שתף קטע נבחר

השר אטיאס: לעצור התפשטות ערבית בוואדי ערה

שר הבינוי והשיכון מבקש להאיץ את התוכניות ליישוב חרדים באזור: "ערבים קונים דירות במקומות בעלי אופי יהודי, זה גורם לחיכוך לא רצוי. אני רואה ביישוב החרדי משימה לאומית"

"במדיניות של היום אנחנו מאבדים את הגליל". כך אמר הערב (יום ה') שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, ששמע אזהרות מראשי יישובים יהודיים באזור. עוד אמר השר כי הוא "רואה כמשימה לאומית הבאת האוכלוסייה החרדית לוואדי ערה", וקרא לעצור את התפשטות הערבים באזור.

 

"לערבים אין איפה לגור אז הם קונים דירות במקומות בעלי אופי יהודי, מה שגורם לחיכוך לא רצוי", הסביר השר, שדיבר בכנס של לשכת עורכי הדין בתל-אביב. אטיאס התייחס ליישוב חריש שנמצא באזור ואדי ערה: "שרון לפני 15 שנה התחיל בפרויקט של הבאת יהודים למקום ונכשל, וכעת המקום נשאר מיותם. כיום היחידים שמוכנים לגור במקום הם מהאוכלוסייה החרדית ומבחינתי זו משימה לאומית".

 

הוא הסביר כי "יש אוכלוסיות בעלות צרכים שונים שצריכות לגור בנפרד, החרדים למשל, צריכים בתי כנסת ולא רוצים תנועת רכבים בשבת. החילונים דורשים מוסדות תרבות ודברים אחרים. אנחנו עם אחד ואנחנו צריכים למצוא דרך לחיות כולנו, יש לנו מספיק אויבים מבחוץ".

 

לדברי שר השיכון, "ראשי ערים לא רוצים ערים מעורבות כמו המהומות שהיו בעכו, ראינו שזה לא בריא. אסור לשחק עם זה. המציאות היא שאוכלוסיות שונות לא יודעות לחיות ביחד ולהסתדר.

 בגלל ריבוי הערבים לא רצו לגור בוואדי ערה ומה שאני עושה זה להביא אוכלוסיה חרדית למקום כהמשך לפרויקט ששרון התחיל".

 

בנושא אחר, אטיאס ביקש לקבוע יעדים מדידים להפסקת הביורוקרטיה, כחלק מהרפורמה במנהל מקרקעי ישראל. "לוקח יותר מידי זמן לטפל בכל תיק. צריך שיהיה שכר ועונש למי שלא עומד ביעדים. אי עמידה ביעדים מייצרת שחיתות של אנשים שמחפשים דרך לקצר תהליך. עם תחילת שנת 2010 אני רוצה לגבש כללים חדשים במנהל, זה בעיני מהדברים החשובים ברפורמה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים