שתף קטע נבחר

גבי פיקר מתחיל לבדוק את עסקת המדבקה

ל"כלכליסט" נודע שד"ר גבי פיקר, מחברת סייפסקיי, שעל פי החשד נעקץ על ידי אריק קליין, שכר שירותי עורכי דין כדי לבדוק לעומק את הפרשה. גם ראשי החברה האחרים שכרו עורכי דין

חרף עמידתם האיתנה של השותפים לעסקת "מדבקת המיליארד", ל"כלכליסט" מתברר כעת כי ראשי חברת סייפסקיי, החברה-האם של יצרנית המדבקה לייפקיפר, מתחילים לבחון לעומק את כל הפרטים סביב העסקה שמסעירה את המדינה ואת הפרטים שנמסרו להם עליה.

 

עוד בפרשה:

 

ל"כלכליסט" נודע כי מנכ"ל החברה, ד"ר גבי פיקר, שותפו של הממציא אריק קליין, ד"ר עמוס בוחניק, וכן הדירקטור בחברת סייפסקיי, חגי הדס, כבר שכרו את שירותיהם של עורכי דין והם "לוקחים צעד אחורה" לגבי כל הנתונים וההבטחות.

 

ד"ר פיקר שכר את שירותיו של עורך הדין רונאל פישר, שבודק עבורו את העסקה. עו"ד שלומי הדר ממשרדו של פישר סיפר בעניינו של פיקר: "אנחנו מנסים לאמת ולבדוק את הדברים שנמסרו והיו ידועים לד"ר פיקר, לגבי הרוכשים, לגבי המדבקה, לגבי מזכר ההבנות". "בכל מקרה", מבהיר הדר, "ד"ר פיקר לא מושקע בחברה. הוא משמש כמנכ"ל, ומעבר לזה הוא לא נדרש לעשות כלום".

 

"אם הוא לא מושקע, איך עקצו אותו?" 

גם לגבי הטענה שמדובר בתרגיל עוקץ, אומר הדר: "הוא נכנס לתמונה אחרי שהדברים היו סגורים. לד"ר פיקר לא יכול להיגרם שום נזק. הוא לא יכול להיות מישהו שעשו לו עוקץ, כי הוא לא שם כסף. לכל היותר, אז הדבר הזה לא ממשיך".

 

במענה לטענה כי פיקר הוא צד בהסכם שיתכן והוא "בלוף" ללא ידיעתו, אמר הדר: "הוצג בפניו המוצר. יש חברה שהוקמה לצורך הפעילות. הוא התבקש להתמנות למנכ"ל. הוא בא למשרד מכובד שמציג לו מסמך מכובד ואומר לו שיש עסקה. כל אלה נבדקים עכשיו, ובכל מקרה, הוא לא היה בסיפור הזה שנים. בסך הכל כמה שבועות".

 

גורם אחר המקורב לפיקר אמר ל"כלכליסט": "לגבי תוצאות הבדיקה שמתבצעת ברגעים אלה, כרגע לא ידוע לנו משהו שהוא שונה ממה שפורסם על העסקה. אני חושב שזו סערה בכוס מים. אם העיתונות לא הייתה נכנסת לזה, לא היו כל כך הרבה כתבות. זאת חברה פרטית, ומה לה ולסיפורים כאלה? אם פיקר היה משקיע כסף והיו מרמים אותו, הדברים היו ברורים. אנחנו מנסים לחשוב מה המניע, אבל עובדתית אני לא יודע מה המצב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבי פיקר
צילום: גיא אסיאג
חגי הדס
צילום: משה מילנר לע"מ
מומלצים