח שלא ארגיש נוח איתך בנוכחותו. אני פשוט לא מסוגל. את צריכה להבין, החבר הזה הוא חבר מאוד קרוב, ממש טוב. כמו בן בית. איך אני יכול להיות איתך בידיעה ששכבת איתו? זה בלתי נתפס מבחינתי. את חייבת להבין את זה ולא לכעוס עלי".

   

  "אבל זה כבר קרה לפני שלוש שנים! אולי בעצם ארבע?" הזדעזעתי. "ובכלל, מה פשר הגישה האובר-שמרנית הזאת? הרי לא מדובר בבחור שיצאתי איתו לפחות שנה, כזה שהתפתח קשר רגשי עמוק איתו ואז נפרדנו בטריקת דלת. זה ממש לא המקרה! מדובר בבחור שיצאתי איתו בסך הכל חודש-חודשיים, לפני יותר משלוש שנים. ושוב, הקשר בינינו היה קצר, ולא משמעותי" (אפילו הסקס היה גרוע. אבל את זה לא העזתי לומר).

   

  אבל אלף המשיך להתייסר. "חשוב לי שתביני אותי ולא תכעסי עלי", אמר בפעם העשירית. הוא הזכיר לי את החברה שלי מירב, שתמיד מנסה לנקות את המצפון שלה בכוח בכל פעם שהיא מרגישה שהיא עושה איזושהי טעות.

   

  "אולי אני אכיר לך את מירב. יש לי הרגשה שאתם מאוד דומים".

   

  "מה? מאיפה הבאת את זה עכשיו. די, עזבי אותי משידוכים".

   

  "אתה יודע, כמו שאמרנו לפני הפגישה הראשונה, "מה כבר יכול להיות, מקסימום... כוס קפה. ואני יכולה להבטיח לך שאני והיא לא שכבנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "מוזר, גם לאותו בחור גבוה שיצאתי איתו קראו רוני"
  צילום: index open
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים