שתף קטע נבחר

רשת פוקס נקנסה על הטעיה במבצעי הוזלה

חברת האופנה ומנהלהּ הראל ויזל הורשעו בהטעיית צרכנים במבצעי הוזלה בחנויות, והצגת תוויות מחירים במטבעות זרים על גבי המוצרים - בניגוד לחוק הגנת הצרכן; נקנסו ב-130 אלף שקל

רשת ההלבשה פוקס הורשעה אתמול (ד') בהטעיית צרכנים, ותשלם קנס של 120 אלף שקל, נוסף לחתימה על התחייבות באותו סכום להימנע מביצוע עבירות של הטעיית הצרכן במשך 3 שנים. מנהל החברה הראל ויזל ישלם קנס של 10,000 שקל.

 

 

בכתב האישום, שהגישה תובעת התמ"ת, עו"ד טלי קינן, נטען כי ביולי 2007 הודיעה פוקס על מבצע הוזלה בחנויות הרשת, שבמסגרתו נמכרו בגדים במחיר נמוך והוצמדה להם תווית שרשום עליה "HOT PRICE" (מחיר לוהט) ובציון שני מחירים, שאחד מהם גבוה יותר.

  

בפועל, הסתבר כי אותם בגדים שבמבצע לא נמכרו מעולם במחיר הגבוה יותר שצוין בתווית. בכך יצרו בפוקס רושם מתעתע, שלפיו אותם בגדים נמכרו לפני המבצע במחיר הגבוה יותר שהיה רשום על התווית.

 

נוסף על כך נטען כי פוקס הציגה מחיר במטבעות זרים על גבי התוויות המוצמדות לבגדים, ובכך הטעתה צרכנים.

 

שופטת בית-משפט השלום בראשון-לציון, איטה נחמן, דחתה את טיעוני פוקס, שלפיהם אם על התוויות מצוין המחיר גם במטבע ישראלי לצד המטבעות הזרים - אין בכך משום עבירה על החוק.

 

השופטת קיבלה את טענת התמ"ת, כי החובה שבחוק היא להציג את המחיר בשקלים בלבד והוספת מחירים במטבעות זרים על גבי התוויות עלולה להטעות את הצרכן בעניין המחיר הנכון החל על המוצר, והרשיעה בכך את פוקס.

 

הצגת מחירים במטבעות זרים היא הטעיה

עו"ד קינן הדגישה כי לאור נפיצות התופעה נדרשת הקפדה על שקיפות מירבית בעניין המחיר המוצג לצרכן - הן במבצעי הוזלה, הן במכירות רגילות. בעלי עסקים נוהגים לא אחת לנקוט שיטות מכירה שונות שיש בהן כדי ליצור עמימות בסגויית המחירים המוצגים לצרכן, על מנת ליצור רושם של מחיר נמוך יותר, והשיטות מגוונות. בכך הם מונעים מהצרכנים לבחור בחירה מושכלת ונכונה בין המוצרים השונים. 

 

רשתות האופנה קסטרו והוניגמן הורשעו בדצמבר 2008 בהטעיית צרכנים בהצגה של תוויות מחירים במטבעות זרים על גבי מוצרים.

 

עו"ד קינן אמרה ל-ynet כי ההטעיות לכאורה של פוקס נתגלו בבדיקה יזומה וסמויה של מבקרת מטעם התמ"ת. 

 

"אחרי הבדיקה, בדקנו את  המחירים ברשת, ביקשנו לראות כמה עלה הבגד קודם למבצע וכמה כעת, וראינו גם את התוויות עם המחירים הזרים", אמרה התובעת. 

 

"הוניגמן וקסטרו כבר נקנסו על הצגת תוויות עם מטבעות זרים. בפוקס הציגו נוסח משופר של התוויות הללו: בהוניגמן המחיר בשקלים היה מוקטן, ובפוקס, לעומת זאת, כל המטבעות הוצגו באותו גודל. אבל זו בכל זאת נחשבת הטעייה הורדנו תוויות דומות גם ב-TNT ובזארה ואם מישהו יודע על רשתות דומות שנוהגות כך - שייפנה אלינו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים