שתף קטע נבחר

סוריה משיבה לפרס: רוצים את הגולן על מגש זהב

במסיבת עיתונאים משותפת עם עמיתו הגרמני, אמר ווליד אל-מועלם בתגובה לדברי הנשיא פרס כי מדינתו מעוניינת ברמת הגולן ללא כל תנאים מוקדמים

התשובה הסורית לא איחרה לבוא. שר החוץ הסורי, ווליד אל-מועלם, אמר במסיבת עיתונאים משותפת שערך היום (ג') עם שר החוץ הגרמני, פרנק וולטר-שטיינמאיר, כי מדינתו מעוניינת לקבל את הגולן "ללא תנאים מוקדמים".

 

בתגובה לדבריו אתמול של נשיא המדינה, שמעון פרס, לפיהם הסורים לא יוכלו לקבל את הגולן על מגש של כסף, תוך כדי שהם ממשיכים את יחסיהם עם איראן וחיזבאללה, אמר אל-מועלם: "אנו רוצים לקבל את הגולן על מגש של זהב, זוהי אדמתנו".

 

השר הסורי התייחס לאפשרות בדבר חידוש המשא ומתן העקיף עם ישראל, בגישור טורקיה, ואמר כי "מעל הכול" תלוי הדבר בנכונות ישראל להתחייב לשלום. השיחות העקיפות החלו בשנה שעברה, והושעו בחודש דצמבר ללא תוצאה, בעקבות מבצע עופרת יצוקה ברצועת עזה.

 

וולטר-שטיינמאיר אמר במסיבת העיתונאים כי "לסוריה יש אינטרס בהצלחת


תהליך השלום במזרח התיכון, אני קורא לה למלא את תפקידה". במסיבת העיתונאים, שהתקיימה לאחר פגישתו עם אל-מועלם ועם נשיא סוריה, בשאר אסד, אמר שר החוץ הגרמני כי "אין יותר מדי זמן לבזבז".

 

בהתייחסו לחיזבאללה, אמר וולטר-שטיימאיר כי התנועה, הנתמכת על-ידי איראן וסוריה, "אינה מעוניינת בשיחות שלום". לדבריו, "תהליך השלום יוכל להתקדם רק לאחר שתושג שליטה על האלמנטים ההרסניים באזור". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רוצה מגש זהב. מועלם
צילום: רויטרס
מומלצים