שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מדענים: יש אורניום על הירח
  היסוד המשמש בין היתר לייצור נשק גרעיני, מצוי באדמת הירח. כך טוענים המדענים המנתחים את המידע ששלחה המקפת היפנית קג'ויה, שסיימה את משימתה החודש

  האתר Space מדווח כי מדענים גילו אורניום באדמת הירח. המדענים המנתחים את הנתונים שהגיעו מהמקפת היפנית קג'ויה, שהקיפה את הירח מספטמבר 2007 עד שרוסקה על אדמתו לפני שלושה שבועות, טוענים כי הצילומים ששלחה המקפת מראים שאורניום מצוי באדמת הירח.

   

  "יש לנו תוצאות שמעידות על נוכחות אורניום" אמר רוברט רידי, מדען אמריקני העובד עם הצוות של קג'ויה. "כעת אנחנו מקבלים מידע נוסף ומנתחים את המידע הקיים בצורה מעמיקה יותר".

   

  קג'ויה איתרה את האורניום באמצעות ספקטרומטר קרני גמא, זהו מכשיר הבודק את הרכב הקרקע על ידי ניתוח קרינת הגמא הנפלטת ממנה כאשר היא מתחממת

  או נבלעת בה כאשר היא מוקרנת עליה. בשנים האחרונות התעורר עניין מחודש בירח ובעיקר בהרכב הקרקע שלו, ומעצמות החלל מנהלות מירוץ ער ביניהן, כשכל אחת רוצה להגיע ראשונה למשאבי הטבע שלו.

   

  לפני כ-10 חודשים שיגרו ההודים את החללית Chandrayaan-1 לירח, במטרה לחפש אחר הליום-3, איזוטופ שמדענים תולים בו תקוות רבות בתחום הפקת אנרגיה. גם ארה"ב הצטרפה מחדש למירוץ ושלחה לאחרונה שתי חלליות לא מאוישות לירח.

   

  אורניום (סימן כימי U), הוא יסוד מתכתי רדיואקטיבי הנחשב ליסוד המצוי הכבד ביותר בטבע. אחד האיזוטופים של האורניום, איזוטופ 235, נוח לביקוע גרעיני , ומשום כך הוא משמש בכורים גרעיניים ובפצצות גרעיניות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום של אדמת הירח ששלחה צ'נדריאן-1
  צילום: איי פי
  המקפת היפנית קג'ויה
  צילום: AP
  מומלצים