שתף קטע נבחר

"מטרידת ה-MySpace" זוכתה מהרשעתה

לורי דרו, האישה בת ה-49 שהתחזתה לנער בן 17 ושהביאה להתאבדותה של מייגן מאייר בת ה-13, זוכתה אתמול (ה') מהאישומים בהם הורשעה. שופט בית המשפט המחוזי בלוס אנג'לס זיכה אותה בטענה כי הדבר יצור תקדים משפטי בלתי רצוי

לורי דרו, האישה בת ה-49 שהתחזתה לנער בן 17 ברשת, ושהביאה להתאבדותה של מייגן מאייר בת ה-13, זוכתה אתמול (ה') מהאישומים בהן הורשעה. שופט בית המשפט המחוזי בלוס אנג'לס זיכה אותה בטענה כי הדבר יצור תקדים משפטי בלתי רצוי. כך על פי דיווח של CNN.

 

 

לורי דרו, ממיזורי, שהורשעה בנובמבר האחרון בשלוש עבירות קלות בידי חבר מושבעים, זוכתה מהן אמש על ידי שופט בית המשפט המחוזי בלוס אנג'לס, ג'ורג' וו. לטענת השופט, הרשעת דרו בעבירות של חדירה בלתי חוקית למחשב, בגלל שהפירה את תנאי השימוש של Myspace – יצור תקדים משפטי בעייתי עבור כל מי שאי פעם הפר את תנאי השימוש של הרשת החברתית.

 

דרו הורשעה בעבירות של שימוש בלתי חוקי במחשב, לאחר שהתחזתה ב-MySpace לנער בשם ג'וש אוונס, אשר חיזר ברשת אחרי שכנתה, מייגן מאייר בת ה-13. לאחר תקופה, נפרד ממנה "הנער", תוך שהוא מעליב אותה ואומר כי "העולם יהיה מקום טוב יותר בלעדיה". מאייר הצעירה התאבדה זמן קצר לאחר מכן, והפכה לסמל של קורבנות הבעייה החברתית של בריונות רשת בארצות הברית.

 

מצב מעורפל מבחינה חוקתית

לורי דרו הואשמה בעבירות של שימוש בלתי חוקי במחשב, בכך שעשתה ברשת החברתית שימוש על מנת להטריד ולפגוע במייגן מאייר, ושהפירה את תקנון MySpace בכך שמסרה מידע כוזב, השתמשה בחשבון על מנת לדלות מידע על משתמשים אחרים וכן השתמשה ברשת החברתית על מנת "להטריד, להשפיל או לפגוע במשתמשים אחרים", מה שכמובן נאסר בתקנון.

 

חבר המושבעים אומנם הרשיע את דרו, אך באופן מפתיע השופט וו הפך את ההחלטה. זאת, בטענה כי הרשעתה של דרו בעבירה של שימוש בלתי חוקי במחשב, עשויה ליצור תקדים משפטי לא רצוי, שבמסגרתו יהיה אפשר להאשים בעבירה כל מי שאי פעם הפר בשוגג או במתכוון את התקנון הרשת החברתית MySpace. עצם ההעמדה לדין בגין זאת היא "מעורפלת מבחינה חוקתית" - הסביר ל-CNN תום מרוזק דובר משרד התובע הכללי של ארצות הברית בלוס אנג'לס.

 

כעת, אמר מרוזק, משרד המשפטים האמריקני בודק אפשרות של תביעה חוזרת כנגד דרו על קשירת קשר לביצוע עבירה – עבירה שבמשפט הנוכחי, נפסלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים