שתף קטע נבחר

צלמים מספרים: היופי הישראלי שלי

בתערוכת צילומים חדשה התבקשו צלמים לבחור את מודל היופי שלהם. אנחנו שאלנו אותם על יופי ישראלי וקיבלנו תשובות מעניינות ובעיקר יפהפיות, ממלכות היופי ועד קומוניסטית בת 103

מיטב צלמי האופנה והאמנות בישראל מציגים בתערוכת צילומים מיוחדת את פרשנותם ליופי בכלל וליופי ישראלי בפרט. כל היופי הזה (מגיע לנו, בטח שמגיע לנו) יוצג לנו בתערוכת My Idea of Beauty בגני התערוכה, מהיום (1.7) ועד יום שישי (3.7), כחלק מאירועי "ביוטי סיטי" של רשת סופר פארם. בתערוכה יופיעו תמונות של נשים מפורסמות לצד תמונות של נשים לא מוכרות, אשר הסכימו להתמסר בצורה טוטאלית למצלמה. שאלנו שישה מהצלמים המשתתפים בתערוכה על מודל היופי שלהם:

 

עידו איז'ק בחר להציג בתערוכה תמונות של סטלה עמר, יעל רייך, עדן הראל ופנינה טורנה, אשר מייצגות לדבריו צדדים שונים של היופי הישראלי. "הן שונות

 במראה זו מזו אבל יש להן משהו אחד משותף – כולן ישראליות גאות וכולן ייצגו ועדיין מייצגות את ישראל בחו"ל: סטלה ויעל בדוגמנות בינלאומית, עדן ברשת אמ.טי.וי אירופה ולפנינה יש חנויות בכל העולם. הבינלאומיות שהן מייצגות מהווה הוכחה לכך שהיופי הישראלי הוא יופי אוניברסלי, כי למרות שבכל אחת מהן יש משהו ישראלי, הן יכולות להשתלב בכל מקום בעולם ולא נראות ישראליות בהכרח". עם זאת, איז'ק דווקא לא מסכים עם הקלישאה שנשים ישראליות הן היפות בעולם. "לכל מקום יש את הנשים היפות שלו, אם כי היופי הישראלי בהחלט מיוחד בגלל כור ההיתוך המטורף שיש כאן".


יופי ישראלי על פי הצלם עידו איז'ק: הדוגמנית הבינלאומית סטלה עמר

 

זיו קורן מציג בתערוכה (בנוסף לצילום של זונה במהלך פיפ שואו) צילום מרתק של מועמדות מאחורי הקלעים של טקס מלכת היופי. "אני לא עוסק ביופי אלא בצילום דוקומנטרי", הוא אומר. "אני עוף חריג בקיבוץ התערוכה הזאת. אני לא אוהב לתת פרשנות ומעדיף להשאיר מקום לאינטרפרטציה של המתבונן, שיראה את התמונה על כל המרכיבים שמרכיבים פריים חי ונושם. זוהי ראייה מאוד סובייקטיבית שלי. לפעמים שואלים אותי 'למה אתה לא מצלם אופנה?', וזוהי התשובה: צילום אופנה מיסודו בא לייצר אשליה, ומה שאני מנסה לעשות זה להעביר את המציאות. זה שוני קונספטואלי ומהותי של מאה ושמונים מעלות".


יופי ישראלי על פי הצלם זיו קורן: מועמדות בתחרות מלכת היופי לשנת 2008 מאחורי הקלעים

 

הצלם יריב פיין צילם לתערוכה את השחקנית ימית סול. לדבריו, סול היא לא רק מודל היופי הישראלי אלא העולמי, לא פחות. "היא בעיני הכי יפה בעולם. יש בה איכויות אחרות, משהו בעיניים מקפיץ את היופי שלה ליופי שהוא מעבר לישראלי, לפי דעתי". פיין וסול הם גם בני זוג מעבר לעדשת המצלמה, ופיין מבהיר ש"היופי לא קשור לאהבה. גם כשלא היה בינינו שום דבר צילמתי אותה וחשבתי שהיא הכי יפה בעולם".


יופי ישראלי על פי הצלם יריב פיין: ימית סול. "הכי יפה בעולם"

 

הפרטנר המקצועי של פיין, גיא כושי, מציג בתערוכה תמונה של בנו, לוּקה. "הוא מייצג את התמימות של היופי הישראלי והוא הדבר הכי יפה בעיניי", הוא אומר. בנוסף מציגים השניים בתערוכה וידאו קליפ שצילמו עם בר רפאלי. פיין: " רפאלי היא הדבר הכי נכון כרגע, לתקופה, לאיפה שהיא נמצאת. אני לא יודע להסביר למה דווקא היא, אבל השילוב של המראה החיצוני, המקצוענות והנכונות להצליח גורם לכל צלם בעולם למצוא בה משהו אחר. היא הדבר הנכון במקום הנכון והיא בעיקר נחמדה ומקצועית ומאוד מאוד יפה".


יופי ישראלי על פי הצלם גיא כושי: בנו לוּקה. "מייצג את התמימות של היופי הישראלי"

 

עוד בתערוכה המסקרנת שאצר מאיר אהרונסון, מנהל מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית: הצלם עדו לביא מציג צילום של מעיין קרת בהשראת הצייר גוסטב קלימט; הצלם אלדד רפאלי מציג את האדפטציה שלו לנושא היופי באמצעות תמונות של נשים חזקות שנלחמות למען מטרה מסוימת, ובהן האישה הצעירה והאישה המבוגרת ביותר החברות בארגון קומוניסטי, הגר אוחיון בת ה-17 ורות לוביץ, בת 103; ועוד.


יופי ישראלי על פי הצלם אלדד רפאלי: הגר אוחיון, 17, ורות לוביץ, 103, הצעירה ומבוגרת ביותר החברות בארגון קומוניסטי

 

רוצים לדעת אם אתם זכאים למילגה של עד 55 אלף שקל? לחצו כאן


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מהו יופי ישראלי?
צילום: זיו קורן
לאשה בפייסבוק
מומלצים