שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  אישום: תקף את ילדיו כי לא קראו היטב תהילים

  בן 49 מרמת השרון נאשם שהתעלל באשתו וילדיו באופן יומיומי. הוא הצליף בהם בחגורה, יידה חפצים, היכה באגרופים וצבט אותם. בין היתר, אמר לאשתו וילדיו "תאכלי בונזו" ו"הלוואי שתמותו"

  תושב רמת השרון בן 49 התעלל באשתו ובארבעת ילדיו באופן יומיומי, הצליף בהם בחגורה, יידה חפצים, צבט אותם עד שהשאיר סימנים כחולים וקילל אותם במלים קשות. באחת השבתות, אילץ את ילדיו הגדולים לקרוא בספר תהילים, וכשחשב שאינם קוראים בקול רם, הצליף בהם בענפי הדס. מסכת המעשים הגיעה לידי כתב אישום ובקשה להארכת מעצר עד תום ההליכים שהוגשו היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

   

  פרקליטות מחוז תל-אביב טוענת כי האב נוהג להתעלל כבר שבע שנים באשתו ובילדיו, בני 5, 10, 11 ו-12. עו"ד מוריה גרין מהפרקליטות טענה כי כאשר הילדים התעכבו בהשכמה ממיטתם, שפך עליהם מים קרים. במקרה אחד, כאשר ביקש משניים מילדיו לסדר את חדרם, תקף אותם, בעט בהם בחוזקה בבטן וברגליים וכאשר ניסו להימלט ממנו, לקח חגורה, רדף אחריהם והצליף בהם, למרות תחנוניהם להפסיק.

   

  בינואר השנה, בעת שאשתו ואחד הילדים חזרו הביתה, שהה בחצר הבית כשהוא שיכור עם שניים מחבריו. כשהבחין בהם, החל לנופף באקדח שאותו הוא מחזיק ברישיון, קילל אותם ואיים עליה שיירה בה. חבריו ניסו להרגיעו והאשה נמלטה לתוך הבית, נעלה את עצמה, התקשרה למשטרה, אך הוא נמלט מהמקום. בכתב האישום נכתב כי האב נהג לקלל את בני משפחתו בשפע מלים גסות: "זונה", "בת זונה", "בן זונה", "כלבה", "תאכלי בונזו", "הלוואי שתמותו", "הלוואי שאמא שלכם תקבור אתכם".

   

  דרש מהילד לפנות את המחשב - ותקף באגרופים

  באחד המקרים, דרש מאחד הילדים שיקום מפינת המחשב והחל להכות בבנו באגרופים ולבעוט בו. הבן הצליח להימלט אך הוא רדף אחריו, המשיך לתקוף אותו באמצעות בקבוק מים. במקרה אחר, בעקבות סירובו של אחד מהילדים לקרוא תהילים, החל האב לבעוט בצלעותיו והצליף בו באמצעות ענף הדס. כשאחת הבנות סירבה לקרוא תהלים, תקף אותה, הצליף בה באמצעות ענף וכאשר אחד הבנים ניסה להגן על אחותו, דחף אותו בחוזקה על הרצפה.

   

  לאב יוחסו בכתב האישום עבירות של התעללות בקטין,

  תקיפת קטין, תקיפה בנסיבות מחמירות של בן משפחה ואיומים. בבקשה למעצרו עד תום ההליכים, טענה הפרקליטות כי יש בידיה ראיות להוכחת אשמתו של האב, בהן עדויות האם, עדויות הילדים שנחקרו על-ידי חוקרות ילדים, עדות אמהּ של אשתו, שסיפרה כי הילדים היו בורחים אליה לאחר שהותקפו על-ידי אביהם.

   

  החשוד עצמו הכחיש בחקירותיו את המיוחס לו. מהבקשה למעצר עד תום ההליכים עולה כי אמנם אין לאב הרשעות קודמות, אך בעבר הגישה נגדו אשתו מספר תלונות על אלימות, שנסגרו מסיבה של חוסר עניין לציבור לאחר שהאשה ביקשה פעם אחר פעם לחזור בה מתלונותיה. בתלונה האחרונה סיפרה האשה כי ביטלה את התלונות בעבר מכיוון שבעלה לחץ עליה והבטיח לה שלום בית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית כנעני
  הילדים לא קמו - והותקפו. ארכיון
  צילום: עמית כנעני
  מומלצים