שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רוצים iPhone? מספר ת.ז בבקשה
  רציתם iPhone? החברות הסלולריות יבקשו מכם כתובת מגורים, מספר סלולרי ואף תעודת זהות, ולפי המידע באתריהן יוכלו להשתמש בפרטים להצעות שיווקיות - גם אם הפונים ביקשו במפורש שלא יעשו כך. תגובת החברות: לא נעביר את הפרטים לגורמים צד ג'

  האם חברות הסלולר מנצלות את ההתעניינות במכשיר ה-iPhone כדי לצבור פרטים של לקוחות פוטנציאליים, ולהשתמש בהם לצורך הצעות שיווקיות בעתיד? גולשים שמילאו את הטפסים באתרי חברות פלאפון ו-orange, אשר מקנים להם מקום ברשימת ההמתנה ל-iPhone, גילו כי לא רק שהחברות אוספות עליהן מידע רב, הן אף יכולות להעביר אותו לגורמים צד ג' - זאת גם אם הלקוחות ביקשו לא לעשות זאת בצורה מפורשת.

   

   

  אוספים פרטים

  כל מי שגולש לאתרי הבית של פרטנר ופלאפון מתקשה לפספס את הפרסום הבולט על שיווק ה- iPhone שצפוי בקרוב. שתי החברות מזמינות את המבקר להיכנס לדף רישום פרטים עבור מכשיר ה- iPhone.

   

  כדי לקבל מידע נוסף על המכשיר, על הגולש המתעניין למלא טופס פרטים אישיים בשביל שנציגי החברות יוכלו לחזור אליו. אפשר להבין מדוע החברות מבקשות מהלקוח הפוטנציאלי להכניס את פרטיו האישיים שכוללים שם מלא, מספר טלפון נייד, כתובת ודואר אלקטרוני, אפשר גם להבין מדוע מבקשת orange לאמת את מספר הטלפון הנייד ושולחת הודעת טקסט. אך קצת יותר קשה להבין את הצורך של חברת פלאפון בהכנסת תעודת זהות של מבקש הפרטים.

   

  לא רוצים פרסומות

  מאחר שהחברות מקבלות כאן מידע אישי ממתעניינים, סביר הדבר שהן ירצו להשתמש בו עבור שליחת פרסומים שיווקים או להעביר אותו לחברות אחרות שקשורות איתן. על פי תקנות חוק התקשורת (בזק ושידורים) שהתקבלו כשנה, נדרשים הגולשים לסמן באופן יזום V בתיבה ספציפית בטופס שמאשר לחברות לעשות כך. גולש שלא יאשר באופן ידני שהוא מאשר לקבל הצעות שיווקיות - לא אמור לקבל כאלה.

   

  ואכן, גולש שלא יסמן את התיבה, יוכל להשלים את שליחת הטופס ללא שגיאות. עם זאת, בהודעה שתתקבל על המסך לאחר שליחת הפרטים (גם אם לא סומן V בתיבה המאשרת לשלוח מידע שיווקי), מצויין בכל זאת כי הפרטים שלנו ישמשו לשליחת הצעות שיווקיות ואף יועברו לחברות אחרות (צד שלישי) - זאת למרות בקשתו המקורית של הלקוח הפוטנציאלי.

   

  כעת, לאחר שנשלחו הפרטים האישיים, יש לחברות מידע אישי הכולל כתובת מגורים, מספר טלפון (מאומת במקרה של orange), כתובת דואר אלקטרוני וגם תעודת זהות במקרה של פלאפון. לפי המידע שמופיע באתר של החברות עצמן - המידע שנשלח, למרות שבמפורש צויין שאין אישור להשתמש בו להצעות שיווקיות, אכן יוכל להיות משומש לכאלה, ואף להיות מועבר לשותפים עסקיים של החברות. 

   


   


   

  תגובות

  מחברת פרטנר נמסר בתגובה כי "לקוחות המתעניינים ב- iPhone מתבקשים להשאיר את פרטיהם ברשימה ייעודית באתר החברה. בין השאר, נשאלים הלקוחות באשר לרצונם לקבל דברי פרסומת בנושאים נוספים. אם לא אישרו, הרי שלא ישלחו אליהם דברי פרסומת.

   

  "חשוב להדגיש, כי קיימות מספר אפשרויות לעדכון לקוחותינו בדבר השקת המכשיר, ביניהן באמצעות שליחת מכתב, הכולל העברת פרטים לבית דפוס מטעמנו המהווה צד שלישי, ולפיכך מצאנו מקום לציין זאת מראש. יובהר מעל לכל ספק, כי אין בכוונת החברה להעביר את פרטי המנויים לצדדים שלישיים בהקשרים שאינם רלוונטיים לפנייתם". 

   

  מפלאפון נמסר בתגובה כי "פלאפון אינה מעבירה פרטים לצד ג', אך שומרת אותם לצורך תקשורת עם הלקוח בעניין פנייתו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רוצים iPhone? מספר ת.ז בבקשה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים