שתף קטע נבחר

אלי ישי מציע: שהחזקים יישאו בנטל הגירעון

בשיחה עם מקורביו, הציע יו"ר ש"ס דרכים לכיסוי הגירעון שייווצר עקב אי ביטול הפטור ממע"מ. "גם אם יחליטו שבמשך 3 שנים, מי שירוויח פי 3 או פי 4 משכר המינימום במשק לא יהיה זכאי לקצבאות ילדים, ולא משנה כמה ילדים יש לו, אין לי בעיה"

לאחר שמשך בחוטי המאבק על ביטול הפטור ממע"מ על פירות וירקות ויצא כשידו על העליונה, פורס יו"ר ש"ס אלי ישי את משנתו הכלכלית בשיחות עם מקורביו, ומציע פתרון לכיסוי הגרעון התקציבי שנוצר: "כל רעיון שיביאו הממוקד בשכבות החזקות שמסוגלות לשאת בנטל מקובל עלי. למה אני צריך לקבל קצבאות ילדים עם משכורת של שר שאני מרוויח?", שאל בכעס את הממונים על האוצר.

 

"גם אם יחליטו שבמשך 3 שנים, מי שירוויח פי 3 או פי 4 משכר המינימום במשק לא יהיה זכאי לקצבאות ילדים, ולא משנה כמה ילדים יש לו, אין לי בעיה", הבהיר ישי למקורביו. כצעדים פרקטיים לכיסוי הגרעון שנוצר מביטול המס, העומד על 1.8 מיליארד שקלים, מציע ישי להטיל מכלול גזירות על השכבות החזקות, וביניהן ביטול הכוונה לצמצם את מס החברות והקפאת שכר בשירות הציבורי.

 

"אני יודע שיהיה מי שירצה לעתור לבג"צ בעניין אי השוויון בקצבאות הילדים, ויטען 'למה שכר גבוה לא מקבל ושכר נמוך כן מקבל', בג"צ יחייב את המדינה לשלם קצבאות ילדים לכולם. אפשר להחליט לפרק זמן מסויים שזכויות שהמדינה נותנת למי שנמצא במעמד חזק, שלא יתנו לו למשך שנה-שנתיים. אז זה באיזשהו מקום יאזן את המצב. אני בטוח שאנשי המעמד הגבוה יהיו מוכנים לוויתורים במשך שנה-שנתיים, כמנוף ליציאה מהמשבר", קבע סגן רה"מ.

 

את ההחלטה להילחם בגזירה על הפירות והירקות, גיבש יו"ר ש"ס מתחילת הדרך כשההצעה לגבות מס על הפירות והירקות עמדה על הפרק. בשבועות האחרונים, נפגש ישי עם מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס הרב עובדיה יוסף על מנת להתייעץ איתו בנושא, וזכה לתשובה מהרב - 'עד הסוף תתעקש, אל תוותר'.

 

  • לא כולל מע"מ: הדרך להתקפלות של נתניהו

 

על אף שרחשי ליבו של ישי טרם עלו כהצעה כלכלית על הנייר, חזר שר הפנים והדגיש אותם באופן נלהב בתקופה האחרונה. יו"ר ש"ס, שנמצא כעת בחו"ל, ניהל בימים האחרונים לפחות 3 שיחות טלפוניות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא, כמו גם 6-7 שיחות טלפוניות עם שר האוצר יובל שטייניץ. "תמקדו את המסים והגזירות בשכבות החזקות שמסוגלות לעמוד בזה, תיקחו מכלול צעדים שמרכיבים ביחד את הסכום, ותרדו מזה", אמר ישי לממונים על האוצר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי: כל רעיון שממוקד בשכבות החזקות - מקובל עליי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים